14.6.2024 | Svátek má Roland


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gaston 12.3.2009 0:02

Těžký život Izraele

 Vlastně Izrael obdivuju. V tomto směru souhlasím s M. Zemanem, že by se Izrael měl stát součástí NATO. Co je to za společenství ta Palestina, když se neumí po tak dlouhé době dohodnout co chce, kdo je jejím reprezentantem.... Kdo ví co vlastně chtějí, myslím, že to nevědí ani oni sami. Oni vědí pouze to, že nenávidí Israel. Copak to je nějaký partner pro jednání?

Honza 11.3.2009 23:58

To jsou všichni takoví pitomci

a nechápou, že takzvaným Palestincům a těm, kdo za nimi stojí o žádný mír nebo samostatný Palestinský stát nejde a ani nikdy nešlo? Že je to jen záminka pro neustálé udržování násilí, ze kterého profituje muslimská propaganda a kterým dokazuje, jak je těm chudákům zk... muslimům pořád ubližováno?

Ondrej 11.3.2009 22:34

Proti vsem.

Stavajici hranice Israele neuznava zadny stat sveta ani US, ani GB  . Hillary C. pred 10 dny, rekla, ze Palestinsky stat musi byt vytvoren vedle zidovskyho statu. Jsem zvedav, jak poridi. Ono taky jit proti celemu svetu je prinejmensim debilni.

AndyO 11.3.2009 23:26

Re: Proti vsem.

debilní hlavně je, že Izrael nemá kam ustoupit, protože Palestina chce vše.

Kanadan 11.3.2009 23:57

Re: Proti vsem.

Porad jim, muzou ustoupit do hranic jim danych UN a uznany svetem. BTW slysel jsi o nabidce SA z roku myslim 2002.Ustupte do hranic z 67 a Arabske staty uznaji vasi suverenitu.    01.20.08, 15:15 / Israel News

Senior Saudi prince offers Israel peace vision

Prince Turki al-Faisal, adviser to King Abdullah, says if Israel accepts Arab League plan and signs comprehensive peace, 'one can imagine the integration of Israel into the Arab geographical entity'

Reuters 01.20.08, 15:15 / Israel News A senior Saudi royal has offered Israel a vision of broad cooperation with the Arab world and people-to-people contacts if it signs a peace treaty and withdraws from all occupied Arab territories.The 22-nation Arab League revived at a Riyadh summit last year a Saudi peace plan first adopted in 2002 offering Israel full normalisation of relations in return for full withdrawal from occupied Palestinian, Syrian and Lebanese land.

Karl 11.3.2009 17:37

Starej Ben.

"If I were an Arab leader I would never make terms with Israel. That is natural: we have taken their country... We come from Israel, but two thousand years ago, and what is that to them? There has been anti-semitism, the Nazis, Hitler, Auschwitz, but was that their fault? They only see one thing: we have come here and stolen their country. Why should they accept that?".

Kdybych byl arabskym vudcem, tak bych nikdy zadnou dohodu s Israelem neudelal, je to prirozene my jsme jim sebrali jejich zem prisli jsme z Israele pred 2000 roky co to ma s nimi delat? Byl tam antisemitismus,nacist,Hitler, Osvedcim, byla to snad jejich vina? Oni vidi pouze jednu vec my jsme sem prisli a ukradli jejich zem. Proc by to meli akceptovat.

I quote David Ben-Gurion (Israel`s founding father) to Nahum Goldman, the president of WJC:

Posleda 12.3.2009 10:57

Re: Starej Ben.

Tak prr. "We come from Israel..." neznamená "přišli jsme z Izraele", ale "pocházíme z I." Další nesmysl: "Byl t a m antisemitismus..." Kde- v Izraeli? "There has been..."říká jen to, že byl (=existoval) antisemitismus, nacisté, Hitler... Doporučuji vyhrabat 1. díl Angličtiny pro začátečníky a nalistovat stránku, kde se dozvíte, že ne každé "t h e r e" se překládá do češtiny jako "t a m"

Karl 11.3.2009 17:34

tak.tak

Rok 1948 byl v historii Izraele/Palestiny zlomový. Sionistická nauka o biblické domovine všech Židu prinesla horké ovoce a hluboce zasela násilí. V letech 1947 - 49 Palestina prošla desivou transformací. Stát Izrael dobyl 78% území historické Palestiny, kde zustala tretina domorodé populace a zbylé dve tretiny obyvatel byly plánovite vypuzeny ze své zeme, pudy, a v drtivé míre prišly o všechen majetek. Tisíce z nich byly zavraždeny a zmrzaceny. Odhady OSN o celkovém poctu uprchlíku publikované v roce 1950 hovorí o 711.000 lidí. UNRWA udává v témže roce pocet 914.000. V listopadu roku 1948 byla v OSN prijata rezoluce c. 194, kde se v clánku 11 píše: „ Uprchlíci, kterí se chtejí vrátit do vlasti a žít v míru se svými sousedy, by se meli vrátit v nejbližším termínu. Reparace by mely být vyplaceny tem, kterí kvuli odsunu prišli o majetek. Toho by melo být dosaženo vládními rozhodnutími nebo s pomocí príslušných orgánu.“ V soucasnosti žije mimo Izrael a okupovaná území približne 5 miliónu uprchlíku. Podstatnou cást z nich tvorí uprchlíci z let 1947-49 a jejich potomci. Další milióny žijí v uprchlických táborech na okupovaných územích. 11. clánek rezoluce 194 je po dobu 60 let stále ignorován. Není tudíž duvod k oslavám.

Karel Adler 11.3.2009 20:16

Re: tak.tak

Aby ze 711.000 lidí bylo po necelých sto letech pět milionů, to mi hlava nebere. Buďto se množej jak králíci z jara, nebo se do toho započítávaj i ti, kdo se k nim přidali z okolních zemí jako rodinní příslušníci. Hlavní problém tkví v neochotě Arabů akceptovat existenci státu Izrael jako takového. Kdyby si nezačali s vražděním roku 1929, 1936 a nenapomáhali v rámci dobrovolnických jednotek SS při Šoa, mohli se s Židy dohodnout po dobrém. Akorát by halt museli zapomenout na Jizya (Jizyah) - výkupné pro povolení nebýt muslimem a na jiné roztomilé prvky "práva" šaria...

Mara 11.3.2009 21:56

Re: tak.tak

Ktery hranice toho statu chces akceptovat.Zidi vyhanenim a zabiranim uzemi Palestincu meni hranice statu kazdy den. Podivej se kde si stavi ty betonovy steny(na palestinskym uzemi, ktery Inter. soud povazuje za ilegalni).BTW betonovy steny na cizim uzemi staveli pouze zidobolsevici Nemecka.

Kenyn 12.3.2009 13:22

Re: tak.tak

Ono kdyby soudruzi Palestinci nechodili explodovat do izraelských autobusů  a restaucí, tak by nebylo nutné stavět zeď. Zaměňujete příčinu a následek.

T 11.3.2009 17:24

Demokracie?

V izraelských vezeních je 11 870 palestinských politických veznu. Zhruba 10 procent z nich je tzv. “administrativne zadrženo”. To znamená, že mohou být drženi na dobu neurcitou, bez obvinení a bez práva na soud. Kolem 40 procent palestinských mužu strávilo nejakou cást svého života v izraelských veznicích, o kterých mezinárodní organizace jako Amnesty International informují, že je v nich s vezni brutálne zacházeno, trpí nemocemi, jsou ponižováni a muceni. Amnesty zašla dokonce tak daleko, že Izrael nekolikrát obvinila z válecných zlocinu. Poprvé, co jsem našla, to bylo v souvislosti s vezením Khiam, v jižním Libanonu. Kde behem izraelské okupace, tedy od roku 1985 do kvetna 2000, Izrael bez obvinení zadržoval a mucil tisíce veznu, mezi kterými byly i 14tileté deti. Nekterí na následky mucení zemreli.

T 11.3.2009 17:26

Re: Demokracie?

Po roce 2002 Izrael zacal stavet zed, která bude 703 km dlouhá a zabíhá místy hluboko za puvodní „zelenou linii“ (ta merí 307 km). Zed„vykousla“ dalších asi 9,5 % palestinského teritoria, což i Mezinárodní soudní dvur v Haagu v 2004 oznacil za neprijatelný zábor území.

Clánek 49 Ženevských konvencí kolonizaci okupovaného území zakazuje. Napríc tomu Izrael každým rokem venuje 400 milionu dolaru svým obcanum, aby se na okupovaná teritoria stehovali. Fakt, že 80 procent osadníku by bylo ochotno okupovaná území opustit, kdyby jim byla nabídnuta kompenzace, ale zustávají tam, protože jim za to vláda platí, napovídá, že izraelská vláda zneužívá své chudší obcany k dovršení absolutní kolonizace Západního brehu. Zbylých 20 procent jsou tzv. ideologictí osadníci, kterí verí, že Palestinci v Palestine nemají co pohledávat. Chodí ozbrojení, tráví Palestincum zvírata a pole. Stane se, že osadníci prijdou do palestinského obydlí, domácí rodinu z nej vyhodí a prohlásí dum za svuj majetek. Když Palestince zastrelí, tak se jim také nic nestane. Jsou chráneni izraelskou armádou.

AndyO 11.3.2009 20:22

Re: Demokracie?

koukám, že jste hrdinka, s tím nickem:))

Vítek 11.3.2009 15:53

Zbytečné

jsou všechny snahy o smír a klid na středním východě.Hamásníci nikdy nebudou souhlasit s mírem a navíc mají podporu některý islámských států,které si daly úkol vymazat z mapy Izrael.Tragédií je i RB OSN,které snad jen škodí a EU přispívá Palestině formou humanitárních pomocí.Zrušit a nepodporovat,dokud budou provokovat a válčit.

T 11.3.2009 17:27

Re: Zbytečné

Jeden z nejzoufalejších pohledu je na bezmocné palestinské rodiny, když jim izraelské buldozery srovnávají obydlí se zemí. Od roku 1967 izraelské buldozery zborily kolem 18 000 palestinských domovu. Mezinárodní organizace poukazují na to, že izraelské buldozery nekdy obydlí zacnou bourat ješte s lidmi uvnitr.

Castými obetmi okupace jsou deti, které na izraelské tanky v palestinských ulicích házejí kamení. Vojáci do nich strílejí zmínené kovové kulky s gumovým pláštem. Tyto kulky zabíjejí stejne dobre jako kulky bez gumového plášte.

Posleda 12.3.2009 11:08

Re: Zbytečné

Ich gratuliere!!! Reichsminister Joseph Goebbels. (To je ten pán, co tak hezky psal o zvěrstvech, jakých se na nevinných Sudeťácích dopouštěla v r. 1938 židobolševická česká soldateska.)

brok 11.3.2009 14:09

hlavní problém Blízkého východu

je nesmyslné financování Arabů. Kdyby nic nedostávali z Evropy a Ameriky, už dávno by museli přestat válčit a začít se živit poctivě. Palestinská agresivita je produktem "humanitární" pomoci.

Josífek 11.3.2009 13:35

No a co ?

No a co? Clinton nastartoval hypoteční bublinu a jeho choť jen pokračuje v rodinné tradici.Obáma je presidentem, což je k nezaplacení, jak jistě ví on i jeho choť. Co do toho vůbec mluví nějací daňoví poplatníci. Arabové mají naftu a Izrael zase nezbytnou inteligenci. Až to první pomine, bude otazné, z čeho ten palestinský bojový předvoj platit...A protože nafta prý vystačí jen na pár desítek let, tak potom nastane uklidnění. A nomádi zase začnou pást své kozy a ovce , bude-li ještě na čem, což může v pominutí smyslů  asi rozhodnout jen Ahmadineřád. Ale my tu už nebudem...

Mgr. Milda 11.3.2009 17:09

Re: No a co ? Já vidím ten konflikt podobně, ale mezi Araby a Židy

Palestina je pojem dost mlhavý. Ropa končí kolem 2130, do té doby se to bude mlátit všude. Izraelci zkrátka musí mít dlouhý dech. My zase musíme do té doby zvládnout fúzi, to ovšem pro Araby neni nic. Jednak o tom nic nestojí v Koránu, za druhé je zajímají jenom bomby na nevěřící. Když si to uvážíme v měřítku řekněme 200 let, pak stojíme pod pěkným tlakem, jinak budou naši pravnuci zase svítit loučemi.

yorik 11.3.2009 10:54

USA mají jen jednu

zahraničně politickou prioritu. A to svůj 51 stát. Jsou dokonce v rámci zajištění jeho bezpečnosti ochotni obětovat protiraketovou obranu v Evropě. Včera běžel v TV seriál o letecké válce na Středním východě. Tam to bylo jasně řečeno, první F 15 dostal Izrael, ne nějaké olétané krámy jako ostatní spojenci ale nové stroje. A tak to bude do skonání věků.

Karl&Egon 11.3.2009 12:51

Re: USA mají jen jednu

Vsak mate pravdu, uz se jedna o dodavce F-22 a F35 do Izraele. Nevidim na tom nic spatneho. Ten Izrael tam haji zajmy jak Evropy, tak USA. A hlavne zamestnava arabaky, aby nemeli cas premyslet, jak znicit EU/USA.

Mgr. Milda 11.3.2009 17:15

Re: USA mají jen jednu

Totéž lze ale říci i o tak zvaných Palestincích, je to arabská nátlaková skupina, jejímž úkolem je vytlačit Izrael z území, které Arabové před 1300 lety dobyli, zase ztratili a teď doufají zase s konečnou platností dobýt. Jenomže čas náboženských potrhlostí je na celém světě za námi, jenom u muslimů se čas zastavil. Kdo chvíli stál, už stojí opodál, lze muslimům sdělit.

honza ruzicka 11.3.2009 10:28

olbřímí

olbřímí se dopiči píše s měkkým í.

Hledajíci 11.3.2009 9:45

Nečtěte české plagiaty o problemech Israele

, podívejte se přimo na originály dostupné na http://www.meforum.org/ . Je to stránka organizace Middle East Forum, založené v 1994, která shromažďuje myslitele z různých oborů, za účelem posílení USA vlivu v Middle East. Tato organizace má vliv i v jiných zemích, napřiklad v Dánsku, Německu. Mnohé `cinnosti v boji proti terorismu jsou nastartovány z popudu Middle East Forum. 

riči 11.3.2009 9:42

zbytečně vyhozené peníze

To,kolik peněz se již "darovalo" agresivním Arabům,kteří chtějí opravdu jen zničení Izraele,je velká katastrofa.Navštívil jsem jako novinář obě části,v Izraeli krásná země,inteligentní lidé,znatelná velká kultura,na straně Palestiny špína,zloději,agresivita,nezaměstnanost a negramotnost.Zde je jen snaha nepracovat a jen nastrkovat ruce pro bakšiš,a také spolupráce s Al-kajdou./ostatně taková paralela je i někde u nás/.Dík naší politické reprezentaci,že podporuje Izrael,je to jedinná cesta k světovému klidu,který je tak pro nás a naše děti potřebný.

Spirit 11.3.2009 10:03

Re: zbytečně vyhozené peníze

To nejsou argumenty. Chudoba Arabů (tvoří mimo jiné 20% obyvatel Izraele - ti jsou také špinaví a negramotní?) vznikla rokradením půdy, kterou opustili při jejich vyhnání izraelskou soldateskou v roce 1948 až 49 - opuštěná půda podle izraelských zákonů "patří státu": je to 95% veškeré půdy. K jejich diskriminaci slouží mnoho dalších izraelských "demokratických" zákonů. Vaše úvodní otázka "To,kolik peněz se již "darovalo" agresivním Arabům,kteří chtějí opravdu jen zničení Izraele,je velká katastrofa" by mohla být zcela legitimně formulována také "To,kolik peněz se již "darovalo" ze strany USA agresivním Izraelcům, kteří chtějí opravdu jen zničení nebo vyhnání palestinských Arabů, je velká katastrofa".  Katastrofa je hlavně to, že velmoci si v Palestině zprostředkovaně vyřizují vlastní účty za nezměrného utrpení všech tam žijících národů.

ivoš 11.3.2009 10:11

Re: zbytečně vyhozené peníze

nemel blbosti,Židé Arabům nic neukradli,tu půdu od Arabů kupovali za přemrštěný peníz,Židé dostali v 48 kus pouště, stačí se podívat jak to tam vypadá dnes.Arabové jsou horší jak čeští cikáni,ti alespoň nevraždí.Kdyby přistoupili na plán OSN z .r.47 jak rozdělit Palestinu byl by klid a historicky zde Izraelité byli za faraonů v první dynastii a měli zde království,Arabáči přišli v 6 stol. po Kr. tj. 3000let po Izraelitech

pbla4024 11.3.2009 10:16

Re: zbytečně vyhozené peníze

Arabové dostávají od USA víc než dostává Israel. Vaše představy se zdají být v rozporu s realitou.

Vítek 11.3.2009 15:56

Re: zbytečně vyhozené peníze

ono to není o púenězích,ale o mentalitě a náboženství arabů.Pokud je budeme navíc neustále podporovat a litoivat,nikdy se míru nedočkáme.Chce to prostě VETA a nic jim nedávat,pokud budou stále výbojní a vraždit.