30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

BRUSEL: Evropa bude zbrojit

Podle von der Leyenové EU musí v příštích letech výrazně posílit kapacitu svého obranného průmyslu. Dlouhodobý rozpočet EU na období 2021–2027 byl revidován.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Koutecký 4.3.2024 17:09

Tak jo, EU se činí. Jmenovali dva zvlášní zástupce za statisícové platy. Staneme se světovým lídrem ve výrobě pokročilých materiálů. Ovšem až dokončíme výzkum a získáme k jejich výrobě potřebné suroviny. Vybudujeme velký zbrojní průmysl, ovšem taky musíme někde vyštrachat více surovin. Teď nám chybí i nitroceluloza na výrobu munice. Budeme vynakládat více prostředků na zbrojení, protože teď NATO dává na zbrojení jen cca 10x více než Rusko a to je málo. Migrantů se k nám uchyluje více než kdy jindy. Tak jejich digitální evidenci zdokonalíme, EU vydá pár nařízení a bude to vyřešeno. Samozřejmě k tomu budeme podporovat Ukrajinu až do jejího konečného vitězství a znovuobnovení. A samozřejmě urychlíme realizaci programu Green Deal. Přehodnotili jsme EU rozpočet, takže na vše bude dostatek peněz. No, konečně máme reálné plány rozvoje na příští období 5-10 let.

P. Diviš 4.3.2024 21:09

Ukrajinu podporovat musíme. To ostatní je třeba změnit.

J. Majzlík 4.3.2024 22:50

Jenomže všechny stručně nadhozené body p. Kouteckého tvoří jedno klubko protikladů rozumu a ideologie. Z toho plyne, že není možno vyřešit žádný z těchto bolestivých problémů, aniž bychom při jejich eliminaci nenarušili celý systém. Struktura EU byla budována s úmyslem, aby byla vysoce odolná oproti nepřejícímu okolí přírodních sil a s představou, že se její instalací vyřeší všechny nepravosti tohoto světa. Mechanismus fungování EU je proto domyšlen na základě selhání jejích předobrazů do zdánlivé dokonalosti, což na jedné straně ji činí nedemontovatelnou, na druhé straně ve střetu s realitou bezbrannou.