30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


CLIMATEGATE: I Obamovi teče do bot

17.12.2009

V listopadu 2009 se na světlo dostaly e-maily klimatologů IPCC. Ukázalo se, že falšují grafy a zatajují informace, aby podpořili iluzi globálního oteplování. Do aféry je zapleten i Obamův poradce.

Toto je česká verze mého anglického blogu v mezinárodní blogovací soutěži o změnách klimatu, kterou zorganizovala Evropská komise a European Journalist Centre před konferencí COP15 v Kodani.

****

Pro lidi, kteří neumí anglicky, nastala zvláštní situace. Blogy, jako je ten můj, jsou najednou jediným zdrojem informací. Jako za komančů - z médií se nic nedozvíte, protože tam panuje cenzura. O Climategate masmédia mlčí, jako kdysi mlčela o Chartě 77. Takže devadesát procent veřejnosti ani po třech týdnech neví, že světem otřásá největší aféra od dob Watergate!!

20. listopadu klimatologický ústav CRU na Východoanglické univerzitě potvrdil, že mu nějaký hacker ukradl e-maily a zveřejnil je na internetu. Z e-mailů je zřejmé, že klimatologové manipulovali s daty. Fixlováním nafukovali velikost globálního oteplování. Celá oteplovací hysterie tak upadla v pochybnost.

Je to jako když otrávíte jednu ze sklenic vína a někdo ty sklenice pak pomíchá. Nikdo teď neví, které grafy jsou pravé a které zfalšované.

Jak na to reaguje politika v USA?

Republikáni požadují vyšetřování (24. listopadu): Republikáni měli melounů (navrch zelení, uvnitř rudí) vždycky plné zuby a tato aféra je pro ně jako mana z nebes. Republikánský senátor James Inhofe z Oklahomy oznámil, že aféra Climategate bude vyšetřována. "Jde tu o hodně, protože se zdá, že federální programy, oznámené nové směrnice EPA i emisní povolenky byly vytvořeny na základě falšovaných dat."

Stop nové eko-legislativě (2. prosince). Čelní představitelé republikánské strany poslali ředitelce EPA (Agentura pro ochranu přírody) Lise Jacksonové dopis, kde požadují, aby zastavila přípravy na zavedení nové směrnice, která má prohlásit CO2 za znečišťující látku. Zároveň požadují, aby EPA zveřejnila veškerou svou dosavadní komunikaci s CRU (s klimatology namočenými v aféře).

Obi-Holdren

Husajn vlevo, jeho poradce eugenický maniak Holdren vpravo

Obamův eugenický poradce u výslechu (2. prosince): Senátní výbor pro energetickou nezávislost a globální oteplování na svoje zasedání pozval k výslechu Johna Holdrena, což je Obamův poradce pro vědu. Mezi skandálními e-maily z Climategate byly nalezeny totiž i jeho e-maily. Patří do stejné bandy. Senátor Sensenbrenner označil postupy klimatologů z CRU za "vědecký fašismus"... Senátoři měli ale od Holdrena požadovat ještě cosi. Vysvětlení, zda jako poradce radí Obamovi totéž, co radil v roce 1977 v knize "Ekověda", již napsal spolu s Paulem Ehrlichem. V této knize propagovali násilnou sterilizaci populace, zrušení USA jako suverénního státu a jiné totalitní praktiky.

Ecoscience

Kniha, kterou Holdren napsal s proslulým Ehrlichem, autorem slavné knihy "Populační bomba" z roku 68. V knize prosazují násilné sterilizace, přidávání sterilizačních látek do veřejných vodovodů, globální policejní stát, zrušení národní suverenity a citují Mao Ce Tunga. Lahůdka jakou by si nevymyslel ani milovník konspiračních teorií. Inu, takovými lidmi se Obama obklopuje.

Palinová útočí (3. prosince): Republikánka Sarah Palinová (která posledně kandidovala na viceprezidentku) se znovu do Obamy obula. Na facebooku napsala, že Obama by měl klimatickou konferenci v Kodani vzhledem ke skandálu Climategate bojkotovat. "Podporuji senátora Inhofeho v úsilí po vyšetřování skandálu... Politika by měla být založena na vědě a ne na mýtech... Sama jsem se proti takovým podvodům postavila, když jsem se soudila s federální vládou kvůli jejímu rozhodnutí dát lední medvědy na seznam ohrožených druhů, ačkoliv populace ledních medvědů stoupla." 

Obama zdrhá (4. prosince): V pátek 4. prosince president Obama náhle oznámil, že na začátek Kodaňské klimatické konference nepojede. Navštíví ji jen symbolicky poslední den, až budou jednání už uzavřena. Konference probíhá 7.-18. prosince. Měl tam jet devátého, ale bude to osmnáctého... Nepochybně je příčinou skandál Climategate - Obi nechce o klimatu veřejně mluvit, dokud se nepřežene první bouře... V naší "objektivní" televizi jsme však o Climategate dosud neslyšeli. I tentokrát TV nezklamala a uvedla jen tolik, že když Obi 9. prosince do Kodaně nepojede, nebude moci ani v Praze podepsat anti-nukleární smlouvu s Medveděvem. O skandálu ani slovo... Bílá chaloupka změnu termínu zdůvodnila komicky, že prý nyní má Husajn v úspěch konference takovou důvěru, že jeho přítomnost nebude zapotřebí. No to mě podrž. Obama asi nekouká na zprávy, jinak by věděl, že po Climategate Austrálie i Saúdská Arábie odstoupily od plánů na zavedení obchodu s emisními povolenkami. 

Kongres: Před deseti lety americký Kongres pohřbil Kjótský protokol. Vzpomínáte? Clinton ho podepsal, ale Kongres ho neratifikoval. Tentokrát to bude stejné. Ani před Climategate nedokázal Obama snižování emisí Kongresem protlačit. A po skandálu se mu to už teprve nepovede.

Nobelovka. Obama si v Oslu vyzvedl Nobelovu cenu míru. Dostal ji za sliby. Slíbil, že pohne s klimatickými změnami. A nyní si cenu převezal v okamžiku, kdy je jasné, že to s tím oteplováním nebude tak horké. Poučení pro příště - dávejte ocenění za věci, které už někdo vykonal. A ne za to, že o nich jenom mluví. To by pak třeba Nobelovku za fyziku mohl dostat někdo, kdo oznámí, že "by rád jednou vynalezl perpetum mobile". Převzetím Nobelovy ceny se postavil do jedné řady s vykukem Al Gorem (jehož film soud zakázal používat ve výuce, protože lže) a s masovým vrahounem Arafatem (ten zase dostal cenu míru za slib, že už přestane vraždit). Moc vypečená společnost.

Co se pokazí dál? Barack Husajn nastupoval s velkými plány. Zrušit Guantanámo se mu dodnes nepodařilo - neví se, kam ty lumpy přestěhovat. Klimatické plány se mu hroutí kvůli šílené aféře. Do Afghánistánu musí poslat 30 000 dalších lidí, ačkoliv hlásal, že chce s válkou skončit. Zatímco Obi podepisuje smlouvy o odzbrojení s Ruskem (se kterým už 25 let není problém), Irán vesele připravuje jaderné zbraně a směje se Obimu do očí... Chudák Obík.

Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.