27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

EVROPA: Ne, pane expremiére!

Bývalý premiér Petr Nečas, jemuž jsem byl dva roky poradcem pro lidská práva a zahraniční politiku, již několikrát vyslovil své přesvědčení, že „ve střednědobém a dlouhodobém horizontu je Rusko strategickým partnerem Západu“, tudíž „čím dříve se zastaví eskalace nepřátelství a nevraživosti, tím lépe.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 30.10.2014 14:48

Vážený autore, já s Vámi vlastně skoro

stoprocentně souhlasím, ale upřímně přiznávám, že člověk, který si dokázal vzít babu, která ho v podstatě existenčně, politicky a morálně pohřbila, by mi nejenže nestál za jakoukoliv polemiku a napsání takovéhoto článku, on mi vlastně nestál ani za to, abych ten Váš - jinak jistě brilantní - příspěvek dočetl. Omlouvám se!

J. Urban 30.10.2014 14:56

Re: Vážený autore, já s Vámi vlastně skoro

Ale k tomu Rusku - o které Vám asi hlavně jde: poněkud opožděně jsem si pustil video z oslav 9.V.2013 v Moskvě. Kdybych si ho býval pustil dřív, určitě by mne nemohla třeba ruská anexe Krymu a další události tak překvapit. Nechybí nic, na co jsme uvykli dívat se v době komunismu: dokonce ani oslovení "továrišč", ani vlajka se srpem a kladivem. Nic starého nezapomněli, nic nového se nenaučili, nic nepochopili.