30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

BIDEN: Zpráva o stavu Unie

Biden na začátku proslovu o stavu unie přirovnal situaci k začátku roku 1941, ne úplně neoprávněně. Diktatury jsou na vzestupu, zatímco demokratické režimy západních zemí procházejí hlubokou krizí důvěry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Volný 12.3.2024 20:39

Biden není tvůrcem zahraniční politiky, ale je ovládán zájmovými skupinami. Válka na Ukrajině bude trvat tak dlouho, jak to bude vyhovovat mocné lobby amerických zbrojařů, tedy ještě dlouho.

M. Kocián 13.3.2024 8:34

Zapomněl jste na ruské a severokorejské zbrojaře.

F. Žůrek 12.3.2024 19:13

Bílá vlajka ..... To není jen o tom, že se vzdávám... Bílá barva ... značí přece také ... pokoj, klid a mír! (A o tom klidu a míru papež František především mluvil.)

Již... neutočím... a s válkou končím, s bojem končím...

Nebojme se toho, že snad někomu ustoupím... To není přece nic zlého...

Sobec... neustupuje. Ato není správné...

M. Hoblík 12.3.2024 16:13

Nejsou na tom také ti občánkové USA moc dobře, když mají v čele něco takového!

F. Žůrek 12.3.2024 15:57

Máme v Praze Clintona, Biden nás ani... zajímat nemusí...

M. Pivoda 12.3.2024 13:35

Za pár let bude co?

Cituji z posledního odstavce: ... Děcka, kterým dneska vymývají mozky v ruských školkách a školách, za pár let dospějí a ta množina lidí ochotných jít zabíjet a nechat se zabíjet ve jménu toho, aby ..."

Komentář

Za pár let se už ekonomicky nevyplatí, posílat do války smrtelné občany, ale nesmrtelnou technologii AI.

M. Krátký 12.3.2024 13:04

Ten starej tajtrlík Bidet to má za pár, tak ještě chvilku tady bude kecat ty svoje kraviny - musíme to vydržet !!!!!!

L. Písařík 12.3.2024 11:12

Být americkým voličem, volím Trumpa, ta Bidenova politika mi připadá ospalá a neproduktivní. Škoda, že se ani v USA nenachází mladší kandidáti, lépe připraveni tvořit budoucí svět. A konečně udeřit do OSN, hnízda představitelů třetího světa, co za americké dolary uskutečňují protiamerickou politiku, stačilo by zavést - kolik platíš, taková j síla tvého hlasu a hned by se klubko smrsklo. Snad až v příštím století.:-(

R. Gramblička 12.3.2024 11:53

To víte že nachází, ale voliče prostě neoslovili. Doufal jsem, že se to povede de Santisovi, bohužel, nepovedlo.

M. Krčmář 12.3.2024 17:05

Bylo by to jaksi příjemné oživení, doslova a dopísmene. Tak nevím jestli je to správně česky.

P. Nešvara 12.3.2024 10:17

Mezi první polovinou 20tého století a dneškem je mnoho zásadních rozdílů a nikoli nejmenší je ten, jak je vnímána demokracie.

V těch dobách minulých demokratické státy byly ty, kde byla svoboda slova a svobodné volby, diktátoři potlačovali svobodu slova a nedopustili volby.

Dnes máme dva státy ve válce. Jedním je Rusko, kde prezident Putin jde obhájit svou pozici ve volbách během nejbližších dnů. Tohoto muže naše média nazývají diktátorem a režim v Rusku diktaturou.

Druhým státem je Ukrajina. Prezident Zelenskij zrušil volby a hodlá se držet prezidentského úřadu bez volebního mandátu. Přesto nazýváme Zelenského demokratem a režim na Ukrajině demokracií.

Někdo z nás dělá blbce. Asi Biden, který vyhrál minulé volby přes mnoho důkazů o podvodech.

;-D

P. Dvořák 12.3.2024 11:30

Napsáno R^ ;-D , ale v důsledku ;-€

R. Langer 12.3.2024 11:35

No jo, ale na Ukrajině je prej válka, a zodpovědný prezident přece nemůže opustit svůj lid v nouzi. Teda kdyby u něj náhodou nějaká nastala. ;-)

P. Dvořák 12.3.2024 11:40

Zodpovědný ukrajinský prezident by přece neopustil svůj lid v nouzi, neboť lid je svému milovanému prezidentu zavázaný a zvolil by ho jistojistě znovu. ;-D

V. Církva 12.3.2024 12:26

Nejhorší na komunismu je to, co udělal s vašima hlavama.

Ukrajina volila Zelenského v poměrně svobodných volbách, ty teď nejsou z důvodu války, ale nejsou žádné signály že už nebudou. Nevím jestli by nebylo lepší je uspořádat, ale část země obsazena nepřítele m, část lidí utekla. Jak ty volby chcete realizovat?

Putin vraždí novináře zavírá opozici na Sibiř a má za sebou národ ideologií vymazaných hlav jako vy. To není demokracie ale mafiánský stát a vláda fanatismu i strachu

Můžeme se bavit že je Ukrajina nedokonalá, že je tam korupce, že se mají vykašlat na Banderu. Tvrdit že je Rusko demokratičtější než Ukrajina může jen blázen.

J. Kulheim 12.3.2024 13:31

"Ukrajina volila Zelenského v poměrně svobodných volbách,.."

Pane Církvo, chovejte se jako vychovaný, civilizovaný člověk. Uvědomte si, že se mýlíte prakticky ve všem. Kovid byl zatím zlatým hřebem.

Jak vypadají takové " poměrně svobodné volby"? To se večer podepíše dohoda a v noci prezident musí uprchnout, pokud je mu život milý?

P. Nešvara 12.3.2024 17:27

Velmi blízký ekvivalent byly volby v Sýrii. Země byla válkou rozdělená, povstalci podporovaní USA ovládali velkou část země a přesto se volby uskutečnily. Jak to ten Asad udělal? A přesto jej USA prohlašovaly a prohlašují za diktátora.

M. Krčmář 12.3.2024 17:03

Tož to asi každý z nás vidí tu demokracii jinak,a to si myslím o demokratičnosti EU své.

M. Krčmář 12.3.2024 17:03

Tož to asi každý z nás vidí tu demokracii jinak,a to si myslím o demokratičnosti EU své.

Z. Lapil 12.3.2024 17:32

Rozdíl mezi Zelenským a Putinem je v tom, že Putin likviduje svoje oponenty přečasto fyzicky; přinejmenším to tak vypadá, i když s Prigožinem spadlo letadlo, když se začal cukat, a s Navalným to seklo evidentně z nenávisti; kdyby měl Putina a Rusko rád, tak by se mu to nestalo.

O Zelnském jsem slyšel kde co, ale podobného nic. Odvolání šéfvelitele fakt není fyzická likvidace.

P. Nešvara 12.3.2024 18:16

Máte tam chybu v logice. To, že jste nikdy neslyšel o Zelenského atentátech na opozici neznamená, že takové atentáty nebyly, ale znamená to, že sledujete pouze jednostrannou propagandu, která tyto incidenty důsledně ignoruje, případně bagatelizuje anebo se snaží zavádějícími informacemi tyto fakta znevěrohodnit.

Jeden příklad za všechny. Pobočník Zalužného major Česťakov byl o svých narozeninách zabit výbušným zařízením schovaným v narozeninovém dárku. Jeho třináctiletý syn byl výbuchem rovněž vážně zraněn. Kromě Zelenského ochránců a spřízněných médií nikdo nepochybuje, že tento atentát byl součástí boje o moc mezi Zelenským a Zálužným a měl za úkol Zálužného oslabit.

Doporučuji sledovat informace z obou stran konfliktu - tomu se říká pluralita informací a je to v přímém rozporu s až hysterickou snahou zabránit ruským "dezinformacím" (u nás) a "západní propagandě" (v Rusku) ve vytvoření si vlastního názoru na konflikt.

M. Valenta 12.3.2024 9:11

Já byl naopak s Bidenova projevu příjemně překvapen a to jsem si od něho moc nesliboval. Jako celoživotní fanda REPS musím dnes bohužel stranit tomuto starému muži. A že to nemá v době agrese Ruska na Ukrajině a Ruska prostřednictvím Iránu proti Izraeli jednoduché, je na bíledni.

A přitom udržet vlastní spektrum voličů a zároveň apelovat na rozum ve středu. Fakt oříšek.

J. Kulheim 12.3.2024 9:31

"..nemá v době agrese Ruska na Ukrajině a Ruska.."

Myslím, že to nemá tak moc složité. Ví předem co se na Ukrajině a přilehlém okolí bude odehrávat. Má na to roky zkušeností..

M. Valenta 12.3.2024 9:43

Zkušeností má jistě dost, ale podobná situace tu nebyla desítky let a navíc má v zádech Trumpa s jeho jednoduchými recepty.

J. Kulheim 12.3.2024 14:08

Zejména jeho syn by mohl povídat jaké to je podnikat na Ukrajině.

Ukrajina je pro západ masomlýnek na Slovany. Oni nikde bojovat nepůjdou. Raději tam pošlou jiné. Blahoslavení chudí duchem, kteří situaci nechápou.

Kdo by tam mohl poslat vojáky?

I. Krahula 12.3.2024 10:31

V tom případě vás příjemně překvapili autoři textu. Bidenovi ovšem nelze upřít jeho dřívější podporu smlouvám o omezení jaderných zbraní.

P. Dvořák 12.3.2024 11:34

"... že to nemá v době agrese Ruska na Ukrajině jednoduché ..."

Tomu nerozumím. Co dělali od doby, kdy bývalý Sovětský svaz doslova vycouval z Evropy.? Vždyť konečně mají, o co dvacet let usilovali. Spíš třicet.

D. Laurencikova 12.3.2024 14:25

Vám je jasné, že tomu starému pánovi tu řeč někdo od A do Z napsal a všiml jste si, jak všichni trnuli a ještě než pořádně dořekl, tak už aplaudovali? Tomu, že to nezkopal?

D. Laurencikova 12.3.2024 14:25

Vám je jasné, že tomu starému pánovi tu řeč někdo od A do Z napsal a všiml jste si, jak všichni trnuli a ještě než pořádně dořekl, tak už aplaudovali? Tomu, že to nezkopal?

D. Laurencikova 12.3.2024 14:28

Oříšek by bylo zvědět, kdo vlastně vládne v USA. Ten starý pán to určitě není.