Diskuze
EVROPA: Ne, pane expremiére!
Děkujeme za pochopení.
Myslíte, že přijde někdo lepší?
" Rusko skutečně může být strategickým partnerem nás, Západu, ale opomněl už dodat, že nikoli za tohoto prezidenta Vladimira Putina, a tudíž nikoli v horizontu krátkodobém. "
P. Bolec
Nic jiného asi nezbude, než vyhlásit Rusku válku !
Dlouho už je klid. Bude otázkou, když tu válku jako pupek světa vyhlásí ČR, zda nás potomci čerčila zase nezradí jak před 75 léty. Tak se mi trochu vybavuje, že ten nevhledný, tlustý čerčil měl rozhodující vliv na poválečném uspořádání Evropy !
Vážený autore, já s Vámi vlastně skoro
stoprocentně souhlasím, ale upřímně přiznávám, že člověk, který si dokázal vzít babu, která ho v podstatě existenčně, politicky a morálně pohřbila, by mi nejenže nestál za jakoukoliv polemiku a napsání takovéhoto článku, on mi vlastně nestál ani za to, abych ten Váš - jinak jistě brilantní - příspěvek dočetl. Omlouvám se!
Re: Vážený autore, já s Vámi vlastně skoro
Ale k tomu Rusku - o které Vám asi hlavně jde: poněkud opožděně jsem si pustil video z oslav 9.V.2013 v Moskvě. Kdybych si ho býval pustil dřív, určitě by mne nemohla třeba ruská anexe Krymu a další události tak překvapit. Nechybí nic, na co jsme uvykli dívat se v době komunismu: dokonce ani oslovení "továrišč", ani vlajka se srpem a kladivem. Nic starého nezapomněli, nic nového se nenaučili, nic nepochopili.
Je pravda,...
...že „Rusko je nyní nepřátelské vůči Západu“. Na druhou stranu je rovněž pravda, že Západ je stejně tak nepřátelský vůči Rusku. Je pravda, že „Rusko vůči Západu a zahájilo propagandistickou ofenzívu“. Stejně tak je pravda, že propagandistcká ofenzíva Západu vůči Rusku vlastně nikdy ani neskončila. Totiž ani studená válka vlastně nikdy neskončila.... A na tom nemohly nic změnit ani všechny ty cukrblíky, které jsme slyšeli z obou stran.
Nečas...
"...připomněl, že dokonce i Churchill si nakonec vybral Stalina za spojence, když měl čelit většímu zlu v podobě Hitlera."
Dnes snad někdo vidí větší zlo než rasputina???
Re: Nečas...
Větší zlo tu bohužel je, jakkoliv je rasputinismus odporný a nebezpečný. Je to islám, islamismus a islamizace :-(
představa spojenectví s ruskem je zcela mylná
Rusko sice občas o některých zemích prohlašuje, že to jsou jeho spojenci, jenže taková tvrzení mívají nulovou vypovídací hodnotu. Z ruského pohledu je opravdovým spojencem jen taková země, kterou mají Rusové zcela pod kontrolou, jako byli kdysi "spojenci" ve Varšavské smlouvě. Údajné spojenectví s Čínou zřejmě existuje jen v deklaratorní rovině a nepřesáhne hranici obchodních vztahů. Totéž může platit o vztazích se západem - pokud ovšem ruský prezident nepodlehne své nostalgii po starých časech a nepokusí se obnovit starou slávu Sovětského svazu. Zatím se zdá, že právě k tomu inklinuje a navíc se řada komentátorů shoduje v názoru, že Vladimir Putin se ekonomickými aspekty své politiky "příliš nezatěžuje". Jenže jediný myslitelný nástroj dlouhodobého sbližování západu s Ruskem je obchod a jediným možným cílem je ekonomická spolupráce.
Jde jen o to, jak dalece jsou dnešní západní politici schopni uvažovat v dimenzích přesahujících běžné kupecké počty. Nejde jen o to, co si myslí pan Nečas; na politické scéně České republiky není mnoho takových, kdo by s ním nesouhlasili - v exekutivních funkcích určitě ne, a ostatních zemích EU, s výjimkou Polska a Pobaltí, také ne. Prvořadým účelem existence státní moci je ochrana občanů před vnějším nebezpečím. O prosperitu a hmotné zajištění se pod ochranou této moci mohou (a mají) starat především sami občané. Pokud si to někteří politikové neuvědomují ani tváří v tvář sílícím mocenským ambicím Ruska - ať už si o reálných možnostech jejich naplnění myslíme cokoliv - asi je nejvyšší čas volit nové politiky.
Re: představa spojenectví s ruskem je zcela mylná
V Česku je takovým typickým "novým" politikem, zvoleným v přímé volbě většinou národa, Miloš Zeman. Myslím, že je velmi důstojným reprezentantem právě této většiny národa, vyznačující se kolaborantsvím, přizdi§ráčstvím a notorickým lhaním, případně zlodějnami (ty zase dobře reprezentoval jeho předchůdce). Zůstaňte, prosím, na zemi.
M. Mýval
je mi na blití
Zprávy z jednoho měsíce Švédsko honí údajnou ruskou ponorku, Švédsko uznalo Palestinský stát, 80% pomoci z EU skončí v kapsách palestinských bossů nebo je použito na výstavbu tunelů a nákup zbraní na vraždění židovského obyvatelstva. A Majdan, to byla typická akce ordnerů (od slova pořádek) v Sudetech.
Re: je mi na blití
Směs dobrých zpráv (Švédsko honí ponorku, ne poprvé), špatných (uznání Plastelinců) a nesmyslů, ordneři řádili a řádí na východě Ukrajiny.
Saturnin
Naše KPURPNPM sděluje:
Správně je: Západ je nyní nepřátelský vůči Rusku.
Totální zblbnutí.
Pane Jochu, Vy jste snad totálně zblbnul. Je tu jen otázka. Dělá to z blbosti, nebo za penízr, a to jsem si Vás vážil.
J. Lepka
Re: Totální zblbnutí.
To je snad chyby v adrese, ne ? To jistě platilo Nečasovi.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz