21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

ZMIZENÍ: Záhada nejen atronomická

Knihu jsem četl před sedmi lety, když vyšla, seriál v tu dobu nebyl ještě k disposici. I nevadí, jak znělo heslo prorepublikových junáků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ticháček 10.4.2024 21:45

Kam mizí knihy. (A podobné věci.)

K přečtení trilogie mi v dětství chybělo 'Dobrodružství šesti trampů'. Zachránil mne ve druháku spolužák z gymplu. Dalším provozem jsem o knihu přišel, musel jsem tu Bohatyrskou trilogii sehnat, abych ji mohl vrátit. Pak jsem postupem času sehnal výtisk sám pro sebe, o ten jsem přišel, pak jiný, který opět zmizel - během let jsem měl doma pět různých knih - pak nějaké pirátské e-knihy, dnes mám doma dva výtisky, z nichž jeden kdysi patřil tomu spolužákovi z gymplu jeden z nich je ten výtisk, kterým jsem mu tu knihu nahradil, a dvakrát jsem se potkal s knihou, kterou jsem měl a přišel o ní. A znovu.

Ty knihy se dají poznat. Občas věnování, nějaké kresby uvnitř, poznámky...

Před pár lety jsem si, jako padesátileté chlap, stěžoval své přítelkyni že střední školy, že se mi moc stýská po jedné knize od Bulata Okudžavy. Sehnala mi ji. Shodou okolností tu, o kterou jsem přišel v polovině osmdesátých let. Ta kniha byla k poznání. Byla v ní má tehdejší adresa a prosba, aby mi ji sakra po ukončení kolečka vrátili.

V. Čermák 10.4.2024 13:01

Kdybych nečetl knihu, seriál by se mi asi líbil. Oproti knize zkrátil některé zdlouhavé pasáže, bohužel se rozhodl Vychovávat! Rv Číňané, a to i ti nejdůležitější jsou nahrazeni ženami, a dokonce černochy, samozřejmě anglo-američany, také děj se odehrává v anglii, což by ani tak nevadilo. Také svéráznému, nicméně superschopnému Ta-š ovi pořádně přistřihli křidýlka a načernili papulu a z Liu-Ti ho učinili Černocha......Rv

M. Šejna 10.4.2024 10:09

Já jsem vydržel u seriálu je dva díly. Dál už to nešlo. Málokdy lze vidět takovou fantasy sr@čku.

Sci-fi seriály musí respektovat aspoň základní matematická a fyzikální pravidla. Tento seriál nerespektuje nic.

V. Čermák 10.4.2024 13:04

Jelikož jste skončil předčasně , zřejmě se k vám nedostala informace, že za ty nerespektovaná matematická a fyzikální pravidla mohou Mimozemšťané, s technologiemi podstatně vyspělejšími, než znáte. Respektována je snad jen rychlost světla ve vakuu...;-D

J. Jurax 10.4.2024 19:45

Technická - fantasy a scifi jsou diametrálně odlišné literární kategorie.

Sci-fi kupodivu nemusí respektovat aspoň základní matematická, fyzikální pravidla etc. pravidla. Jen to autor musí umět zdůvodnit a dobře napsat. Zkuste třeba Isaac Asimov – Paštika z husích jater (in Těžká planeta, Triton 2002).

L. Čapatý 10.4.2024 6:31

Seriál dobrý, ale zajímalo by mě, proč pohyb tří těles "nelze matematicky spočítat" ??

J. Basler 10.4.2024 8:15

Exaktní řešení těch pohybových rovnic pro 3 tělesa a více prozatím nejde... Jediná možnost je popadnout nějaký počítač a pěkně numericky počítat a umíte-li to, i hezky namalovat na nějaké zobrazovadlo. Stačí klasická mechanika, odchylky ze speciální a obecné relativyty není třeba řešit (tedy v rámci naší sluneční soustavy). Jasně nenajdete si posun perihelia Merkura...

M. Šejna 10.4.2024 10:12

Co vám na tom seriálu připadá dobrého?

Mimochodem matematika a fyzika v tom seriálu jsou až na posledním místě . Takže není potřeba tam cokoli počítat. Leda peníze za počet idiotů, kteří tu sr@čku sledují.

V. Čermák 10.4.2024 17:07

A Co je to scj-Fi, víte? ;-D

V. Čermák 10.4.2024 17:13

Pardon, Sci-Fi...

J. Veselý 10.4.2024 14:35

tři tělesa + planeta:

https://youtu.be/WrahPSY9pf0?si=d5pguVtbEBg5pfI3