23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

NÁKUPY: Padesát na padesát

Mockrát jsem zkusil samoobslužnou pokladnu, úspěšnost tak padesát na padesát, musela přiběhnout obsluha a osvědčit, jestli houska je – improvizuju – malá celozrnná kmínová nebo šišatá vypečená s hrubou solí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kanda 28.2.2024 8:45

Při placení vždy záleží na okolnostech. Když je to výhodné, jdu k samoobslužné pokladně. Především tehdy, když mi to ušetří čas a nebrání tomu nějaké okolnosti.

Co jsou zvláštní okolnosti? Např. mám tak velký nákup, že se nevejde na váhu samoobslužné pokladny. Nebo kupuji pivo a neobešel bych se tak bez přivolání obsluhy (to už jdu raději rovnou k živé pokladní). Nebo mám lístek od vrácených lahví (možná i toto samoobslužná poladna umí nějak vyřešit, ale nechce se mi to zkoumat). Nebo z nějakého důvodu chci platit hotově. Nebo jsem si doma zapomněl brýle a nemohl bych tak s pokladnou komunikovat.

M. Novák 28.2.2024 10:40

U mě třeba velký nákup není zvláštní okolnost. Nemám tolik času abych ho trávil v obchodu a tak jezdíme nakupovat pro celou rodinu max. jednou týdně. A jsou toho nejméně dvě velké tašky.

Navíc několikrát jsem se samoobslužnou pokladnou několikrát pohořel a už tam chodit prostě nechci. Pokud to zavedou tak do toho obchodu přestanu chodit. Pokud to zavedou všude tak přidu k samoobslužné pokladně a zavolám obsluhu ať mi to namarkuje.

M. Šejna 28.2.2024 8:36

Aston je prý odpirač, no a já jsem pro změnu alarmista. Podle některých pitomců je totiž každý, kdo nezpochybňuje antropogenní globální oteplování, alarmistou. ;-D

A tak bude brzy alarmistou i ten, kdo tvrdí, že 1+1=2, nebo že Země se točí kolem Slunce. ;-D

M. Kanda 28.2.2024 8:50

Já antropogenní oteplování zpochybňuji a vy mě tedy považujete za pitomce. Cítím potřebu vám sdělit, že je to vzájemné. Jen pitomec totiž neví o existenci jevu zvaného Bondův cyklus nebo jeho existenci ignoruje.

M. Šejna 28.2.2024 9:11

Bondův cyklus není žádný cyklus. Je to chiméra pro popírače skleníkového efektu.

Mohl byste nám sdělit podstatu Bondova cyklu? Pokud v tento cyklus věříte, určitě znáte jeho fyzikální podstatu. ;-)

M. Kanda 28.2.2024 11:33

Můžete dokázat své tvrzení z prvního odstavce? Nebo je to jen projev vaší ideologie?

Bondův cyklus je opakující se sekvence ochlazování a opětného oteplení. Tato skutečnost byla dokázána a nikdo (kromě vás) jí nepopírá. Podstata zatím nebyla přesvědčivě objasněna a v současné době převládá názor, že příčinou je kolísání sluneční aktivity. Naše neznalost příčiny však nic nemění na skutečnosti, že jev existuje.

Nyní se nacházíme ve fázi přechodu od ochlazení k oteplení, která ještě potrvá nižší stovky let. Se základní informací pro laiky se můžete seznámit např. zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Bond%C5%AFv_cyklus. Pokud vás téma zaujme, jistě si sám vyhledáte podrobnější informace.

R. Gramblička 28.2.2024 9:19

o bondově cyklu jsem jaktěživ neslyšel. Znamená to, že jsem pitomec?

M. Šejna 28.2.2024 9:35

Podle pana Kandy asi pitomec budete. ;-)

Bonduv cyklus je množina klimatických cyklů v severním Atlantiku. Nemá žádnou periodicitu, takže je to chiméra pro klimaskeptiky.

R. Langer 28.2.2024 10:50

Antropogenní globální oteplování je zase chiméra pro oteplovače. Nic takového se totiž doteď NEPOTVRDILO! :-P

M. Kanda 28.2.2024 11:36

Znamená to, že jste neinformovaný. Pitomce to z vás určitě nečiní, toho jsem pouze vracel panu Šejnovi, protože on si začal.

Pokud vás ta věc zajímá, pohleďte o kousek výše, tam to panu Šejnovi vysvětluji.

M. Šejna 28.2.2024 8:23

V hypermarketech jsou samoobslužné pokladny skvělé, ale jen tehdy, když můžete během nákupu využít čtečku zboží. Pak totiž u pokladny nemusíte nic řešit, ani ty housky a druh chleba, a jen zaplatíte celý nákup.

A ještě získáte slevu na příští nákup.

R. Langer 28.2.2024 7:27

Astone, proč LŽEŠ? Odpírači očkování proti kovidu skutečně normální očkování NIKDY NEODMÍTALI, už jenom proto, že prakticky všichni normálně OČKOVANÍ JSOU, tak proč tvrdíš takovou hovadinu? To už jsi opravdu klesnul tak hluboko? ;-€

R. Gramblička 28.2.2024 9:20

někteří jo, představují ale malou menšinu

R. Langer 28.2.2024 10:38

Ale ti se nenechali očkovat NIKDY, a s kovidem to nemělo zhola nic společného. ;-€

J. Nevrkla 28.2.2024 7:26

Aspoň v něčem mám s autorem stejný názor.

V. Kolařík 28.2.2024 6:58

Na okraj a s předstihem.

Zimní čas neexistuje.

Letní čas je zhůvěřilost Císaře Pána, Führera a Bolševika.

Gimmi that ol' time religion, ...

R. Langer 28.2.2024 10:48

Já bych letní čas nechal klidně celý rok. Ale přirozené střídání času mi nijak zvlášť nevadí...

K. Machala 28.2.2024 4:11

Odpírači očkování je bohužel těžká násobná dezinfo. Nikdo nikomu očkování neodpíral, snad leda sám nechtěl, což není odpírání, ale volba v souladu mj s Listinou práv aj. Ti, co tlačili násilím genovakcínu ostatním, hodně pomohli Putinovi, takže taky si o jejich úsudku myslím své, ale odpustil jsem. Nejenže šli proti zakotveným právům, ale ani si nebyli schopni vyhodnotit, že ten produkt měl jen podmínečné schválení, testy bezpečnosti proti placebo skupině skončily po 6 měsících likvidací placebo skupiny, ale navíc ignorují i stále silnější signály o tom, že bezpečnost opravdu nic moc. U nového přípravku nikdy nesmí jít jen o to, kolik lidí zachrání na konkrétní nemoc, ale kolik jich vx a nevx mají poškozených a zemřelých dohromady ze všech příčin. A to bez delší studie bezpečnosti proti placebo skupině nezjistíte. Ale i tak je dost důkazů o tom, že celkový přínos byl záporný. Plést do toho skutečné vakcíny je zbytečné.

R. Gramblička 28.2.2024 6:36

souhlas, lidem vadilo, že jde o experimentální, pořádně nevyzkoušenou vakcínu. Pod tlakem okolností jsem si taky dal píchnout dvě dávky, dnes toho lituji.

R. Langer 28.2.2024 7:31

No, nás ještě na základní škole učili, že očkování proti rýmě a chřipce prostě NEEXISTUJE. A podle všech dostupných informací, včetně těch z té strašlivé plandémie, JE TO POŘÁD PRAVDA. ;-)

J. Lukavsky 28.2.2024 7:35

"nesmí jít jen o to, kolik lidí zachrání na konkrétní nemoc" Žádný lék ani očkování nemají poměr 100% uzdravených a 0% problémů. Vždycky je to o dávce a případu. I na Aspirin se dá umřít a na penicilin jsou někteří alergičtí. Já mám 4 očkování na covida a po třech píchancích jsem ho dostal - jen nepatrné problémy. Že ho mám mi potvrdil jen test. No a kdyby kdysi nebylo povinné očkování na černé neštovice a dětskou obrnu - tak by dneska umírala polovina dětí. Ale nikoho bych do očkování nenutil, dal bych mu podepsat reverz, že pokud to dostane - léčení si zaplatí. Každý svého štěstí mašinfýrou jest. J.L. end

R. Langer 28.2.2024 10:44

Ano, a já jsem se nenaočkoval vůbec, kovida jsem dostal dvakrát, a problémy jsem neměl naprosto žádné, jenom poprvé jsem měl 3 dny vysokou teplotu, a to bylo všechno.

Zato můj očkovaný spolupracovník byl doma s kovidem MĚSÍC, a ani po návratu do práce mu dvakrát dobře nebylo. Co tedy jako chcete z takových informací usuzovat? 8-o

J. Lukavsky 28.2.2024 11:31

"Co tedy jako chcete z takových informací usuzovat?" Inu to, že každý reagujeme jinak a každé očkování je také jiné. Na černé neštovice či žloutenku B je celoživotní, na tetanus je na 10 let, na chřipku na 1 rok. Můj bráška po tetanovce zkolaboval a doktor mu píchal nějaký lék. Ale na tetanus je úmrtnost 50%. Otázkou je, zda ten váš spolupracovník by bez očkování nebyl doma měsíc, ale za týden by umřel, jako můj příbuzný. J.L. end

K. Machala 28.2.2024 14:46

Rozdíl je v tom, že aspirin ty testy má: brali aspirin vůči brali placebo vypadající jako aspirin, kolik poškozených a mrtvých je ve studijní a kolik v kontrolní skupině. Na základě toho se povoluje, doporučuje a vzhledem k nízké problémovosti dává bez předpisu.

Experimentálka to nemá ani náhodou, nejenže to "zapomněli dodělat", oni to záměrně zastavili po 6 měsících. Na základě něčeho takového nemůžete tvrdit, že je to bezpečné a tedy nemůžete nijak podložit, že by si nevx měli něco platit, zatímco vy ne.

Já nula dávek, covid lehký průběh, jeden den jsem si dal pauzu od práce, tchán plně očko silnější Modernou, zemřel na zápal plic z covidu. Tchyně, jeho žena rovněž postaršího věku, neočko, byla na kapačkách a přežila. Dnes už i studie ukazují, že očko jsou na covid náchylnější (tj. účinnost záporná), přičemž bezpečnost je záporná taky. Kdo experimentálku ještě hájí, nemá dost informací.

J. Lukavsky 28.2.2024 15:23

No vidíte a já mám zkušenost zcela opačnou. Jistěže lidi reagují na očkování různě, stejně tak i na léky. Ale každá novinka u některých lidí budí odpor. I očkování proti černým neštovicím lidi odmítali neb to bylo protivení se boží vůli. I řada tehdejších doktorů byla proti. Takže Marie Terezie nechala očkovat všechny svoje děti aby tomu udělala reklamu. No nějak nevím, že by občany někdo chytal na ulici a násilím očkoval na covid, kdo nechtěl-nemusel. No a pak někteří co nechtěli - umřeli. J.L. end

J. Lukavsky 28.2.2024 15:32

"Na základě něčeho takového nemůžete tvrdit, že je to bezpečné" No pokud vím tak MUDr. Jenner vyzkoušel svoje očkování (kravské neštovice) na jednom chlapci. Nejdřív mu naočkoval ty kravské a pak ty pravé a on je nedostal (ty pravé). Jistěže aféra s Conterganem nutí k opatrnosti, ale zase když budete v době kdy ta nemoc se šíří a zabíjí lidi čekat až budete mít úplně všechny testy a zkoušky.... tak to bude 20 let, a mezitím xx% obyvatel na to umře. Ale vakcina na covid vycházela ze starších prací na podobném viru, takže jistý "foršus" tady byl. Ale nedělám do toho. Já mám 4 včeličky a jednoho covida za sebou a OK. J.L. end

M. Harvánek 28.2.2024 3:08

Proto mají mastné marže aby mohli platit pokladní, až bude u samo. pokladen 1-2 % sleva tak prosím. Příště budou chtít aby jsme i naskladňovali do regálu.

V. Pitrs 28.2.2024 22:28

No problema. Zdražíme u klasických pokladen a u automatických to vyhlásíme za slevu.

Z. Jemelík 28.2.2024 1:37

Je-li Aston "odpírač", jsem také "odpírač", protože je pro mne pohodlnější nechat se obsloužit pokladní, ale nikdy jsem neslyšel, že by to někomu vadilo. Aston si vymyslel neexistující problém.

R. Gramblička 28.2.2024 6:41

to, že jste něco neviděl, neslyšel nebo o tom nevíte, nemá na realitu kolem žádný vliv. V dnešní zjitřené době sílícího fanatizmu se čím dál častěji vymezují různé skupiny proti něčemu a za něco.