27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Libor 13.9.2008 23:15

Studená válka...

Studenou válku pod označením I. a II. neznám. Je to pořád ta samá , která má svůj původ ve čtyřicátých letech. Panický strach z komunistů , byl v posledním desetiletí nahrazen hrůzou z ožívající velmocenské konkurence Ruska. Mám vážné obavy, že doba vhodná pro to, aby se vztah USA a Ruska narovnal již minula a Rusko je nyní tlačeno do politického kouta. Samozřejmě si to nenechá líbit a to čeho jsme nyní svědky to potvrzuje. Silné Rusko je pro Spojené státy nepřijatelný partner, a to i za té, řekněme absurdní situace, že by na čele Ruska stál car z rodu Romanovců. Na celkem konstruktivní ruské návrhy společné protiraketové obrany Spojené státy odpověděly pouze různými vytáčkami. Skutečná americká politika, projevující se na jedné straně halasnými proklamacemi o obraně míru a demokracie, se prakticky projevuje ve verbování bývalých sovětských republik do Severoatlantického paktu, kam Rusko nesmí. Ta situace tu už jednou byla, před II.Světovou válkou. Sovětský svaz nabízel spojenectví Západním mocnostem proti Německu a byl briskně odmítnut. Podepsal tedy pakt  s Hitlerem a získal dvouletý odklad, zatím co Evropa krvácela ve válce, kterou díky své hlouposti a krátkozrakosti pomohla Hitlerovi rozpoutat. Ta situace by se mohla opakovat, Rusko tlačené do politické izolace podepíše pakt o společné obraně s někým opravdu velmi silným - co třeba s Čínou. Pak už opravdu nemusíme dlouho hledat, kdo to vše zavinil, stačí se dlouze podívat za Velkou louži a na chvíli také do zrcadla.

mik 12.9.2008 10:13

Vyborny clanek

KGBacti poskoci pukaji vzteky :-D :-D :-D R^

mik 12.9.2008 10:13

Re: předvídatelný K.H.

Koukam, ze tebe Moskva taky dobre proskolila. Doufam, ze takovi jako ty se u nas uz nikdy k moci nedostanou.

Lovap 12.9.2008 8:00

Re: Re: Re: Re: Druhá studená válka vypukla ve srpnu 2007!

No áno, ale tam nie je nič o nejakom zablúdení.

Lovap 12.9.2008 7:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenže je to opačně!!!

Misia UNOMIG bola naozaj v Abcházsku, ale klamete aj vy. V J. Osetsku boli sily zložené z všetkých troch strán (j. osetské, ruské a gruzínske), ktoré mali oddeľovať obe znepriatelené spoločenstvá. Teda to boli mierové sily. 

Lovap 12.9.2008 7:41

Re: Re: Nu, nedostatečnou ochranou...

Prepáčte, ale myslím, že vám to moc nemyslí :-D. Ruské mierové sily tam boli so súhlasom OBSE a OSN a hlavne Gruzínska a mali iba ľahké zbrane. Boli súčasťou trojstrannej dohody medzi Ruskom, Gruzínskom a J. Osetskými predstaviteľmi a  boli zložené z príslušníkov všetkých troch strán. S tými lietadlami to máte aj tak trochu popletené - zostrelili im nejaké Su-24 a 25 ak sa nemýli a nejaký bombardér (Tu-22). Mig 39 ani neexistuje - rozhodne nie v ruskej armáde :-D A Gruzínci nemali ani Predátora, mali bezpilotné Hermesy z Izraela. Pako ... kecáte také blbiny ...

Psanec 12.9.2008 1:08

Kdyz nejsou argumenty ale huba na spacir musi a to rovnou na velkou

Zasnu, ze reakce nasilim na nasili se tu vydava za nepredvidatelnost. Je to holt zvlastni, kdyz nejsou argumenty ale huba na spacir musi a to rovnou na velkou.

Psanec 12.9.2008 1:05

Re: Re: Re: Rusko se přestalo otevírat Evropě a je nepředvídatelné?

Zasnu, ze reakce nasilim na nasili se tu vydava za nepredvidatelnost. Je to holt zvlastni, kdyz nejsou argumenty ale huba na spacir musi a to rovnou na velkou.

Psanec 12.9.2008 0:37

Re: Válka bude

Prostudujte si ruskou vojenskou doktrinu a zjistite, ze Rusko bude valcit s NATO striktne  nuklearnimi zbranemi. Jinak by totiz prohralo jak jste se sam zminil. Svet se musi smirit s tim, ze Krym je legalne soucasti Ruska, protoze byl Rusku odebran nezakonne ukrajinskym banditou jmenem Nikita. Zadna zeme na svete dobrovolne nedaruje druhe zemi strategicky dulezite pristavy, atd.

Tady jde pane ciste o to ze NATO by rado vyhnalo Rusy ze Sevastopolu a zakotvilo tam samo.

Psanec 12.9.2008 0:26

Re: Re: Re: Re: Rusko vypovědělo kooperaci? A kde a ským, pěkně prosím?

Kdyby Kreml masivne vyzbrojil Osetii, Gruzie by si na ni nedovolila. O, pan ma na mysli vyzbrojovani Osetincu ruskymi pasy. Hm, to je sila.

Kdyby ti chudaci Osetinci a Abchazove nemeli (ruske) pasy, nemohli by nikam cestovat, pac by jim nikdo jiny pas nevydal. Byli be uvezneni ve vlastnich zemich, protoze svet jejich vuli byt svobodni neuznaval a jeste neuznava. Na pasy vlastni zeme by se dostali nejdal tak do gruzinske veznice.

Jestlipak si zdejsi Brouckove uvedomuji, ze Abchazie je znama uz ze staroveku, bud jako svobodna zeme, anebo soucast Recka, ci Rima. No a o Alanech se taky vedelo alespon tisic let pred objevenim se jakychsi Cechu. Takze, Broucci mate li uctu k vlastni svobode nesnazte se ji brat jinym.

kocman 11.9.2008 22:30

předvídatelný K.H.

Tak Rusko je podle pana Hvížďaly nepředvídatelné.Předvídatelný je jen blbec.Pan Hvížďala ,stejně jako mnozí další, používá aktuálně populární slova, která nemají obsah. Toho,kdo se zachová jinak než neomylný autor myslí,označí za nepředvídatelného tedy nebezpečného,nedůvěryhodného atd., prakticky za nepřítele. A zkušený novinář, zabývající se desetiletí politikou, se nezmůže než na takový paskvil,jaký mu umožnil vynález písma.

Jasně že ho to vzalo,že ho pokořil někdo,koho nepovažoval ve své nadutosti za předvídatelného.Slaboch. Nedokáže nic přiznat ani sobě ani jiným.

evropan 11.9.2008 22:29

... a bude to taková mini-OSN

JaS 11.9.2008 22:26

Nepředvídatelné Rusko?

Bylo a je předvídatelné - ale pod podmínkou, že si o něm nebudeme dělat žádné iluze a jeho představitelům nebudeme věřit ani půl slova. Budeme sledovat, co dělá a počítat s čímkoliv.

Honza2 11.9.2008 22:23

Re: Re: Re: Re: Autor nemá pravdu!

Je vidět, že i Ti co v tom mají jasno jsou trochu zmatení. Možná taky doma topí plynem :-) Nebo si možná tak trochu uvědomují, že naše území je už od první studené války určeno oběma stranami za primární bitevní pole.

" ...a synovi koupím tank, aby nebyl tak úplně bezmocný..." :-)

Honza2 11.9.2008 22:09

Válka bude

Vzhledem k řečem ale hlavně chování našich ukrajinských otroků odhaduju, že horká válka o Krym vypukne nejpozději příští rok na jaře. Musíme doufat, že ve vedení Ruska nejsou nacionalističtí fanatici, ale pragmatici, kteří ten červený knoflík nezmáčknou ani v případě prohry. Protože jinak si leda tak můžeme vylézt na nejbližší kopec a dívat se, jak to bude lítat...

frantaG 11.9.2008 21:58

Re: Re: Ta válka bude ještě studenější než ta minulá

Jasně. Vždyť EU a USA je jediný povolený lidský druh.

A 11.9.2008 21:52

Naše babička říkávala

" Kdo se bojí,  s e r e  v síni, ohání se sekerou." 

Opravdu si myslíte, že se cokoliv v politice děje bez příčiny? Opravdu si myslíte, že se nesmírně nákladné války rozpoutávají bez pádného důvodu?  Kosovo = potřeba vybudovat obrovskou vojenskou základnu Camp Bondsteel + ropovod AMBO. Osetie = potřeba dostat Rusko do maléru pod jakoukoli záminkou, aby světové mínění souhlasilo s vybudováním dalších základen USA v Gruzii, chránících americký ropovod. Tady Rusko mělo na výběr mezi špatným a ještě horším řešením. Amíci počítali s tím, že šílený Saakašvili vymorduje jeden malý národ a Rusové budou odsouzeni za to, že selhali jako mírotvůrci, odpovědní podle mezinárodních smluv za bezpečnost Osetinců. Proto také byla v USA připravována Burdžanadzeová, aby mohla nahradit Saakašviliho, který skončí v lepším případě v cvokárně a Gruzie se tak ze všeho vyviní.

Ale dodejte mi laskavě jediný argument, proč by se mělo Rusko zajímat zrovna o jakési bezvýznamné Česko, kde není absolutně nic zajímavého. Ani zdroje energie, ani zdroje surovin, ani vyspělý průmysl nebo moderní technologie, jen pár bezvýznamných montoven. Proč by někdo měl utrácet velké peníze za válku a získat tohle nic?  Ostatně Česko se dá mnohem levněji koupit. Viz Karlovy Vary.

A 11.9.2008 21:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusko je strašně agresivní.

Argumenty žádné, jen bezmocné nálepkování. Blahopřeji k duté hlavě. Vy se ani nemůžete utopit.;-D

Karel K 11.9.2008 21:24

Re: Re: Re: Budoucí válka nebude

mezi Ruskem a Amerikou, na to jsou obe strany dost chytre, radeji jedna ustoupi. Horsi je to s mosleminy - tem je to jedno, kdyz na kazdeho hrdinu uz ceka v nebi 70 panen. Vtip je v tom, ze tem rozprasenym sebevrahum uz nebudou k nicemu :-). 

A 11.9.2008 21:22

Re: Re: Ta válka bude ještě studenější než ta minulá

Správně, teorie nadlidí a podlidí má stále své přívržence. Jen si někde zkuste prolistovat nějakou učebnici dějepisu. Tam se dočtete, jak tihle ýbrmenšové končí.

evropan 11.9.2008 21:21

EU jedná s Ruskem v rukavičkách - má totiž PUD SEBEZÁCHOVY

Queribus 11.9.2008 20:34

"... Rusko požaduje svou sféru vlivu a rovnoprávnost s USA..."

A proč by, pane Hvížďalo nepožadovalo? A vůbec, svalovat všechnu vinu na Rusko, to je totéž, jako když bolševik tvrdil, že za všechno mohou "jestřábi z Vólstrítu" Není to ale trochu tak, že si rusové řekli, když Kosovo, tak i Osetie. On v tom totiž není rozdíl, i když nám politici tvrdí, že je. A reakce EU na invazi do Gruzie byla asi taková, jako když EU kárá Česko. Jenže na to nejsou rusové zvědaví, k nim se takhle frantíci ani němci chovat nemůžou. Takže jestli přichází další studená válka, nezačíná nyní. Tedy začala vstupem pobaltských států do NATO a "humanitárním bombardováním" Bělehradu. Pane Hvížďalo, jste zkušený muž, měřte tedy stejným metrem všem stranám.

myloš 11.9.2008 19:27

Re: Místo brambor

Jsi chytrý jako radio, jistě jsi u toho byl a ty zbraně viděl na vlastní oči.

vita 11.9.2008 18:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusko vypovědělo kooperaci? A kde a ským, pěkně prosím?

Proč Rusko vypovědělo spolupráci s NATO, jsem vysvětlil ve svém příspěvku. Umíte číst?

Po spolupráci, kterou si NATO představovalo jako jednostranné výhody pro sebe a na druhou stranu nic se Rusku stýskat nebude.

Huaskaran 11.9.2008 18:19

Re: Re: Nu, nedostatečnou ochranou...

Kdepak. Na maják mu nešplouchá. Exoti typu Vita, tss tss, Milkom a podobně zde kalí vodu zcela záměrně. Jejich příspěvky, to je snůška proruských blábolů. Zřejmě se jim zdá, že zachraňují čest rodné strany, případně vyvolávají dojem, že co Čech, to idiot, který si nic nepamatuje. V tomhle smyslu by snad o šplouchání jít mohlo.

milkom 11.9.2008 18:18

Re: Re: Ta válka bude ještě studenější než ta minulá

Navíc se vyřeší energetická krize i oteplování naráz - lidé budou po tmě světélkovat a nukleární zima spolehlivě ochladí naši přehřátou planetu. :-D

Huaskaran 11.9.2008 18:12

Re: Re: Re: Autor nemá pravdu!

Také se mi zdá, že příspěvek Malého astona je trošku popletený. Jinak ale lze konstatovat, že oba (jak Hvížďala, tak Malý Aston) píší - svými slovy - v podstatě totéž. Vůl zůstane volem, pařez pařezem a Rus Rusem, ať už se jeho státní celek momentálně jmenuje jakkoli.

Standa 11.9.2008 18:03

Místo brambor

a místo letadel, jako to bylo za blokády Berlína, zásobují Gruzii americké válečné lodě. Takový bramborový pytel M16 se hodí nebo deka plná granátů zahřeje. A co takový moučný pytel raketových granátů ráže 120mm. No, neberte to!

exulant 11.9.2008 17:34

Re: Re: Re: co by jim vtom při konfliktu zabránilo?

Ale pri tom vsem Rusko podporuje etnicke cisteni Jizni Osetie od Gruzincu likvidaci gruzinskych vesnic jejichz terorizovani zpusobilo ten konflikt v prve rade.O tom se tady nejak vubec nemluvi.

milkom 11.9.2008 17:15

Re: Re: Re: Gruzinský útok na J.Osetii,

EU rozhodně není pro srandu králíkům - je to významný stabilní ekonomický a politický prostor. Vojensky je solidně zajištěn členstvím většiny zemí v NATO a spojenectvím z USA.

Lisabon z něj udělá jen další zakomplexovaný velmocenský celek a uspokojí tím možná nějaké megalomany, kteří touží po velmocenských nástrojích a totální moci bez hranic.