18.6.2024 | Svátek má Milan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. A. 11.6.2024 6:05

Den jízdního kola jako součást klimatické akce? To je hodně velký bizár. Všude se nadělali cyklostezky a kolo se stejně používá jen pro zábavu, jako dopravní prostředek místo auta to používá tak jeden z milionu. Aut je každoročně čím dál víc, už pomalu jedno na jednoho dospělého. Lidé používají kolo často tak, že si ho někam dovezou autem, aby pak mohli jezdit v přírodě, mnozí si pořídí elektrokolo, aby nemuseli šlapat, takže cyklistika tak, jak je provozována, představuje vedle aut spíše další ekologickou zátěž.

P. Dvořák 11.6.2024 6:57

Listopad až březen. Kvůli počasí ty měsíce rád nemám, ale v posledních letech svůj názor měním, protože v té době se v lesích i na silnicích vyskytuje nejméně o jeden řád míň cyklistů. :-)

M. Kocián 11.6.2024 14:36

Je to prostě volnočasová aktivita, o nic lepší nebo horší, než jiné. A cyklisté skutečně nemají sdružení, odbory ani lobby, aby si sami vydupali cyklostezky - tím se zabývají jiní. Smysluplnější dělení je na účastníky silničního provozu, kteří ctí dopravní předpisy a elementární slušnost, a ty druhé.