Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 177
  • Poslední: 17.6. 2008 23:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Venkovan 17.6.2008 21:17

Tož nějak se to tu sukuje

Svobodné hlasování obřanů je vynikající výsledek,když jjde o EU.Hlavně záporný.Když se objeví v Kotlině výzva k referendu třeba o radaru,dostávají chvalopěvci svobodného hlasování kopřivku.Nějaký jednotný jízní řád jim nevoní.Jízdní řády v Kotlině málo kdy fungovaly.V kotlině je zvykem úpět,včil pod Bruselem.Kdyby sa neúpělo tak by fungovalo všecko bezvadně,justice,zákony pro každého,politici a poradci by sa starali enom o blaho všeho lidu.

Venkovan 17.6.2008 21:05

Najednou svobodné hlasování občanů.

Pravda né v Kotlině.Tady sme  zvyklí,že jízdní řády nefungují.O nic jiného v podstatě nejde.Když se například objeví názor,referendum o radaru dostávají chvalopěvci svobodného hlasování občanů kopřivku.V Kotlině je zvykem úpět,včil úpíme pod Bruselem.Jinak by tu byl pořádek,justice by byla tů nejdůvěryhodnější institucí,politici a poradci by sa starali enom o blaho lidu.Zákony by platily pro všeckých a korupca by byla neznámým pojmem.

Komnetare Blogspot 17.6.2008 18:30

Čtvrtfinale Česko-Chorvatsko v pátek

Ze všech stran slyším, že přes  irské veto má ratifikace pokračovat navzdory předem stanoveným pravidlům.

V tom případě důrazně žádám, aby přes naši údajnou prohru v normální pracovní době s Tureckem na Euru zápas pokračoval pokutovými kopy, dokud nevstřelíme branku. Kdyby se to nepodařilo, tak použít plán B, tj. naše kontumační vítězství, protože brankař Čech je hezčí než jeho turecký protějšek.

Spolu se Sarkozym volám: Nedramatizujme to, ale neztrácejme čas! Vždyť čtvrtfinálový zápas Česko - Chorvatsko se hraje už v pátek!!

tyypyy 17.6.2008 21:48

Re: Čtvrtfinale Česko-Chorvatsko v pátek

Dobré, díky. :-))

helena 17.6.2008 23:36

Re: Čtvrtfinale Česko-Chorvatsko v pátek

:-)))

Poloněmec 17.6.2008 17:39

Irská levice

Pár irských levičáků, asi 100 tisíc, se rozhodlo odmítnout podle zásady, čemu nerozumím, to nemám rád a myšlení bolí, LS a tuzemští pravičáci se mohou pominout.

Je zajímavé, že ani jeden příspěvek nezačíná, ...rok, dva do mě v Bruggách cpali tu hámotinu a proto.........O něčem to vypovídá, že?

divana 17.6.2008 18:13

Re: Irská levice

tohle pravděpodobně napsal zaorálek, který naopak všemu porozuměl a všechno pochopil

xxx Kubeš 17.6.2008 17:13

Autorovi článku

velice děkuji za rozbor kolem Lisabonské smlouvy a plně s ním souhlasím.

wandy 17.6.2008 21:30

Re: Autorovi článku

nepřipadá Vám divné, že pan Klaus a jeho fámulové dokáží vždy jenom kritizovat (úplně vše, co by mohlo být jinak než to právě je, snahu o jakoukoliv změnu?). A že nikdy nepřišli se svou vlastní vizí, dokonce ani s kuponovou privatizaci, kterou vymysleli Ježek a Tříska, a kterou pan Klaus zpočátku kritizoval a akceptoval až tehdy, když byl přesvědčován o tom, že jako "otec" privatizace bude prezentován právě on.  Stejná chyba se stala s Kaplického knihovnou: kdyby to byla Klausova národní knihovna, ó jaké nadšení by na magistrátě zavládlo. EU by si měla vzít poučení a nabídnout prezidentství EU panu Klausovi, rázem by získala horlivého propagátora.

helena 17.6.2008 23:45

Re: Re: Autorovi článku

Milá Wandy, kdybyste měla alespoň desetinu vizionářských schopností prezidenta Klause,  mohla jste kandidovat místo Švejnara a měla byste větší úspěch. Bohužel na současném politickém kolbišti není člověk s vizí, kterou by dokázal předat lidem tak, aby ji spolu s ním vzali za svou. Klaus to dokázal. Není totiž důležité, kdo to vymyslí, ale kdo to prosadí.

Šnek 17.6.2008 16:22

EU se plete do věcí, o kterých si občané chtějí rozhodovat doma a sami

Tak jako se kdysi komunisté pletli lidem do všeho.

Jan Daniel 17.6.2008 15:34

No means No

Podle mne byl neúspěch referenda ve Francii a Nizozemí do značné míry způsoben nespokojeností lidí s tím, že eurokracie si prosazuje změny v EU aniž by se ptala na jejich názor. Naposledy s občany komunikovali při schvalování Maastrichtu, od té doby se provedly závažné změny, Unie se rozšířila na východ, aniž by to občané mohli ovlivnit. Referendum o euroústavě vystavilo účet za tuto aroganci. Jenže nepoučitelná eurokracie na to reaguje tak, že se občany snaží zase obejít. Eurohoši si dost koledují. 

Pete Brich 17.6.2008 15:19

Lisabonskou smlouvu poslat nejkratší cestou do Brusele a do

(Y)

a začít znovu, postupně, s rozumem a hlavně poctivě!!

PB

grr 17.6.2008 15:57

Re: Lisabonskou smlouvu poslat nejkratší cestou do Brusele a do

Nejsou lidi. Brusel je okupován hordou neschopných a všehoschopných. Hlavní výmluvou je, že se nic z LS nesmí znovu "otvírat" v diskusi, protože to bylo kdysi těžce vybojováno a mohlo by se všechno zvrátit úplně jinam (čas mezitím popoběhl). Je to další důkaz, že ty věci smrdí, a hlavně, že nemůžou fungovat jinak než cestou zákazů, příkazů, povelů a befelů, že jsou strnulé a mrtvé.

divana 17.6.2008 18:15

Re: Re: Lisabonskou smlouvu poslat nejkratší cestou do Brusele a do

včera v událostech, komentářích jsem viděla jednoho ze dvou zvolených schopných za čssd = roučka. zajímavé bylo, jak dlouho dokázal rozvíjet jednu větu o ničem.

doktor 17.6.2008 15:00

Je pitomost,

aby složité mezinárodní smlouvy schvalovali občané v referendech. Je to politická otázka, kterou by měly v demokratických zemích ratifikovat parlamenty ÚSTAVNÍ VĚTŠINOU. To samé platí o případném dlouhodobém pobytu cizích vojsk v zemi (radar).

jasan 17.6.2008 15:25

Re: Je pitomost,

jenze Lisabonska smlouva  je prejednoducha....

jeji podstatou je presun rozhodovani  o nasem state  z naseho parlamentu do brusele.

vse ostatni  jsou jen "technikalie".

jasan 17.6.2008 15:29

Re: Je pitomost,

Lisabonska  smlouva je jednoducha....   jde o presun pravomoci od nas do brusele...

k tomu se muze vyjadrit kazdy, zda to chce/nechce

wandy 17.6.2008 15:46

Re: Je pitomost,

jednomyslný souhlas 27 partnerů je těžko překonatelná bariéra. Taková EU nemůže obstát v globalizovaném světě a nemůže efektivně realizovat nadnárodní vize v oblasti energetiky, dopravy, obrany apod. (kolik zákonů by asi u nás prošlo, kdyby stačilo veto jediného z 200 poslanců). Možná to, co autor zmiňuje, tj. pokračovat v hlubší integraci (např. včetně částečné ztráty suverenity),  by mohlo být záležitostí jen určitého počtu států. A to je v podstatě projekt dvourychlostní Evropy. A upřímně - ČR na tu první rychlost nemá a ani ji nechce.

wandy 17.6.2008 16:01

Re: Re: Je pitomost,

na našem kontinentě by existovaly dvě dominující entity: Rusko a Evropská Federace. A řada satelitních států napojených na jednu z nich. Vzhledem k vnitřnímu ustrojení našeho prezidenta bychom měli patřit spíše k satelitům Ruska. Spíše ale budeme jen takovým spojovacím můstkem, což, pokud se nemýlím, byla vize pana prezidenta Beneše.

Xury 17.6.2008 16:21

Re: Re: Re: Je pitomost,

Obávám se, že ve skutečnosti by dominovalo Německo, mírně (ale opravdu mírně) korigované Francií.  Velká Británie by, podle mého, do toho nešla. Ovšem pokud by se museli vyjádřit jednotlivé národy v referendech, tak by to možná dopadlo zcela jinak.

Ivan Nový 17.6.2008 16:29

wandy,

Německo ani Francie na vedení v EU nemají, nechtějí dostatečně zbrojit, nechtějí jít do konfliktu s Ruskem, nebudují si nezávislost na jeho energetických zdrojích. A pak mají velmý vážný vnitřní konflikt na hranici občanské války, boj s Islámem. Pro nájezdníky na EU bude EU obtížnější ovládnout, když EU nebude jednotné a budou muset vyjednávat s každým zvlášť, přičemž EU si zachová možnost jednotně útočit. Jako v Iráku.

V.Novák 17.6.2008 16:51

Bingo!

Přesně takhle dopadla Rzecz pospolita, když každý šlachtic na sejmu mohl cokoli "niepozwalić" - dojela na vlastní "demokratičnost" (samozřejmě šlechtickou). Rozdělily si ji absolutistické státy, které neměly problém se rozhodnout.

LS vyrovnává vliv menších států s těmi většími - princip dvojí většina neumožňuje velkým válcovat malé a malým vydírat velké. Dává větší váhu občanům. Jenže co naděláme - tohle u nás nevysvětlíme.

Ivan Nový 17.6.2008 17:08

Pane Nováku,

jenže EU není stát, a státy nejsou poslanci. Problém EU není způsob hlasování, ale nevolení eurokrati, kteří se chtějí stát nezávislí na státech, členech EU. To už rovnou můžeme předat všechny pravomoce do OSN, té organizaci přece taky jde o blaho lidstva a celého, ne jen EU :-))))))).

Klička 17.6.2008 18:06

Re: Je pitomost,

Mýlíte se. Smlouva se týká svým způsobem každého občana a proto by mělo k této otázce být vypsáno referendum a to nejen u nás ale ve všech zemích EU.Ctějí-li státy EU být státy demokratickými, musí akceptovat vůli lidu svých zemí. Vůli lidu lze v současné době zjistit pouze referendem.Implantovat vůli několika politiků (poslanců v parlamentech zemí EU je vzhledem k počtu občanů těchto států opravdu jen několik) do mezinárodní smlouvy je neodpustitelný čin, potírající samé základy demokracie. Je nutno si uvědomit, že EU jako mezinárodní společenství nemá do budoucna naději na existenci. Něco jiného by byla EU, jako společenství nadnárodní, ta naději na existenci má, ovšem, jak je vidět, občané si to nepřejí.

Skybird 17.6.2008 14:43

Naše vláda svoji vyčunkovaností kopíruje Brusel až se jí z kopírky kouří

Kauza Lisabonská smlouva : "Evropské vlády a politické instituce se pokusily evropské veřejnosti pokoutně podstrčit něco, o čem věděly, že nesnese světlo veřejné diskuse, že nemůže projít zkouškou zkoumání občanů členských zemí."

Kauza radar a vojenská základna USA : Vlády ČR a USA a jejich politické instituce se pokusily české veřejnosti

pokoutně podstrčit něco, o čem věděly, že nesnese světlo veřejné

diskuse, že nemůže projít zkouškou zkoumání občanů jejich země.

V prvém případě se vláda vehementně dovolává výsledků referenda v Irsku, kde hlasy několika set tisíc voličů zásadně ovlivní vývoj celé EU. Na druhé straně se všemi způsoby brání požádat své občany o vyjádření v neméně závažné věci. Takže Brusel za osmnáct a Praha za dvacet bez dvou přeci.

Ivan Nový 17.6.2008 14:47

Skybirde,

vládu a parlament jsme volili v řádných volbách, proto mají mandát jak přijmout radar, tak zamítnout Lisabonskou smlouvu naším jménem. Jenže eurokrati nikým voleni nebyli a chtějí státům vnutit tuto bláznivou a nebezpečnou smlouvu.

Skybird 17.6.2008 15:12

Re: Skybirde,

Parlament jsme volili v řádných, ale ne příliš demokratických volbách. Říci ano nebo ne kandidátce, do jejíhož obsahu nemohu nijak významně mluvit ?

Jednomandátové obvody, odvolatelnost poslanců, zamezit tomu, aby P z Prahy kandidoval v Ústí a T. žijící v Ostravě kandidoval v Praze. To by byla jiná ! Co ty na to, Ivane ?

Pete Brich 17.6.2008 15:22

Nebeský ptáčku, bylo by vhodné si to nejprve srovnat v hlavičce.

PB

Ivan Nový 17.6.2008 16:36

Skybirde,

nepodstatný detail. Pro Topolánka byla kandidovat v Praze nevýhoda.