Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Blíží se konec?

Ještě před pár lety by asi málokoho napadlo, že první velký úder na solár dostane Evropská unie v důsledku prověrek společné zahraniční a migrační politiky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

11. 8. 2015 19:47
Blíží se konec?

Včera bylo pozdě !

0 0
možnosti
VP

11. 8. 2015 15:41

Evropa se musí integrovat! Je to přesně jako ty Svatoplukovy pruty!

0 0
možnosti
VP

11. 8. 2015 15:41

Evropa se musí integrovat! Je to přesně jako ty Svatoplukovy pruty!

0 0
možnosti
JS

11. 8. 2015 21:43
Re:

Jo. Pokud se ovšem ta "integrovaná Evropa"  hodlá jako celek postavit imigraci a zarazit ji. Svatoplukovy pruty by byly taky pro kočku, kdyby se jeho synové "dali svorně dohromady" proto, aby se vzdali nepříteli.

0 0
možnosti
VP

11. 8. 2015 12:46
Neradujte se z konce EU

Nevíme, co bude potom. Nezapomeňte, že se musíme společně bránit. Národy EU musí zmoudřet natolik, aby "upravili" EU na nějaký spolek států a vytvořili záruky míru vnitřního i vnějšího.

Není ovšem možné, aby soukromé banky, většinou německé, půjčovali nekryté úvěry Řecku, ale když shrábnou úroky a začne to smrdět, tak je "restrukturalizují" na evropskou banku a zaplatíme to všichni. Toto prostě není možné a proto musí mít státy větší samostatnost.

0 0
možnosti
PS

11. 8. 2015 15:23
"Nezapomeňte, že se musíme společně bránit."

Ano, ale od toho je NATO, ne EU !

0 0
možnosti
MS

11. 8. 2015 12:21
Dvě poznámky

Jak pravil tatíček Klaus a jeho vzor Putin: za krizi na Ukrajině může "svádění Kyjeva Bruselem". Nakonec i my jsme podlehli "svodům Západu" a dali jsme (tedy alespoň doufám) vale ruskému dubisku. To je opravdu tak těžké pochopit, že i Ukrajici už měli dost toho poklonkování ruskému "samoděržaví", obzvláště, když viděli, že "král je nahý"?

Západní Evropa byla vydírána arabskými zeměmi, které jediné co mají, jsou ložiska ropy a plynu na svém území. Slavný OPEC omezoval těžbu a šrouboval ceny ropy do závratné výše. A pochopitelně to vyhovovalo Rusku, jehož ekonomika také stojí a padá s drancováním a vývozem nerostného bohatství. Z toho se pakoval "umírněný" vývozce terorizmu a revoluce a "přítel SSSR (a také ČSSR)" Muammar Kaddáfí. I Assadův v režim Sýrii byl velice přátelský k SSSR a pozdějšímu Rusku.

Vřed prasknul, a svržené režimy se mstí jak podporou IS tak organizování imigrace. Vědí, že přes štědrý sociální systém, jehož budováním si socialistické vlády kupují voliče, je Západ nejzranitelnější. Socialistické vlády jsou nyní v pasti: bojí se sáhnout na sociální systém, aby neztratili voliče, ale když nic neudělají, tak jim to stejně voliči "sečtou" za imigranty. Takže je to jen otázka času, kdy dojde ke změně politiky celé EÚ.

0 0
možnosti
VP

11. 8. 2015 12:51
Re: Dvě poznámky

Samozřejmě, Evropa je tahák. Pro Ukrajince, kteří si mysleli, že se k nim nastěhuje kapitál a oni budou mít platy jako v Evropě, tak pro lidi třetího světa, kteří by rádi především využívali sociální systém vyspělých států.

0 0
možnosti
KJ

11. 8. 2015 11:34
EU musí odpovídat tomu, čím Evropa z lidského hlediska je,

tedy rostlým spontánním řádem interakce svých prvků, tedy jednotlivců a jejich všemožných subjektů a organizací, včetně národních států. Musí tedy stát na negativní smlouvě pro odstraňování společného zla a ujednání o tom, jak ji bleskurychle zorganizovat pro účely ohrožení všemožného druhu. To je celé. Nekecejte do toho dále. Nic jiného není možné. Dobroserská LS na EU musí pryč. Ale zatím nepůjde. EU totiž vlastní Německo... Dzp.

0 0
možnosti
JP

J. Plzák

11. 8. 2015 10:12
Rasizmus - zcela oprávněný názor.

Musím opravdu milovat nažloutlého šikmookého, který si o mně myslí, že jsem barbar? A ještě mu smrdím.

Musím opravdu milovat černého s drátěnými vlasy, do kterých si strká tužku, jako já si dávám tužku za ucho? A smrdí.

Musím mít chuť přátelit se se semitou s kily náloží za pasem, nebo s lokýnkami na ramena a příšerným, černým kloboukem na hlavě?

Nemusím, nenechám si to vnutit.

A pořád ještě platí právo smět o tom mluvit.

0 0
možnosti
LD

11. 8. 2015 9:40
Konec EU se neblíží. Konec EU tady už dávno je ! !

To, co nám předvádějí totálně neschopní pomatenci z Brusele svědčí o tom, že konec v oblasti ducha již dávno nastal.

Je pouze otázkou velmi krátkého času, kdy se to provalí ve fyzické rovině. A ten umělý slepenec EU se rozpadne.

Kéž by to příliš nebolelo !

0 0
možnosti
KJ

11. 8. 2015 9:18
EU musí odpovídat tomu, čím Evropa z lidského hlediska je,

tedy rostlým spontánním řádem interakce svých prvků, tedy jednotlivců a jejich všemožných subjektů a organizací, včetně národních států. Musí tedy stát na negativní smlouvě pro odstraňování společného zla a ujednání o tom, jak ji bleskurychle zorganizovat pro účely ohrožení všemožného druhu. To je celé. Nekecejte do toho dále. Nic jiného není možné. Dobroserská LS a EU musí pryč. Ale zatím nepůjde. EU totiž vlastní Německo... Dzp.

0 0
možnosti
JC

11. 8. 2015 8:54
Jediná rozumná cesta je návrat k EHS.

Ale kdo to řekne třeba Merkelové nebo Hollandovi?

0 0
možnosti
RL

11. 8. 2015 14:05
Re: Jediná rozumná cesta je návrat k EHS.

Konec EU bude, až si to řeknou navzájem... ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz