22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

EVROPA: Nesmiřme se s barbarskou budoucností

Paříž, sobota, 24. března 2018. Otvírám raník Le Figaro a titulek na úvodní stránce stačí, abych pochopil, že islamisté zase zabíjeli. Uvnitř článku se dozvídám, že terorista byl (snad) jen jeden, zato oběti jsou tři, další dva lidé bojují se smrtí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pesat 28.3.2018 12:34

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Ja obecne nabozenstvi nemam rad ale nabozenstvi je soucastni naseho sveta, takze mam zname a dokonce kamarady co jsou verici, dva z toho knezi, katolicky a pravoslavny. A take znam dost muslimu/arabu/albancu/malaycu/afgancu/kurda, nekteri jsou verici, jini vlazne verici ci vubec neverici.Obavam se, ze Vy jste muslima/araba videl tak jedine v televizi, ja zrovna pred chvili, jmenuje se Ahmed a rikal ze skocime na pivo/pokecat. Pokud neberu fanatiky, coz obecne plati pro vsechny lidi, tak bezny muslim je +/- stejny jako bezny krestan/zid.

Cest :-)

S. Donát 28.3.2018 12:17

Re: Já celkem souhlasím, ale

Asi jsem tak úplně nepochopil vaši otázku. Zkuste ji prosím nějak přeformulovat.

S. Donát 28.3.2018 12:16

Re: Ano. Snědý

Asi tak. Ať si islám nechají doma a netahají ho ve velkém do Evropy.

A. Alda 28.3.2018 12:12

Kde muslim, tam nebezpečno.

Bez ohledu na rasu, národnost, věk, zdravotní stav, pohlaví, majetkové poměry, vzdělání atd. atd. je každý muslim nebezpečný.

R. Langer 28.3.2018 12:00

Re: Já celkem souhlasím, ale

A jakému číslu by se ten terorismus u nás tedy podle vás měl blížit?

J. Vintr 28.3.2018 11:58

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Názory muslimů na křesťanství jsou dány jednak Koránem, jednak mají muslimové historickou paměť a ví, kdo je vytlačil z dobytých území. Také nemohou nevidět propastný rozdíl, mezi tím, kam se dohrabali (nebo spíš nrdohrabali) oni s Isláme, který jim tvrdí, že jsou nadřazení všem lidem a kde je dnes (původně) křesťanský svět. Z toho může být jen mindrák a z mindráku je nenávist.

R. Langer 28.3.2018 11:58

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Přesně tak. Pak jim to nakonec vyfoukli komouši, co to od nich obšlehli, ale slíbili ten Ráj už na zemi. Proto jsou k sobě navzájem tak nesmiřitelní. Těžká konkurence. ;-)

R. Langer 28.3.2018 11:56

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Kdepak, naštěstí pro nás naopak nakonec o tu světskou moc přišlo, a proto jsme se dostali tam kde jsme dnes. A křesťané se s tou ztrátou moci dodnes pořád nemohou smířit.

R. Langer 28.3.2018 11:52

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Hm, a co si poslechnout názory muslimů na křesťanství? Copak by nám o tom dokonalém náboženství asi sdělili? Jinak historický význam křesťanství nepopírám, konečně "víra hory přenáší", ale dnes už je holt doba jiná.

R. Langer 28.3.2018 11:49

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Naopak, odluka státu od církve, osvícenství spolu s římským právem a návaznost na antiku nám dala vzniknout moderní civilizované společnosti NAVZDORY KŘESŤANSTVÍ (i když věřící fanatikové tvrdí něco jiného). Pokud by tady bylo křesťanství v jeho původní podobě, byli bychom dneska +/- tam, kde ti muslimové. :-P

J. Vintr 28.3.2018 11:46

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Je pravda, že křesťanství se stalo na velmi dlouho nástrojem světské moci. Asi to tak Bůh chtěl. Protože zároveň tuto světskou moc postupně kultivovalo a proto jsme se dostali tam kde jsme dnes. Jiné civilizace byly o tisciletí napřed před barbarskou Evropou. Proč jsou dnes o mnoho století za námi nebo už dávno přestaly existovat? Jednoduchá odpověď. Neměly křesťanství.

R. Langer 28.3.2018 11:43

Re: Ano. Snědý

Vím toho o něm dost na to, abych věděl, že ho tady nechci.

J. Vintr 28.3.2018 11:41

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Kulturní a technickou revoluci táhne svoboda myšlení a výměny informací. Právě tohle (navzdory tomu, co o něm pomlouvači tvrdí) zajistilo právě křesťanství.

J. Vintr 28.3.2018 11:39

Re: Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

Nevěřte tomu, že lidé budou masově protestovat. Teorie vařené žáby funguje všude. Oni mezitím začnou tvrdě cenzurovat internet (už je to na cestě), takže většina lidí se nic nedozví.

J. Vintr 28.3.2018 11:36

Re: Ano. Snědý

A co o něm víte vy? Pochlubte se.

J. Vintr 28.3.2018 11:34

Re: islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

Tohle jsou hloupé kecy. Islám není žádné náboženství. Mohamed jen převzal některé prvky z judaismu a křesťanství, aby podpořil svůj záměr vytvořit poslušnou hordu na dobývání a drancování cizího majetku. Jeho následovníci tuto ideologii ještě zdokonalili a podařilo se jim ovládnout obrovské území. Pak dojeli na to, že Islám si cíleně vytváří jen nemyslící vojáky, kteří slepě poslouchají. Křesťanství se podařilo sjednotit Evropu a rozum ve vývoji válečnictví poskytl křesťanské Evropě výhodu před tupým fanatismem muslimů. Byli vytlačeni z Evropy a na dlouhou dobu se Islám stal relativně neškodným. Právě ta vámi zmiňovaná francouzská revoluce odstartovala v Evropě katastrofický vývoj, který vedl k dnešnímu socialismu a sekularismu, kteé činí Evropu bezbrannou vůči islámskému fanatismu. Už nám není k ničemu naše materiální převaha. Islám nás převálcuje a my mu v tom ještě ze všech sil pomáháme.

J. Kavalír 28.3.2018 11:29

Re: Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

Myslím si, že v tom případě by v ulicích protestovali dospělí, narozdíl od protestů zblblé mládeže za více rozhovorů s Kalouskem v ČT. :-)))

V. Novák 28.3.2018 11:29

Re: Ano. Snědý

Víte prd o islámu.

J. Kavalír 28.3.2018 11:24

Re: Ano. Snědý

Alternativou bude nábožensko-občanská válka, ve které bude poražená strana v Evropě vyhlazena. Ale to už nás trápit nemusí, jen naše vnoučata si to užijí.

J. Vintr 28.3.2018 11:22

Re: Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

Ten paskvil začne platit možná už letos, nebo určitě příští rok. Do dalších voleb zbývají víc jak tři roky a od současné politické reprezentace se žádný odboj proti Bruselu čekat nedá (jedině tak hubou a pro domácí obecenstvo). Babiš, jako největší příjemce eurodotací zaručeně neudělá nic, čím by svůj lukrativní příjem mohl ohrozit. Takže i kdyby se občané nakrásně probrali a v příštích volbách tu současnou sebranku kompletně vymetli a zvolili někoho, kdo přijde s opravdu reálným řešením (ovšem jak poznat, že to nejsou jako obvykle jen plané sliby?), tak jich tady už nejspíš minimálně pár desitek tisíc budeme mít. A to bude zárodek rostoucích problémů, které nepůjdou řešit v rámci stávajících zákonů.

J. Kavalír 28.3.2018 11:21

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Naše civilizace se naopak měla možnost rozvinout až po ukoncení nadvlády církve, která zbrzdila pokrok o 1000 let. S párou například expetimentovali již ve starověku.

Křesťanství bylo původně náboženstvím otroků a chudiny, kterým slibovalo kompenzaci za pozemské útrapy v ráji. a prosadilo se, když vládci v Římě zjistili, že jim neškodí ale naopak pomáhá.

O. Zuckerová 28.3.2018 11:18

Re: Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

P. Kavalír 11.10: To "zatím" je neštěstí českého národa. Zatím nevyjdu z hořícího domu, vždyť sedím za dveřmi,které ještě nechytly.

S. Donát 28.3.2018 11:13

Re: Já celkem souhlasím, ale

Zeman není žádná hráz. Stejně jako Drahoš. Jejich vliv na terorismus u nás se limitně blíží nule. Jediné, co bych v tomto ohledu přiznal Zemanovi, je jeho podpora zakotvení práva na držení a nošení zbraní do ústavy. Je to také jeden z důvodů, proč jsem to Zemanovi hodil.

J. Vintr 28.3.2018 11:12

Re: Ano. Snědý

Jenže tohle je utopie. To by v naší korektní a humánní společnosti nikdy neprošlo.

O. Zuckerová 28.3.2018 11:10

Re: Já celkem souhlasím, ale

Pan Svoboda 169, 10.22:

Výzva vědců: My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali.

- Takže tu Výzvu si, pane Svobodo, přečtěte hlavně Vy.

J. Kavalír 28.3.2018 11:10

Re: Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

A proto je třeba mít v zákoně možnost vyhlášení referenda o vystoupení z EU pro případ, že by sami politici neměli dost rozumu. A je jedno, jaké by byly podmínky pro jeho vypsání. Věřím, že by se vždy našel dostatek podpisů i hlasujících.

P.S. Dnes bych petici za jeho vyhlášení nepodepsal (zatím).

S. Donát 28.3.2018 11:03

Re: Ano. Snědý

Lžete. Nevím, jestli schválně, nebo z neznalosti, ale implementace toho zprasku o zbraních je v běhu.

J. Kavalír 28.3.2018 11:02

Re: Ano. Snědý

Ani muslim nevraždí "jen tak", ale za odměnu 72 panen v ráji. A právě tu je mu třeba odepřít a uzákonit, že každý mrtvý muslimský terorista dostane "vepřový futrál", což by mu mělo, ve smyslu jeho víry, zabránit ve vstupu do ráje. Není třeba brát jakékoli ohledy na něčí víru, která ho nutí k vraždění. To by měli pochopit i jeho souvěrci.

M. Pesat 28.3.2018 10:55

A za třetí bych rád vzkázal voličům „demokratického bloku“ (

A za třetí bych rád vzkázal voličům „demokratického bloku“ (ke kterým patřím):

V tom pripade ovsem nechapu soudruha Kozelku, protoze breci na blbem hrobe. Kdyz voli tzv. "demokraticky" blok tak zakonite voli politickou korektnost. Jenom, protoze muslimu je v CR "pet a pul", tak misto slova muslim muze napsat Cikan, protoze cast Cikanu/znacna cast/ je tzv. neprizpusobiva/odmita pravidla vetsinove spolecnosti a o muslimech na zapade to plati podobne, a politicky korektne se o tom musi drzet huba.

Cest :-(

K. Janyška 28.3.2018 10:54

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Kulturní evoluci lidského světa táhne obchod a jeho důsledky. Tam, kde není přípravy na zimu, tedy není atvivity, která je směřována dobuoucna, tam není civilizace. Jen se na to podívejte tímto podledem a uvidíte, že to platí. Neberte do úvahy Austrálii, tam ji zcivilizovali Angličané... Dzp.