20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

ZMIZENÍ: Záhada nejen atronomická

Knihu jsem četl před sedmi lety, když vyšla, seriál v tu dobu nebyl ještě k disposici. I nevadí, jak znělo heslo prorepublikových junáků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ticháček 10.4.2024 21:45

Kam mizí knihy. (A podobné věci.)

K přečtení trilogie mi v dětství chybělo 'Dobrodružství šesti trampů'. Zachránil mne ve druháku spolužák z gymplu. Dalším provozem jsem o knihu přišel, musel jsem tu Bohatyrskou trilogii sehnat, abych ji mohl vrátit. Pak jsem postupem času sehnal výtisk sám pro sebe, o ten jsem přišel, pak jiný, který opět zmizel - během let jsem měl doma pět různých knih - pak nějaké pirátské e-knihy, dnes mám doma dva výtisky, z nichž jeden kdysi patřil tomu spolužákovi z gymplu jeden z nich je ten výtisk, kterým jsem mu tu knihu nahradil, a dvakrát jsem se potkal s knihou, kterou jsem měl a přišel o ní. A znovu.

Ty knihy se dají poznat. Občas věnování, nějaké kresby uvnitř, poznámky...

Před pár lety jsem si, jako padesátileté chlap, stěžoval své přítelkyni že střední školy, že se mi moc stýská po jedné knize od Bulata Okudžavy. Sehnala mi ji. Shodou okolností tu, o kterou jsem přišel v polovině osmdesátých let. Ta kniha byla k poznání. Byla v ní má tehdejší adresa a prosba, aby mi ji sakra po ukončení kolečka vrátili.