19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

EVROPA: Má EU nadále podporovat biopaliva?

Tak tuto otázku nastolil krátce po svém zvolení nový francouzský prezident. Jak jsme si mohli všimnout, Evropská komise ihned pochopila, že se mění politický vítr, a navrhla omezení podpory biopaliv po roce 2020.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 20.9.2012 1:50

Inu, ti kdož tenhle výplod mozků prožraných zelenou plísní

v bruseli usádlených využili se už napakovali a pitomost celé věci se stala natolik zjevnou, že to proniklo i k těm zabedněným hlavám bruselským, tak se háže zpátečka. Ovšem pomalu, aby se nebylo tak moc vidět, jakáže to čirá blbost to z brusele vyprýštila.

Jsem zvědav, kdy těm zeleným mozkům dojde prolobovaná (čti uplacená) debilita zákazu klasických žárovek.

A že my podřízená gubernie pod hrozbou sankcí každou takovou hovadinu musíme akceptovat (čerstvě energetické šítky domů - to zas bude kšeft pro zvané a další prachy majitelů domů a bytů do luftu z rozmaru bruselských pitrysů do luftu vyhozené) je věc.která by se měla urychleně řešit. Na co máme volené a přeplacené zastupiče v orgánech tuzemských i bruselských, když každou takovou kravinu odkývají a případně - jak se projevilo u fotovoltaiky - tvůrčím způsobem ku škodě občanů vlastního státu ještě rozvinou (díky jisté poslankyni za ČSSD)?

Dost bylo EU, jak se nám od našeho vstupu vyvinula a kam se zdá směřovat. Pokud to nemůžeme změnit, vypadněme, dokud je čas - škod už bylo dost!

Kdysi jsme si namlouvali, že vstupem do EU vstupujeme do Evropy - a houby! Teď nám hrozí, že se jednou probudíme ve Svazu evropských socialistických republik a království (SESRaK). Aspoň taková se zdá být vize bývalého maoisty a předsedy portugalské komunistické strany (PCTP-MRPP - Portugalská komunistická strana pracujících - Revoluční hnutí strany proletariátu)  - inu, hříchy mládí - a nyní sociálního demokrata Barrosa.

P. Lenc 20.9.2012 8:54

Re: Inu, ti kdož tenhle výplod mozků prožraných zelenou plísní

Jejda pane Juraxi, za tu krásnou pravdu kterou jste napsal, budete kamenován zdejší "uvědomělou"menšinou.

M. Šejna 20.9.2012 9:26

pane Juraxi

Já osobně považuji povinnost mít energetické štíky domů za správnou věc. Ale jen u domů nových. U starých je to pitomost. 

Vzhledem k tomu, že se pohybuji v developingu a realitách, tak vím, že při stavebním řízení a kolaudaci, se po investorovi požadují mnohem větší debility, zatímco opravdu důležitou věc, jakou je energetická náročnost  provozu domu, doposud stavební úřady neřešily. Zato jste musel sehnat stanovisko obecního úřadu, vojenské správy, leteckého provozu, povodí Vltavy (Labe... atd), musel jste oslovit archeology, získat souhlas O2, ČEZ, RWE, Veolie a souseda Franty Vopršálka. Tyhle české buzerační speciality, nad nimiž zahraniční investoři žasnou, nikoho u nás nevzrušují, zato opravdu potřebné energetické štítky každého iritují, protože to přišlo z Bruselu.

P. Han 20.9.2012 10:18

Re: pane Juraxi

Ano, "energetické štítky" nebo něco v tom smyslu u nových domů je rozumná věc. Ovšem už ve stádiu projektu. Zákazník by měl vědět, jestli pro vytápění domu bude potřebovat 20 metráků uhlí, nebo si bude muset zřídit vlečku. Oboje pochopitelně v přeneseném smyslu. Postavit si sídlo a zjistit, že je tak energeticky náročné, že jedna elektrárna jede jenom pro mě, to dokázali komunisté, kterým byly náklady tohoto typu ukradené. Případně pseudoekolog Al Gore. :)

J. Kanioková 20.9.2012 10:46

A to by nestačilo chtít po prodávajícím,

aby kupujícímu předvedl své účty za energie za rok zpětně?

To i do těchto vztahů musí vstupovat třetí strana, a to s razítkem, které bude dalším potenciálním zdrojem korupce?

P R O Č ?

P. Han 20.9.2012 11:01

Re: A to by nestačilo chtít po prodávajícím,

Píšu o stádiu projektu. Jako zákazník oslovím architekta / projektanta s přáním, aby mi navrhl dům. Celkem rád bych věděl i to, co mě bude stát provoz. Podle toho bych se rozhodl. Žádné účty ještě neexistují. Na razítko třetí strany kašlu, stačí mi vyjádření projektanta. S tím, že je ochoten za své údaje ručit. Štítek ve smyslu požadavků EU je mi zcela ukraden, to jste mi špatně rozuměla.

P. Han 20.9.2012 11:07

Re: A to by nestačilo chtít po prodávajícím,

Pardon, dopovím. Takže ten "štítek" v mém smyslu by vznikl při projektu nové stavby, v případě typizované stavby (ještě stále se občas staví) samozřejmě jednou, ne atest pro každý stejný barák zvlášť.

M. Prokop 20.9.2012 10:28

Re: pane Juraxi

Ani u nových domů není naprosto nutné řešit to centrálně a buzeračně z Brusele. Bohatě stačí přání zákazníka.

Cokoliv nad to je přihrávání peněz spřáteleným ideologům pod nálepkou certifikované firmy na zbytečnosti.

J. Fleiszner 20.9.2012 10:30

Re: pane Juraxi

Co je dobrého na VYNUCENÉM pořízení energetických štítků? Ať si nechá něco podobného vypracovat investor nebo majitel na své náklady, když si myslí, že mu to nějak pomůže. Třeba v prodeji.

Zaměřit se jen na energetické štítky je dost krátkozraké. Rozumné je sledovat vývoj a množství všelijakých buzerujících nařízení, které svým důsledkem často poškozují to, co měly chránit.

Představte si život v EU za takových 20 let, když budou tyhle pitomosti vznikat současným tempem! Paralýza a naprostá neschopnost konkurovat komukoli.

J. Kanioková 20.9.2012 10:49

Na toto - nekonkurenčnost - není třeba dvaceti let, to už se v mnohém projevuje teď

J. Jurax 20.9.2012 17:12

Re: pane Juraxi

Energetické štítky domů - v obytném komplexu o půlstovce bytů je energetický štítek domu na dvě věci. Štítek by musel mít každý byt, neboť svou roli hraje umístění bytu v domě, oslunění, tvar bytu a ještě nejspíš mnohé jiné.

A soudím, že energetická náročnost provozu domu - bytu je věcí projektanta a kupce, bude v projektu. Netýká se třetích subjektů - jako v případě obecního úřadu a těch ostatních subjektů, které jste vyjmenoval.

P. Schuster 20.9.2012 11:25

Re: Inu, ti kdož tenhle výplod mozků prožraných zelenou plísní

Taky si myslím, že jsme spadli z bláta do louže. Byli jsme 40 let v RVHP, kde nám nařizovali který stát má co vyrábět a podobně.

Nyní jsme v do EU a tu opět existují prakticky na většinu produktů limity, který škodí hlavně našemu zemědělství. Podpora OZE stojí každou domácnost ve fakturách za elektřinu několik tisíc korun ročně.

A tak bychom mohli pokračovat i dál. Prostě jakékoliv dotace i dotace z EU, jak do krajů (tzv. regionální operační program ROP), tak i dotace na celostátní úrovni rozdělovány na ministerstvech křiví trh a doplácíme na ně všichni.

Souhlasím s příspěvkem pana Juraxe a volám: Dost bylo EU.

V. Kain 20.9.2012 12:56

Re: Inu, ti kdož tenhle výplod mozků prožraných zelenou plísní

Jenom mi není jasné proč až po roce 2020? Proč to nejde za rok za dva? Proč si ještě musíme ničit motory tou přimýchavanou bio-břečkou 8 let?Zatím jsem neviděl nic pozitivního co přišlo z Bruselu.Jak možné,že o Evropě rozhodují tak neschopní politici.Z jedné strany Evropu zaplavují negramotní imigranti a vnucují nám svoje primitivní náboženství a na druhou stranu se na nás valí z Bruselu jedna absurdita větší než druhá.Někdy mám dojem,že to je všechno cílené.

J. Jurax 20.9.2012 17:15

Re: Inu, ti kdož tenhle výplod mozků prožraných zelenou plísní

No proč - ti, kdož kdo těchto bruselem posvěcených broskvovin investovali, musí ještě vydělat! Brusel nechrání zájmy občanů, ale těch, kdož z jeho krávovín tyjí.