24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Dvojí amorální selhání

Propalestinští aktivisté na celém světě se zaštiťují bojem za lidská práva a Stát Izrael líčí jako hlavního viníka za jejich porušování, ale ve skutečnosti se od nich jedná o vylhanou protiizraelskou agitaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 1.2.2022 22:46

;-DR^

V. Podracký 1.2.2022 22:30

Pokrytectví Západu ovšem není jen v tom, co autor napsal. Kosovští Albánci mají právo si určit svobodně svůj osud. Obyvatelům Krymu je to zakázáno. Dnes na Ukrajině je ruský jazyk pronásledován, Rusové nejsou považováni za národ, ale my dodáváme zbraně ukrajinským Banderovcům, kteří lidská práva nedodržují. Zato Ujgurové v Číně, to je něco jiného, ti si lidská práva zaslouží.

J. Vlček 1.2.2022 20:59

R^R^R^

H. Lukešová 1.2.2022 19:51

Ano, se Sorosem máte stoprocentní pravdu. Jenom má malá krátká poznámka k němu...

Soros je sice Žid, ale pouze etnickým původem, jinak je ryzí antisemita. Už od malička byl veden k nenávisti k jiným Židům, jeho milá maminka se nechala slyšet, že nenávidí všechny Židy a to v něm je jak v koze.

Sám Soros financuje protiizraelské neziskovky, podílející se na bojkotu Izraele, které mají dodávat údajné "důkazy" o "izraelských zločinech", které mají dostat Izrael před Mezinárodní soud v Haagu. Není žádné protiizraelské křivárny, kterou by Soros nefinancoval.

Kritika Sorose není antisemitská, ale je žádoucí, protože je sám antisemita. Je jedno, kdo je antisemita, jestli Nežid nebo Žid, každý, kdo útočí na jediný židovský stát na světě, kde žije téměř polovina všech Židů na světě, je antisemitou.

J. Černý 1.2.2022 19:39

A co soudruh Soros, ten maják pokroku . To je přeci přítel EK,EP,EU....EU

F. Zrcek 1.2.2022 18:47

Není to farizejství, je v tom prohlubující se deficit inteligence. Když černá hérečka Whoopi Goldberg prohlásí do TV na kameru, že holcaust nebyl rasismus, protože byl mezi bílými:

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/holokaust-byl-mezi-bilymi-to-neni-rasismus-whoopi-goldbergova-v-televizi-premyslela-nahlas-40385789#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=awUK9ZNrESO-202202011727&dop_id=40385789&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

tak na to nejde nic říct.

To opravdu nebylo farizejství, to je jen o vylízané prc*ně s produktem defekace místo mozku. A takové p*či bohužel vytvářejí veřejné mínění v postdemokratických USA. Jen doufám, že nestudovala v Oregonu na Fulbrightovo stipendium.

M. Vojta 1.2.2022 18:16

S tím světem bych to nepřeháněl, někde dokonce slavili, na Ukrajině se rozdávala vyznamenání, v době připomenutí holocaustu vyznamenali a s poctami pohřbili i Michaila Mulyka, posledního příslušníka divize SS Galicia, který zemřel ve věku 99 let. Na pohřbu byla i čestná jednotka v uniformách SS a dopřáli mrtvému esesákovi i čestné salvy. V Ukrajině byl ve Verchovnej radě vyznamenán důstojník Azova, který řekl do sdělovacích prostředků, že se těší na den, kdy bude své psy krmit kostmi dětí z Donbasu. Ostatně, visí tam i portrét Bandery a dalších nácků, to u nás Pipekari zatím vyvěsila jen vlajku okupační EU, Henlain až v druhém plánu..

J. Kanioková 1.2.2022 16:30

R^

J. Kanioková 1.2.2022 16:24

Demonstrce...... v zimě, brrrrr

P. Dvořák 1.2.2022 14:27

Jsem nesmírně potěšen, když si pročítám ty řady konkrétních diktátorů, kteří byli sesazeni po žvástech darmožroutů světového formátu z řad Amnesty International a tím byly vyřešeny všechny problémy.

Mám nad vašim příspěvkem brečet nebo se mu smát?

;-( ;-D

V. Kuhaj 1.2.2022 13:29

Pravdu díte, ale to je stejně reálné jako pokus o odsunutí zpátky na blízký východ a do Afriky. Nejde to prostě. Neumíme to.

M. Grundmann 1.2.2022 13:04

V současném světě dochází ke stále větší polarizaci politických postojů a roste chuť ke konfrontaci. Muslimský i západní svět se radikalizují a navzájem se od sebe neustále kulturně oddalují. K podobnému jevu dochází i uvnitř západních zemí a mezi těmito zeměmi.

Takový vývoj směřující ke konfrontaci neslibuje nic dobrého pro budoucnost, pokud bude pokračovat.

M. Grundmann 1.2.2022 12:55

Amnesty International byla účinnou zbraní Západu v boji proti komunistickým režimům utlačujícím vlastní obyvatele. Většina dnešních konfliktů je však jiné povahy a jedná se převážně o etnické konflikty. Amnesty International nemůže pomoci při konfliktech, kde různé etnické skupiny bojují proti sobě, protože neexistuje konkrétní diktátor, jehož sesazení všechny problémy vyřeší.

P. Molík 1.2.2022 12:52

I v tomto případě se prohlubuje farizejství Západu a vnitřní prohnilost této civilizační enklávy, která se v rámci pozemské civilizace postupně mění v anticivilizační enklávu pod rouškou ušlechtilých idejí a cílů, se též prohlubuje. Samolibí hlupáci ve vedoucích strukturách EU se nakonec utopí v žumpě svých vlastních ideových výkalů, jen nevím proč bych se měl společně s těmito hlupáky vymáchat v jejich žumpě a načichnout jejich nechutným odérem.

P. Jiří 1.2.2022 12:51

Namísto čtení a reagování na mediální nesmysly pojďme raději demonstrovat na Václavák a tady si budou povídat pouze Mach s Polesným, že jo?

V. Hlad 1.2.2022 12:50

Odstřihnout od peněz !

M. Grundmann 1.2.2022 12:49

Zcela souhlasím s kritikou západní politiky lidských práv. Tato politika měla smysl v době existence Sovětského svazu, kdy Západu usnadňovala rozvracení komunistického bloku zevnitř. Tato politika je však zcela bezzubá v případě etnických konfliktů jakéhokoliv druhu a vede pouze k radikalizaci všech stran.

P. Jiří 1.2.2022 12:44

Pište si co chcete, při rčení "jako mizera se narodil jako mizera zemře" nikoho nenapravíte, jediné co by zabralo by byl českým národem zvolený "král Jiřík II" tak jako byl I z Poděbrad, zametl by s neziskovými vlastizrádci i cizáckými korporacemi, že by nevěděli kde nechal tesař díru.

I. Lyčka 1.2.2022 10:32

Máte tam hodně slov. Stačilo napsat "Skončili by". :-)

J. Kraus 1.2.2022 10:15

Škoda, že naši technici a montéři, budující v Egyptě, Iráku i jinde energetickou infrastrukturu, nenapsali paměti. Bylo jim těžké pochopit a uvěřit, že ti subsaharští černoši jsou Araby opravdu považováni za méně než zvěř. A Britům na Středním východě v letech 1940-43 v očích Arabů a muslimů dost přitížilo, že vojenské jednotky z východoafrických kolonií považovali za plnohodnotné. Podobně jako když se nějaký náš montér chtěl přátelit s okopávaným arabským psem. To sebeponížení a ztrátu tváře mu Arab nezapomněl.

Jinak nemá smysl nějak prožívat zaslepenost Západu. Někteří lidé věří tomu, co slyšeli naposled a když se jim to stále opakuje, je těžké změnit směr jejich uvažování. Západ se ponořil do oblaku negace, stále masivnějšího a temnějšího, a čím dříve skončí jeho agonie, tím lépe pro zbytek světa, tím méně mrtvých, i když těm jeho vinou přemnoženým ubožákům už stejně nikdo nedokáže pomoci. Jejich krev na jeho hlavu, řeklo by se kdysi. Před pár dny dávali v tv ooscarovaný film Lawrence z Arábie. Zoufalé a totální nepochopení jeho autorů-humanistů, na slabocha P.O'Toole stydno se dívat, takřka apotheosa Arabů. Západní kretén to ale zřejmě považuje za skutečnost.

V. Kuhaj 1.2.2022 9:57

No všechno to je pravda, ovšem v tom se právě skrývá lesk a bída současné společnosti - informací dostatek, ale účinné konání žádné. Bodejť, jak chcete řešit Palestinu, což je průser obrovský, když Evropa neumí řešit protižidovské násilí u sebe? Potrestání pachatele je řešení důsledků, ale jak řešit příčiny, tedy aby se to nestávalo?

Jeden má zlomenou ruku, druhý poraněné oko. Sláva, pachatel byl zadržen. Nevím jestli je pro Židy uklidňující vědomí, že až se to stane znovu, pachatel bude pravděpodobně zadržen. Já myslím že by se jim víc líbilo, kdyby se to prostě nedělo. Jenže to je právě to - jak to zařídit, že? Tím méně zvládneme Palestinu. Tak tady:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Otresna-scena-z-Londyna-Divoky-mladik-napadl-zidy-Johnson-reaguje-690970

J. Uzel 1.2.2022 8:23

R^

P. Dvořák 1.2.2022 7:40

Považuji za nutné upravit:

. . . . přímo působící tam, kde zločincům z Amnesty International nehrozí žádné nebezpečí.

P. Dvořák 1.2.2022 7:37

Amnesty International je nezisková zločinecká organizace, matoucí lidem hlavy tam, kde to není potřeba a přímo působící tam, kde jim nehrozí žádné nebezpečí.

H. Lukešová 1.2.2022 7:14

Svět si připomněl hrůzy holocaustu, mnozí politici si poplakali, aby pár dnů po tom krajně levicová "lidskoprávní" organizace Amnesty Interrnational opět nevydala odporně denunciační zprávu proti Izraeli, která ho obviňuje z aparteidu. Můžeme zde vidět stejnou nenávist vůči židovskému státu, které čelili Židé v době nacistické okupace Evropy. Opět můžeme vidět morální bankrot západních pokrytců zaštiťující se lidskými právy.

M. Grundmann 1.2.2022 7:05

Prohlášení o morálních hodnotách jsou hlavní náplní práce většiny aktivistů jakéhokoliv druhu. Musím se přiznat, že mě nikdy tato prohlášení nezajímala bez ohledu na to, zda jsem byl či nebyl na straně příslušného aktivisty. Podobná prohlášení o morálních hodnotách jsou vždy pouhou záminkou k nějaké politické činnosti, se kterou člověk buď souhlasí, nebo nesouhlasí, nebo je mu lhostejná. A to u mě platilo i tehdy, když jsem aktivně bojoval na straně některých aktivistů. I přes mé aktivní zapojení do společného boje jsem vždy zcela ignoroval prohlášení o morálních hodnotách svých spojenců.

Moje poznámka nevyjadřuje žádný konkrétní postoj k nějakému konkrétnímu politickému problému, ani nějaký vlastní postoj. Pouze považuji za ztrátu času se zabývat obsahem propagandy, ať už vlastní, tak i protivníkovy. Zejména za situace, kdy v žádném skutečném boji nejsme a není koho mobilizovat do boje.

P. Dvořák 1.2.2022 6:21

Skončili by hůř. Mnohem, ale opravdu mnohem hůř.

R. Vacek 1.2.2022 6:03

Muslimský svět je jiný, než svět "západního bílého muže". A míchat by se neměly, vzájemně si nerozumí. Palestinci i většina muslimských zemí to chápou a snaží se cizí elementy ze svých území odstranit.

To jen západ si myslí, že lidé divných zvyků ho obohatí.:-)

M. Šurgot 1.2.2022 3:50

Je velmi vyhodne zpochybnovat diskuzi o moralnich hodnotach v zavetri a v teplicku Evropy. Je to stejne, jako kdyz aktiviste vseho druhu zpochybnuji vsechno mozne v zavetri a v teplicku Evropy a proti Evrope, ale ani nahodou nevycestuji do zemi, ktere ty kritizovane problemy provozuji jako statni politiku... tam by je totiz nijdo nezivil a mnohde by skoncili v kriminale...

M. Grundmann 1.2.2022 0:23

Diskuze o morálních hodnotách je pouze diskuzí o vlastních emocích. Z tohoto důvodu mi připadá absolutně nezajímavá.