21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

BRUSEL: Von der Leyen chce znovu

Von der Leyenová se bude znovu ucházet o post předsedkyně Komise. Rada rozhodla o spuštění vojenské námořní operace EU v Rudém moři. Nová směrnice má udělat ze spotřebitelů aktéry zelené transformace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 27.2.2024 7:50

Kauza kolem Dlabajové bobtná. Vlivná organizace žádá prošetření von der Leyenové EU

Kauza, v jejímž středu se ocitla česká europoslankyně Martina Dlabajová (nezařazená, donedávna za ANO), nekončí. Politička měla na dosah strategickou funkci v Bruselu, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ji ale navzdory výsledku výběrového řízení přidělila jinému kandidátovi.

Na obranu Dlabajové nyní vystoupila vlivná protikorupční organizace Transparency International. Žádá prošetření, jestli v případě jmenování Markuse Piepera speciálním unijním zmocněncem pro malé a střední podniky nebyl porušen etický kodex Evropské komise a pravidla o střetu zájmů.

Zasloužilý europoslanec Pieper je členem německých křesťanských demokratů z CDU stejně jako šéfka komise von der Leyenová a lídrem všech europoslanců za tuto stranu. Ve výběrovém řízení skončil Pieper třetí. Na českou europoslankyni ztrácel čtyřicet procent a na druhou, Švédku Annu Stellingerovou, třicet. Přesto von der Leyenová jmenovala vyslancem pro malé a střední podniky v EU na konci ledna právě svého kolegu.

(pokračování v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropsky-parlament/kauza-kolem-dlabajove-bobtna-vlivna-organizace-zada-prosetre/r~351c3f4ad4ba11ee9d3d0cc47ab5f122/

Češka v mocenské hře. Von der Leyenová obětovala europoslankyni kvůli své kariéře EU

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropsky-parlament/ceska-v-mocenske-hre-von-der-leyenova-obetovala-europoslanky/r~03cf7688d1ad11eebd640cc47ab5f122/