13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

TAXIZKAZKY: Východ náš/jejich

Košice, kasárny Malinovského. Bože, vždyť tady jsem v letech 84-86 sloužil! I v těch zelených záběrech poznávám ubikace, zamřížovaný sklad zbraní (ne, opravdu to není vězení, jak se domnívají urbexeři), chodby, umývárky, vše je ale prázdné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Princ 21.3.2024 16:43

Ukázka z ankety typu ano-ne je zavádějící, protože život podle této jednoduchoučké fotbalové logiky nefunguje. Svět je složitější a pestřejší. Proto nejpozději od starověku máme diplomacii, diplomaty a odborníky na mezinárodní vztahy coby poradce výkonné moci.

V. Kosiner 21.3.2024 13:41

Chtěli byste, abychom postoupili naše území agresorovi v případě napadení jím, kdyby to mělo ukončit válku? Odpověď: Přesvědčivě:

„Ne!“

Je dvacáté první století, tak se budeme bít do posledního živého tvora!

Jen tak dál s touto filozofií!

Z. Lapil 21.3.2024 11:18

Ad vojna: nějak mi nepřipadá, že disciplíně se lze naučit na vojně. Bez disciplíny nelze fungovat ani ve škole a vlastně ani v rodině.

Co snad vojna umí, tedy nějaká smysluplná, ne prostá buzerace, je naučit spolupráci. Takové té čistě praktické, jako je "hej rup" nebo když ve velkokuchyni ten, kdo nese hrnec vroucí vody, volá Pozor, horký. Nebo když při odjezdu delšího vlaku strojvedoucí odpíská "odjezd možný", pak jednotliví průvodčí zkontrolují svoje vagóny a až potom vlakvedoucí dává "odjezd".

Aby nedošlo k omylu: vůbec není na škodu, když člověk umí zacházet s násilím, už jenom proto, že mu nezměknou kolena, když potřebuje zdrhat.