26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

EVROPA: Blíží se konec?

Ještě před pár lety by asi málokoho napadlo, že první velký úder na solár dostane Evropská unie v důsledku prověrek společné zahraniční a migrační politiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 11.8.2015 19:47

Blíží se konec?

Včera bylo pozdě !

V. Petřík 11.8.2015 15:41

Evropa se musí integrovat! Je to přesně jako ty Svatoplukovy pruty!

V. Petřík 11.8.2015 15:41

Evropa se musí integrovat! Je to přesně jako ty Svatoplukovy pruty!

J. Schwarz 11.8.2015 21:43

Re:

Jo. Pokud se ovšem ta "integrovaná Evropa"  hodlá jako celek postavit imigraci a zarazit ji. Svatoplukovy pruty by byly taky pro kočku, kdyby se jeho synové "dali svorně dohromady" proto, aby se vzdali nepříteli.

V. Podracký 11.8.2015 12:46

Neradujte se z konce EU

Nevíme, co bude potom. Nezapomeňte, že se musíme společně bránit. Národy EU musí zmoudřet natolik, aby "upravili" EU na nějaký spolek států a vytvořili záruky míru vnitřního i vnějšího.

Není ovšem možné, aby soukromé banky, většinou německé, půjčovali nekryté úvěry Řecku, ale když shrábnou úroky a začne to smrdět, tak je "restrukturalizují" na evropskou banku a zaplatíme to všichni. Toto prostě není možné a proto musí mít státy větší samostatnost.

P. Selinger 11.8.2015 15:23

"Nezapomeňte, že se musíme společně bránit."

Ano, ale od toho je NATO, ne EU !

M. Starý 11.8.2015 12:21

Dvě poznámky

Jak pravil tatíček Klaus a jeho vzor Putin: za krizi na Ukrajině může "svádění Kyjeva Bruselem". Nakonec i my jsme podlehli "svodům Západu" a dali jsme (tedy alespoň doufám) vale ruskému dubisku. To je opravdu tak těžké pochopit, že i Ukrajici už měli dost toho poklonkování ruskému "samoděržaví", obzvláště, když viděli, že "král je nahý"?

Západní Evropa byla vydírána arabskými zeměmi, které jediné co mají, jsou ložiska ropy a plynu na svém území. Slavný OPEC omezoval těžbu a šrouboval ceny ropy do závratné výše. A pochopitelně to vyhovovalo Rusku, jehož ekonomika také stojí a padá s drancováním a vývozem nerostného bohatství. Z toho se pakoval "umírněný" vývozce terorizmu a revoluce a "přítel SSSR (a také ČSSR)" Muammar Kaddáfí. I Assadův v režim Sýrii byl velice přátelský k SSSR a pozdějšímu Rusku.

Vřed prasknul, a svržené režimy se mstí jak podporou IS tak organizování imigrace. Vědí, že přes štědrý sociální systém, jehož budováním si socialistické vlády kupují voliče, je Západ nejzranitelnější. Socialistické vlády jsou nyní v pasti: bojí se sáhnout na sociální systém, aby neztratili voliče, ale když nic neudělají, tak jim to stejně voliči "sečtou" za imigranty. Takže je to jen otázka času, kdy dojde ke změně politiky celé EÚ.

V. Podracký 11.8.2015 12:51

Re: Dvě poznámky

Samozřejmě, Evropa je tahák. Pro Ukrajince, kteří si mysleli, že se k nim nastěhuje kapitál a oni budou mít platy jako v Evropě, tak pro lidi třetího světa, kteří by rádi především využívali sociální systém vyspělých států.

K. Janyška 11.8.2015 11:34

EU musí odpovídat tomu, čím Evropa z lidského hlediska je,

tedy rostlým spontánním řádem interakce svých prvků, tedy jednotlivců a jejich všemožných subjektů a organizací, včetně národních států. Musí tedy stát na negativní smlouvě pro odstraňování společného zla a ujednání o tom, jak ji bleskurychle zorganizovat pro účely ohrožení všemožného druhu. To je celé. Nekecejte do toho dále. Nic jiného není možné. Dobroserská LS na EU musí pryč. Ale zatím nepůjde. EU totiž vlastní Německo... Dzp.

J. Plzák 11.8.2015 10:12

Rasizmus - zcela oprávněný názor.

Musím opravdu milovat nažloutlého šikmookého, který si o mně myslí, že jsem barbar? A ještě mu smrdím.

Musím opravdu milovat černého s drátěnými vlasy, do kterých si strká tužku, jako já si dávám tužku za ucho? A smrdí.

Musím mít chuť přátelit se se semitou s kily náloží za pasem, nebo s lokýnkami na ramena a příšerným, černým kloboukem na hlavě?

Nemusím, nenechám si to vnutit.

A pořád ještě platí právo smět o tom mluvit.

L. David 11.8.2015 9:40

Konec EU se neblíží. Konec EU tady už dávno je ! !

To, co nám předvádějí totálně neschopní pomatenci z Brusele svědčí o tom, že konec v oblasti ducha již dávno nastal.

Je pouze otázkou velmi krátkého času, kdy se to provalí ve fyzické rovině. A ten umělý slepenec EU se rozpadne.

Kéž by to příliš nebolelo !

K. Janyška 11.8.2015 9:18

EU musí odpovídat tomu, čím Evropa z lidského hlediska je,

tedy rostlým spontánním řádem interakce svých prvků, tedy jednotlivců a jejich všemožných subjektů a organizací, včetně národních států. Musí tedy stát na negativní smlouvě pro odstraňování společného zla a ujednání o tom, jak ji bleskurychle zorganizovat pro účely ohrožení všemožného druhu. To je celé. Nekecejte do toho dále. Nic jiného není možné. Dobroserská LS a EU musí pryč. Ale zatím nepůjde. EU totiž vlastní Německo... Dzp.

J. Chaloupka 11.8.2015 8:54

Jediná rozumná cesta je návrat k EHS.

Ale kdo to řekne třeba Merkelové nebo Hollandovi?

R. Langer 11.8.2015 14:05

Re: Jediná rozumná cesta je návrat k EHS.

Konec EU bude, až si to řeknou navzájem... ;-)

Z. Švrček 11.8.2015 8:14

Ano současná EU končí.

Musí. Je to výplod socialistických mozků, umělý konstrukt, který má lidi vychovávat. nebere v potaz přirozené evoluční pochody a tudíž lidskou přirozenost a jako takový byl již předem odsouzen k úhynu. Současná situace jej jen urychlila, není pravou příčinou. Pozor! Nová řešení , autoritativnější režim, více centralkizace - to však zase vymýšlejí ti samí. Je třeba je vypráskat ze židlí.

Připomíná mi to ten starý vtip, jak přišla babička před komisi národního výboru, rozhlédla se a pozdravila Heil Hitler! Soudruh předseda ji okřikl: "ale babi, dnes je už jiná doba!" Bebička na to: "ano, je jiná doba, ale vy jste pořád ti samí".

P. Vaňura 11.8.2015 16:18

Připomíná mi to jednu dost dávnou

diskusi o tom, jak kolaboranti lezli po válce do KSČ a agenti Gestapa začali spolupracovat s StB. Jeden z diskutujících to shrnul větou "ONI MUSELI."

R. Kříž 11.8.2015 7:52

to je zajímavé....

stát hledá recept na problémy, které sám způsobil, vždycky jen takovým způsobem, že na sebe bere čím dál víc "odpovědnosti".

A signifikantní je, že to naznačuje představitel tzv. "pravice".

T. Pansky 11.8.2015 2:04

Soudruh Frank ztraci pamet ... ODS a CSSD se ...

... nekolikrat objimaly ve velkych koalicich a snazily se nam namluvit, ze jsou v opozici, ze jsou v urednicke vlade (coz je termin, ktery nase ustava nezna, atd atd.)  Kdo to je "pravdolaskar"?  Hodne lidi to pouziva k svedeni viny na nekoho jineho, kdo neexistuje.  Diky politice ODS doslo k lavine prelivu volicu na levici.  To je realita.  Autorova klise jsou snahou svadeni viny na nekoho jineho.  Dokud si budeme lhat, naprava nemuze nastat.

J. Kohoutek 11.8.2015 7:51

Re: Soudruh Frank ztraci pamet ... ODS a CSSD se ...

Máte to soudruhování hodně zaryté pod kůží...

M. Prokop 11.8.2015 16:52

Re: Soudruh Frank ztraci pamet ... ODS a CSSD se ...

Několikrát? V tom prvním případě vinou P&L, ve druhém vinou Paroubka a ČSSD.