22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

POČASÍ: Trosečníkem na ledě

Vracel jsem se z Prahy k nám do Zvole, je to kousek, nějakých pětadvacet kilometrů. Nedělo se nic, silnice pohodově sjízdná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 7.12.2023 21:23

Ano, to je jedno z možných řešení.

Jiné řešení by představovaly samo-řídící automobily s patřičnou infrastrukturou (5G internet, ...).

R. Dubravský 7.12.2023 20:02

Pomohlo by, kdyby správa silnic plnila svoje POVINNOSTI!

K. Wágner 7.12.2023 18:07

Pomůže noha z plynu a pohodička přenesená do rychlosti jízdy.

Ale nejvíc pomůže, když to tam cestáři posypou štěrkem nebo škvárou;-)

Z. Lapil 7.12.2023 14:43

Taky pěkný :-).

L. Písařík 7.12.2023 11:49

Bude to asi 50 let, co jsem v levotočivé zatáčce s vysokými valy sněhu kolem židlochovického zámku, jel se svou novou ojetou Octávkou na Znojmo. Pěkně opatrně, klouzalo to a zimní gumy ještě neexistovaly. Když jsem se dostal do poloviny zatáčky, vidím, jak se na nás bokem hrne Véeska. Uhnout nebylo kam a tak jsem to foukl rovně do závěje a autíčko do ní zajelo jako nůž do másla - až do poloviny. Bílá tma - až nejednou nějaké klepání, sníh zmizel a vidím dva chlapy s jednou lopatou jak nás dolují z toho sněhu. Když se konečně podařilo otevřít dveře, tak mi povídají - tos udělal, chlapče, moc dobře. Vytlačili nás na cestu, škoda veškerá žádná, a tak jsme jeli každý po svém.

M. Šejna 7.12.2023 8:46

Pane Neffe,

nepotkal jste někde po cestě zasněženou krajinou bojovníky proti AGW přilepené k silnici? Nějak nám před zimou vymřeli, nebo odletěli do teplých krajin dělat problémy tam. ;-)

Z. Lapil 7.12.2023 7:40

Musím zaklepat, ale že škarpy mě vydávali jedinkrát, a to tehdy, když jsem zajel na zasnezenou krajnici v mylném domeni, že to není zasněžené škarpa.

Nejblíž jsem byl na Strakonické. Kalím si to šedesátkou, bylo opravdu mizerně, když tu na opticky neškodném asfaltu, vlevo plná škarpa, vpravo plná škarpa, a ejhle - jedu nějak na šikmo a auto nereaguje. Asi ta šedesátka byla dostatečné rychlá, protože se auto chytlo dřív, než sjelo k těm ostatním. Ne že bych jel šikmo vpřed, bohatě stačil bocni sklon vozovky.