20.4.2024 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimek 7.1.2011 11:29

Re: Jenom poznámka

Tak ten dotaz mě překvapil - politicky nebo stranicky aktivní. Politicky myslíte směrem navenek a stranicky myslíte směrem pro stranu ? Něco jako Drobil politicky a Knetig stranicky ???

R. Langer 7.1.2011 12:05

Re: Jenom poznámka

Myslím si, že je v tom rozdíl. Jestli je ovšem ku prospěchu jedno, druhé, oboje nebo nic z toho nechám na uvážení jiných. I když máte asi pravdu, úspěšný, skutečně nezávislý politik - nestraník asi nemůže reálně existovat.

J. Šimek 7.1.2011 12:25

Re: Jenom poznámka

To je fajn teda. V prvním příspěvku to servírujete jako nutnou podmínku a najednou nevíte, jestli to k něčemu je. Má vůbec smysl něco vašeho číst ?

K. Janyška 7.1.2011 8:25

Světlo schází a socialismuzs Evropské unie přebývá ! A je, jako všechny, zločinný ! Dzp.

I. Šenkyříková 7.1.2011 8:09

zelený euronesmysl

Právě by mne zajímalo, jak to může být práce zelených. To jsou pak asi hodně mimo. Pokud by to byli vážně ekologisti, tak se ptají, kam uvědomělí občané odkládají nefunkční úsporky? A kolik z nich opravdu ví, že jsou plněné rtutí? Ze zkušenosti  vím, že 1 %. A 100 % je pak háže do koše. Kam se poděly zbytky rtuti? Není jedovatá? Zcela jistě se dokonale nevypařila..  A takovým odborníkům jme bohužel dáni všanc.

J. Jílek 7.1.2011 2:03

k tomu píše pan Macek

http://lukasmacek.blog.idnes.cz/c/171442/Pri-manipulaci-s-zarovkami-se-clovek-snadno-spali-pane-Fajmone.html

K. Kužel 7.1.2011 4:24

Re: k tomu píše pan Macek

Článek L. Macka popisuje procedurální kroky, kterými se ono zvěrstvo prosadilo. Velmi bych uvítal informaci o krocích zákulisních. Původně jsem myslel, že prostě výrobci "úsporných" žárovek zlobovali příslušného komisaře, aby zlikvidovali nežádoucí konkurenci. Jenže většinou"úsporky" vyrábí i producenti klasických žárovek. Je tedy pravděpodobné, že se chtěli zbavit nepříliš zajímavé výroby a přejít na lukrativnější produkt a zároveň zabránit komukoli je "podrazit" tím, že by zůstal u edisonek. Pokud o tom někdo něco ví, rád se poučím.

www.karelkuzel.cz

J. Šimek 7.1.2011 11:21

Re: k tomu píše pan Macek

A co teprve to zvěrstvo, kdy se podařilo zlobovat příslušného komisaře k zavedení emisní normy pro automobily a byla tak uměle zlikvidovaná konkurence v podobě nejoblíbenějších, nejlacinějších a roky masivního prodeje ověřených značek, jako je Trabant a Wartburg.

K. Kužel 7.1.2011 13:05

Re: k tomu píše pan Macek

Špatné výrobky se vyřadí z trhu samy, bez zásahu "osvícených" úředníků.

J. Šimek 7.1.2011 17:45

Re: k tomu píše pan Macek

To lžete nebo jste tak blbej ?

Zajděte do libovolného řetězce a koukněte do regálů. Všude je tam šmejd vyrobený v Číně, který se u nás objevil po roce 89 na asijských tržnicích a dnes se prodává jako "standard". Kde máte ten nesmysl, že špatné výrobky se vyřadí z trhu samy ???

Ale to není jen tento váš příspěvek, kdy je zjevně huba rychlejší myšlenky.

K. Kužel 7.1.2011 20:11

Re: k tomu píše pan Macek

Náš milý pan Šimek nezklamal!

Docela mi chyběla jiskrná inteligence a noblesní styl jeho příspěvků. Přivedl mne na zajímavou myšlenku: za kolik by se musel prodávat trabant či wartburg, aby se na trhu prosadil, a kolik by stála jeho výroba. Byl by to opravdu dobrý business case?

V. Bok 7.1.2011 8:15

Re: k tomu píše pan Macek

Úsporkami svítím přibližně 10 let, postupně nabíhaly jak žárovky praskaly. Řada z nich dosud svítí. Při mém účtu za elektřinu mám spočítáno, že se to bohatě vyplatí. No a to světlo? račte, vyberte si. Prodávají mnoho druhů, takové jaké se přejete. Stačí se podívat. Jediná nevýhoda je, že ty regulovatelné jsou dosud velmi drahé. Mám jich posledních 5 šedesátek v lustru. Ale taqky na ně dojde.

Těmi žírovkami bude postupně svítit celý svět. Povinné jsou už i v řadě zemí mimo Evropu, např. v řadě států USA , Japonsku a pod. No, brzo přijdou použitelné LEDky. Tak je zase nahradíme, řada z nás zanadává a bude klid. Prostě to tak je. No a ještě se připravte na to, že svět postupně přejde od neomezeného k limitovanému odběru elektřiny. V továrnách a u velkých odběratelů už to tak je dávno. No a pak tohle ustane. Paliv holt dost pro všechny brzo nebude, že.

No a pokračujte v nadávání. Tohle opravdu není dobrý příklad. To je prostě doba. Doba neonezeného plýtvání je prostě pryč.

J. Hejna 7.1.2011 8:55

Re: k tomu píše pan Macek

Sviťte si čím chcete, třeba loučí.

Ale nevnucujte to lidem; také si chtějí svítit čím chtějí

J. Šimek 7.1.2011 11:25

Re: k tomu píše pan Macek

Třeba vatrou z dřevěných futer a parket, jako v panelácích v Chánově ?

S. Ševeček 7.1.2011 15:54

Re: k tomu píše pan Macek

Třeba, souhu.

V. Bok 7.1.2011 11:35

Re: k tomu píše pan Macek

Jistě, jakmile dostaneme limit kolik smí kdo prosvítit, tak holt bude přírodní výběr. Ovšem, já Vám je osobně nevnucuji. O výhodnosti usporných světelných zdrojů jsem přesvědčen už dávno, stačí počítat. Ale opět, já Vám nevnucuji, abyste počítal. Vaše věc. Nicméně, v tomto EU rozhodně nebyla první na světě.

K. Kužel 7.1.2011 9:01

Re: k tomu píše pan Macek

Opravdu se dá čekat, že za čas EU zakáže i úsporky - viz můj článek Pavlík Morozov po bruselsku http://karelkuzel.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=126748

Ostatní články na www.karelkuzel.cz

B. Uhlich 7.1.2011 23:55

Proboha člověče..kde jste vzal ty úspory..????

Já tady na tom místě prostě reagovat musím...já se s vámi nechci přít, že Vám to udělalo nějaké úspory..ale upozorňuji, že jste dost ojedinělý případ. Mě celá tahle problematika dost zajímala a tak když v polovině devadesátých let, se začaly masivně prodávat tzv "úsporky" zajímalo mně jaké to opravdu dělá úspory. Tak jsem zi zajistil takové své soukromé šetření a u několika lidí (bylo jich asi 30) jsem si vedl záznamy o odběru a shrůzou jsem zjistil, že se vůbec žádné úspory nekonaly!!!! Prostě styl používání výbojek a rozvoj vybavenosti domácností dalšími a dalšími spotřebiči byl takový, že se naprosto žádné úspory nekonaly a věřím tomu, že nikde na světě a to ani omylem se žádným zákazem žárovek žádnou křivku spotřeby snížit nepodaří. Je to naprosto tupá demagogie nemající v sobě ani kousek racionality. Stejná demagogie jako kdysi nám bylo vnucováno, že změnou času na letní dochází k nějakým úsporám - a přitom se nikdy žádné úspory nekonaly a zřejmě ani konat nemohly. Navíc je nutné rozdělit osobní úspory a úspory společenské. Jsem ochoten uznat, že opravdu šetrný člověk může úspornými žárovkami opravdu ušetřit...ale zároveň si je nutné uvědomit, že to co ten dotyčný ušetří se pak naprosto v pohodě spálí při výrobě dotyčné výbojky a samozřejmě při její poměrně komplikované likvidaci. Uvědomte si, že klasická žárovka je inertní normální odpad - kdežto úsporka je velmi nebezpečný odpad, se kterým se velmi složitě a tedy draze zachází. To, že si toto řada lidí neuvědomuje nebo dokonce ani uvědomit nechce je už jiný problém. Ale opravdu se důrazně bráním názorům, že tzv. úsporné žárovky něco opravdu spoří....pro jednotlivce možná ..ano.., ale v globálním měřítku se tomu musím tak akorát smát. Já osobně věřím tomu, že jednoho dne snad zvítězí rozum a bude jasně řečeno, že doporučení k rozvoji těchto "úsporek" bylo kardinálním omylem a celá věc bude považována za globální zločin...