19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 6.10.2010 20:53

Také mě ta argumentace vyděsila

Kdyby tak argumentovali Číňani, tak bych to chápal.

Představme  si, že  bychom  měnili internet  za  jiné  médium jenom proto, že  jde  o  US  vynález. A  za  to, že budeme  mít  vlastní  systém dokonce  museli platit !?

Jediné vysvětlení je  Eurounijní mindrák. Když  nedokáženme  "dohnat  a předehnat", tak budeme  alespoň  originální. Ať to stojí co to stojí. 

M. Prokop 6.10.2010 12:25

Re: Rusové se s Američany dohodnou,

No, jestli vám tohle připadá jako nejdůležitější projev samostatnosti .......

V. Novák 6.10.2010 11:56

Rusové se s Američany dohodnou,

ale vlastní systém GLONASS vybudovali a udržují.

Evropa bud buď samostatná - nebo nebude. Ta západní spoléhá na USA od války, může spoléhat dál. Můžeme v tom pokračovat spolu s ní...

Čína si svůj systém taky buduje - resp. jeden čistě domácí (beidou) už má, cosi jako GPS buduje.

M. Prokop 6.10.2010 11:29

Ono to bude mít ještě jeden aspekt:

Bude se hledat využití. takže si všichni zaplatíme za nějakou zbytečnost v autech, ruksacích a všude možně, když už ten systém je, aby byl využit.

Na tohle jsou soudruzi v Bruseli velmi tvůrčí.

J. Císař 6.10.2010 10:41

Souhlasím

Váš článek je na rozdíl od "ukecanosti" toho v LN velmi přesný a konkrétní. Plně se ztotožňuji s Vaším pohledem na celou věc. Já osobně bych považoval za normální aby Evropa, pokud je teda na dostatečné technologické úrovni (trochu pochybuji !) s USA hledala možnosti spolupráce na dalším rozvoji a modernizaci již fungujícího systému, případně tedy společného budování nového systému. Blbost Evropy ve snaze o jakousi samostatnost ve všem možném mi připadá tragická.  Rusko a USA se dokáží na kosmické spolupráci v mnoha směrech dohodnout. Ruské rakety vozí k ISS i americké kosmonauty, vynášejí americké družice a pod. Bruselští úředníci ale usilují aby Evropa dělala vše pod vedením úředníků pro sebe sama. Je zajímavé, že na př. o celoevropském mýtném systému se neuvažuje, ale o vlastním GPS ano. Aby nebyla možnost ho že americký generál pro nás vypne- kdo že to napsal takovou blbost? Nebyl to budoucí úředník systému Galileo?

R. John 6.10.2010 9:09

Na Galileo si ještě počkáme,

nakonec, již dávno měl makat jak mourovatý, to i Rusové s Glonasem , i když není celosvětový , nám vytřeli zrak. Chtěl bych vědět tu sumičku, kolik Galileo stál a bude stát. Respektive, o kolik  se prodražil , proti původnímu rozpočtu. Za tu cenu by určitě měl každý občan svého osobního navigátora se sextantem.