18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

TAXIZKAZKY: Oběť digitalizace

Jezdí na plyn. CNG. Je to prostě takový můj malý, milý sporák...a bílá je také. Akorát jediné plotýnky v autě jsou ty moje... ale nebolí mě, sedačka mi vyhovuje. A trouba jsem určitě taky!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. M. 15.2.2024 16:15

Přerušit zadávání zajisté jde, problém je, že to (údajně) nelze stornovat. Nebo spíš, že to ta paní (nebo její terminál) neumí. Ono i takové storno se musí naprogramovat, a aby to bylo nějak zabezpečené, tak to není úplně jednoduché. Představte si, že byste si u pumpy koupil známku, spokojeně odfrčel, paní na pumpě vám to jen tak z legrace stornovala a na dálnici o pět kiláků dál na vás čekali celníci...

A. Stárek 15.2.2024 7:53

Nechci hodnotit celý systém kupování/registrace dálničních známek, ale aby se to chovalo tak blbě, jak je v článku popisováno (nepř. nemožnost přerušení nebo změny zadávání známky), to nejde udělat chybou nebo náhodou, to dá dost práce.

M. Černý 15.2.2024 7:48

Jistě, předložím poštovní úřednici u okénka mobil s mým digitálním občanským průkazem, než pečlivě opíše do počítače potřebné údaji pěkně jedním prstem, ve druhé ruce drží ten mobil, tak jí dvakrát zhasne, při pokusu posunout obrázek v mobilu, aby mohla opsat všechno, co se na jednu obrazovku nevejde, spustí omylem předpověď počasí, chvíli si s tím neví rady a nakonec požádá raději o plastovou kartičku, která už několik let obsahuje čip, aby se údaje z ní daly přenášet do počítače bez chyb, a opíše z ní pěkne všechno znovu. Také jedním prstem, protože i tu kartičku musí držet v ruce, kdyby jí položila na stůl, bude se v ní odrážet světlo a nic na ní neuvidí.

A při převzetí náhradní občanky za ztracenou se nemůžete prokázat jako oprávněný majitel tou novou občankou, kterou drží úřednice v ruce, ale musíte jí předložit rodný list, teprve pak je ona občanka platná a od té chvíle se jí můžete prokazovat, třeba i oné úřednici. Ovšem na ten čip stejně nemá čtečku, ani aby zkontrolovala, zda údaje na ní souhlasí s tím rodným listem.

M. Pecina 15.2.2024 7:22

JJ, to jsou ty aplikace, o kterých někdo tvrdí, že jsou jednoduché a jdou naprogramovat za dva dny:-/

R. Langer 15.2.2024 6:00

R^ :-)

K. Vystrcilova 15.2.2024 5:24

;-)