2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

TEXTÍK: Tchyně ve víru digitální techniky

Od malženky se dozvěděla, že něco kouzelného a neuchopitelného jí létá ve vzduchu v kuchyni a dělá lidi šťastnými. Říká se tomu láska. Nebo také WiFi free. Ihned projevila zájem něco takového používat. Pokoušel jsem se jí nápad rozmluvit, ale to ji přímo rozvášnilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 29.9.2023 21:01

Vskutku krachla? A ještě takovým fofrem?

A která republika?

J. Jurax 29.9.2023 20:55

Ehm ... T602 byl dřív - cca 1990 - než M602 byl až nemýlím-li se 1991.

Zkuste třeba

D:\>dir *.*

D:\>del *.*

napíše to D:\*.*, Are you sure (Y/N)? a Vy dáte Y, poněvadž tehdy běžný uživatel anglicky neuměl

Mně se to stalo někdy na jaře 1990, když sekretářka - byla ředitelská, měla originál počítač TNS-AT - takto vypisovala soubory z archivních disket (5,25'', 360 KB), hledajíc soubor jistého jména ... z tuším deseti smazala jenom dvě, pak jí to přišlo divné a volala o pomoc do výpočetního střediska ...

BFU byli/jsou kreativní :-P

H. Rybnická 29.9.2023 20:05

Pane Regnere musím se ozvat ještě jednou. Z mého hlediska je "válka pohlaví" jedna věc. O té nemíním diskutovat, jsou toho plné noviny jak u Vás tak u nás. Co myslím je dělat si švandu na úkor někoho jiného, a to blízkého nebo dokonce nebližšího příbuzného, kterého mám normálně ráda. Moje maminka v takových případech říkávala: "To se nedělá". Jakkoli je to veselé. A o těch cikánských přátelích nemusíme diskutovat. Znám ve svém okolí celou řadu muslimů kteří žijí normální život a bez kterých by republika zkrachla ze dne na den. Některým lidem, zvláště těm, kteří muslima v životě neviděli, se to nedá přiblížit.

J. Ticháček 29.9.2023 19:51

Já jsem také starší člověk.

Je mi pětapadesát. A také nemám pružný mozek. Dokonce jej mám natolik nepružný, že bych se v takovém kině také zeptal u kasy na aktuální program. Připadalo by mi neskutečně pitomé tahat z kapsy mobil, psát dotaz do vyhledávače, vybrat si, po dvojím scrollování obrazovky tu správnou stránku, potvrdit pravidla cookies, pozavírat reklamy, rychle ztlumit zvuk, neboť by mne i celé okolí vyděsil hudební doprovod videa, na které bych musel koukat do chvíle, nežli mi je umožněno jej zavřít, a pak se podívat na program kina.

Takže článek chápu. Sám že sebe si dělám srandu stejným způsobem. I v autech, která jsem nucen řídit. Ti mladí sednou a jedou. Já trávím dlouhé minuty průzkumem všech položek menu. Jo, je to k smíchu. Jenže podobně jsou na tom mí rodiče (81/74). Nestíhají. Ovšem ne z důvodu nepružnosti. Ta technika je provází celým životem. To není nic, co by se objevilo z ničeho nic. Naopak ti mladší o tom nemají páru. Problém je jinde. Ti starší mají stále představu, že to vše bude fungovat podle jejích představ, a ono to funguje podle představ někoho jiného. Těm mladším, digitálním, je to už dávno jedno.

J. Ticháček 29.9.2023 19:24

Houbeles

Když už tam byla T602, byl tam i M602. Takže ti BFU neměli důvod zaměňovat DIR a DEL. Ani používat příkazy DOSu. Nemluvě o tom, že ten příkaz k mazání musel mít nějaké parametry. Takže jeho odeslání maximálně poslalo kurzor o řádku níže s výpisem možných parametrů.

V. Regner 29.9.2023 17:21

Víte, asi jsme ob citlivý na opačné věci. Podobně jako moji cikánští přátelé. Jsou naštvaní, že když jdeme v poledne během práce do hospody na oběd, při jejich vstupu hospoda ztichne. A nedají si vysvětlit, že pokud do místnosti vejde sedm chlapů, tak hospoda ztichne pokaždé a pokaždé se podívá, kdo to přišel.

Podobně já mám divný pocit z toho, když čtu heroine.cz, typický ženský časopis, kde se témata týkající se mužů probírají nepochopitelným způsobem.

Jde o způsob "odlidštění" jak o mužích mluví, ten aktivistický feminismus...

A tak si myslím, že svět je v rovnováze. Možná se tomu říká válka pohlaví, vysvětlení je spousty. Jen láska by měla zůstávat

J. Majzlík 29.9.2023 16:38

Když oni se dnes bez toho jejich smarťáka nejdou ani, no.

J. Majzlík 29.9.2023 16:36

R^

H. Rybnická 29.9.2023 16:19

Pane Regnere děkuji za odpověd. Ovšem neměla jsem na myslí "pouze" Vaše příspěvky, keré jinak ráda čtu. Jen mi opravdu příjde zajímavé, že si někteří správci blogů s gustem "střílejí" hlavně z manželek, nebo jako Vy z tchyně. Že by si nějaké čtenářka vystřelila z manžela jsem ještě nečetla. Možná moje vina. Nebudu jmenovat, ale opravdu mi to" bije do očí" . Možná tím, že se ženy přece jen účastní blogů méně než muží.

V. Regner 29.9.2023 14:57

Nedá mi to a budu reagovat. Na Neviditelném psu mám uveřejněno přes sedmdesát podobných textíků (pro vás jsem je spočítal, původně jsem jich odhadoval něco přes dvacet).

Pokud jste je četla, a předpokládám, že ne, věděla byste, že si dělám srandu ze všeho a všech. A moje maličkost je tou, okolo které se události točí a rozhodně nepůsobím dojmem raketového fyzika. Spíš nějakého Homera Simpsna či Pupáka.

Takže - pokud jste je nenašla, stačí si otevřít kdekterou z mých a najdete je tam. A pokud by vám nestačily, pak je jich cca troj, čtyřnásobek na mé stránce na facebooku. Stačí hledat @Stařecnachmelu!

Hezký krásný slunečný den a pokud se uvidíme na mé stránce - těším se na přečtenou

J. Farda 29.9.2023 13:39

V obém i já pinklich tak, íá íá! :-)

J. Jurax 29.9.2023 11:25

Jsem taky důchodce a srdečně jsem se chechtal ... řiďte se heslem inteligenta nenasereš ... :-)

J. Jurax 29.9.2023 11:23

Ale kuš - buď kecáte nebo neumíte hledat

https://www.mimibazar.cz/vtipy.php?id=2&user=216615

http://www.bomba-vtipy.cz/vtipy-o-muzich/

https://www.prozeny.cz/clanek/nejpravdivejsi-vtipy-o-muzich-tyhle-maji-k-realite-nejbliz-19467

Na ksichtoknize, twitteru etc. nejsem, tam musíte sama ...

J. Jurax 29.9.2023 11:10

Mně jo.

Býval jsem programátor, potažmo ajťák už v době, kdy se tomu tak ještě neříkalo, a o bojích BFU s počítačem bych mohl dlouho vyprávět.

Třeba když ještě byl MS DOS a BFU zaměnil příkaz DIR za DEL? Mašina se sice zeptala All files in directory will be deleted! Are you sure (Y/N)?, jenže když uživatel neuměl anglicky ... v lepším případě zavolal předem, v horším dal N a stěžoval si, že to nic nedělá, no a v nejhorším zkusil, co udělá Y ... zvlášť když v oněch dobách měly ve fabrice PC akorát sekretářky od náměstka výš a ta ředitelská měla přímo 386, ostatní 286 a všechny psaly v T602, nic jiného se na tom nedělalo ...

P. Princ 29.9.2023 10:32

Nevím jak na sociálních sítích, ale na knižním trhu je situace jiná. Zajděte do knihkupectví a vyhledejte regál PRO ŽENY. Tam najdete dostatek literatury, ve které spisovatelky představují čtenářkám nás, chlapy, jako trubce, sobce, omezence, požitkáře a producenty smradlavejch fuseklí.

R. Tesařík 29.9.2023 10:20

Chlapče , chlapče, taky na vás jednou dojde.

P. Vychodil 29.9.2023 10:07

jaksi se mi nepodařilo ani usmát...

P. Adámek 29.9.2023 10:03

Připojuji se k paní Bystrianské, starší lidé jsou dnes ve věku, kdy už mozek není ta pružný jako za mlada, a jsou postaveni před situace, které nikdy dřív nezažili.

Včera jsem se u nás v obchodním domě stavil u kina, abych se podíval, co tento týden dávají, ale oni už program nevystavují s tím, že je to na internetu, takže se u poklady musíte zeptat, co zrovna běží. Prostě svět je vůči lidem, kteří si s elektronikou netykají, velice "user unfriendly" a dělat si z nich srandu je jako se posmívat invalidovi, že osmistovku zaběhne za 1:30:42.

H. Rybnická 29.9.2023 9:45

Je jen zajímavé, že se na sociálních sítích objevují rádobyhumorné článečky - a všechny si dobírají ženy. Něco podobného o panu manželovi, který si spoléhá každý den na to že mu žena připraví košili, kalhoty, kravatu do práce, jinak by šel v pyžamu, nebo o milujícím manželovi který zásadně nezná den narození milované manželky, svých dětí nebo dokonce rodičů - jsem ještě nenašla. No snad se dočkám.

C. Berka 29.9.2023 8:48

Co znamená, dělat ve Wordu nebo Facebooku?

A. Bystrianská 29.9.2023 8:43

Pane,to není vtipné,strefování se do důchodců se stalo národním sportem.K čemu to je dobré,jo kdybyste takhle pohovořil o sobě,byla by to legrace,takhle to je trapné.