Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KA

K76r46e29i79d52l 79A60.

11. 6. 2024 6:05

Den jízdního kola jako součást klimatické akce? To je hodně velký bizár. Všude se nadělali cyklostezky a kolo se stejně používá jen pro zábavu, jako dopravní prostředek místo auta to používá tak jeden z milionu. Aut je každoročně čím dál víc, už pomalu jedno na jednoho dospělého. Lidé používají kolo často tak, že si ho někam dovezou autem, aby pak mohli jezdit v přírodě, mnozí si pořídí elektrokolo, aby nemuseli šlapat, takže cyklistika tak, jak je provozována, představuje vedle aut spíše další ekologickou zátěž.

Foto

Listopad až březen. Kvůli počasí ty měsíce rád nemám, ale v posledních letech svůj názor měním, protože v té době se v lesích i na silnicích vyskytuje nejméně o jeden řád míň cyklistů. :-)

MK

Je to prostě volnočasová aktivita, o nic lepší nebo horší, než jiné. A cyklisté skutečně nemají sdružení, odbory ani lobby, aby si sami vydupali cyklostezky - tím se zabývají jiní. Smysluplnější dělení je na účastníky silničního provozu, kteří ctí dopravní předpisy a elementární slušnost, a ty druhé.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz