19.4.2024 | Svátek má Rostislav


BIDENOVA ADMINISTRATIVA: Zády k Izraeli

2.4.2024

Hodnocení hrozeb zveřejněné Úřadem ředitele tajných služeb USA (ODNI) v roce 2024 staví Benjamina Netanjahua do pozice lídra, který má být svržen, a naznačuje, že by to byl dobrý výsledek. Je to nepřátelský čin nepřátelské administrativy, která dělá vše pro záchranu islámských teroristů. Na snímku: Setkání amerického prezident Joea Bidena s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem v Tel Avivu 18. října 2023. (Foto: Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

Po 7. říjnu 2023 Bidenova administrativa nejdříve podporovala úsilí Izraele odstranit Hamás, aby se následně otočila k Izraeli zády a začala podporovat spojence Hamásu od Dearbornu v Michiganu až po katarské Dauhá v jejich snaze svrhnout izraelskou vládu a zachránit tak Hamás.

Jedna izraelská expertka, na kterou se často obracejí američtí představitelé, řekla: „Jeden vysoký představitel Bidenovy administrativy se mě zeptal, jak dosáhnout kolapsu Netanjahuovy koalice. Zajímal se hlavně o to, jaké páky by mohla Bidenova administrativa použít, aby způsobila rozpad jeho koalice.“

Otázkou „Co můžeme požadovat, aby se zhroutila jeho koalice?“ odhalila Bidenova administrativa své skutečné cíle. Použitím nátlaku na Izrael s cílem způsobit rozkol uvnitř izraelské vládní koalice byla nechvalně známá již Obamova administrativa. Bidenovi lidé se snaží o totéž.

Zpráva pochází od Nogy Tarnopolské a označovat ji za zaujatou a nepřátelskou je hrubé podcenění. Tyto věci se ale nyní ve zprávách tajných služeb neobjevují.

„Výroční hodnocení hrozeb zpracované americkou zpravodajskou komunitou v roce 2024“ a zveřejněné Úřadem ředitele tajných služeb USA (Office of the Director of National Intelligence, ODNI) tvrdí:

„Schopnost Benjamina Netanjahua uhájit svoji roli vůdce i schopnost přežití jeho vládní koalice krajně pravicových a ultraortodoxních stran, které prosazovaly tvrdou politiku v palestinských a bezpečnostních otázkách, mohou být ohroženy. Nedůvěra v Netanjahuovu schopnost vládnout byla vysoká již před válkou a nyní je ještě vyšší. Očekáváme velké protesty požadující jeho rezignaci a nové volby. Na obzoru je jiná, umírněnější vláda.“

Hodnocení hrozeb zveřejněné ODNI v roce 2022 a 2023 se samozřejmě pozicí demokraticky zvolené vlády spojenecké země nezabývaly. Analyzovaly aktivitu teroristů v regionu, což by mělo být jejich skutečnou náplní.

Hodnocení hrozeb zveřejněné ODNI v roce 2024 se věnuje pouze dvěma světovým lídrům – izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi a indickému premiérovi Naréndrovi Módímu. Co mají společného? – Oba jsou proti islámskému terorismu.

Náš zpravodajský aparát je prolezlý příznivci a sympatizanty islámského teroru.

Hodnocení hrozeb zveřejněné ODNI v roce 2024 staví Benjamina Netanjahua do pozice lídra, který má být svržen, a naznačuje, že by to byl dobrý výsledek. Je to nepřátelský čin nepřátelské administrativy, která dělá vše pro záchranu islámských teroristů.

Daniel Greenfield je spolupracovník konzervativního think tanku David Horowitz Freedom Center sponzorovaný nadací Shillman Foundation. Tento článek byl původně publikován na webu Front Page Magazine.

Poskytl Gatestone Institute