21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

NÁKUPY: Padesát na padesát

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vychodil 28.2.2024 21:06

Neff, typický stařec, neschopný využít vymoženosti dnešní doby. Mnozí jej považují za scifi spisovatele...no, nevím...

místo, abych musel vyskládat plný košík a pak jej znovu uložit do kabely, urychlím tento proces. úžasná věc, obzvláště proto, že drtivá většina zýkazníků se tohoto procesu bojí, tudíž tyto samoobslužné pokladny jsou vždy volné.

V Americe, už je to hodně let, co jsem tam pobýval, byl za pokladnou zřízenec, který úslužně skládal moje zboží do papírových či plastových tašek. Tak to bych bral !

M. Kocián 28.2.2024 18:47

Pokud jsou tu obě možnosti, je to dobře - každý si vybere podle své povahy nebo nálady. Nic k řešení v tom nevidím

J. Hajský 28.2.2024 14:33

Zboží markované a placené u samoobslužné pokladny by mělo být zákonitě levnější, než u pokladny s lidskou obsluhou, neboť prodejna ušetří zaměstnance (pokladní). Je to tak? Nikdy jsem u takové pokladny neplatil.

P. Pavel 28.2.2024 14:41

Ano, o tom píšu níže. A abych pravdu řekl, tak se vyhýbám i Kauflandu, kde si člověk musí sám vážit ovoce a zeleninu.

J. Matěna 28.2.2024 13:53

Prudká inteligence automatické pokladny nerozpozná můj šedý vlas ni vous a považuje mne za nedospělce. Což by mi mělo sice polichotiti, ovšem zcela to zabrání koupi jednoho až dvou piv, v týdenním nákupu počtu zcela podprůměrného s ohledem na zemi kde žiji.

Navíc je to diskriminační, s ohledem na to, že jsem viděl jak pokladna vydala zcela bez problémů uzený bůček paní, která mu byla zjevně podobná, ba co víc, možná s ním byla i příbuzná.

P. Vychodil 28.2.2024 21:08

:-)

já to mám tak, že již mne znají, tož když nakupuji, již se preventivně blíží někdo, aby potvrdil můj pozdní věk...

Ś. Svobodová 28.2.2024 13:42

Podle Adamoviče z deníku Metro jste Nepřítel Pokoroku ;-D

R. Polášek 28.2.2024 13:37

Já nakupuji u samobslužných pokladen rád. A s nějakými problémy se prakticky nesetkávám. Prostě beru zboží k vozíku, načtu cenu do pokladny z čárového nebo jiného kódu, když je víc kusů stejného zboží, hodím tam před načtením počet a pokládám na váhu. A ono to funguje. U chleba a bulek je si třeba z regálu pamatovat, co to za pečivo je, protože žádné pásky s čárovým kódem na nich nejsou. Hmotnosti fungují, jen málokdy se setkám s nějakým problémem. Dokonce fungují, i když často schválně nejdřív namarkuji hmotnější zboží, takže na váze je několik kilo a potom markuji drobné zboží o váze desítek gramů.

Asi dobře seřízené pokladní váhy a pořádek v prodejně ve zboží.

Nedávno jsem mimoděk přišel na to, jak vážit i téměř nehmotné zboží. Kupoval jsem vedle potravin i sáček semínek, tuším kopru, ten mohl mít tak 3 gramy a na váze už nějaké kilo zboží bylo a ty další tři gramy to při běžném položení na váhu opakovaně odmítalo uznat. tak jsem s ním na váhu prostě praštil a tím váha asi ty tři gramy ve zboží "našla" a semena "uznala".

Takže automatická pokladna ano, ale protože jsem taky odpírač, placení kartou, tak vždy pokladna, kde se platí hotovostí.

P. Pavel 28.2.2024 12:10

Nějak nevidím důvod proč bych měl něco dělat za někoho, když je to zahrnuto do ceny produktu. To také zkouší např. FotoŠkoda ve Vodičkově ul. Tedy abych si sám nahrál flešku, vybral foto atd. Ovšem cena za fotku se tím nijak nesníží. A tak řeknu, že špatně vidím a práci provede zaměstnanec podle mých pokynů. Když jsem byl v USA, tak mi nákup dal do tašek zaměstnanec (plastových či papírových podle mého výběru) většinou černoch. Tak si představuji služby pro zákazníka. No, každého věc, když to někoho baví.

P. Pospisil 28.2.2024 11:24

Já tomu nerozumím. To mluvíte (píšete) v nadsázce nebo je pro vás nákup prostřednictvím samoobslužné pokladny tak traumatizující a těžko proveditelná záležitost?

Pamatuji si, když se samoobslužné pookladny u nás začaly zavádět, že váhy na odkládací části podkladny byly přecitlivělé a často hlásily chyby, ale buď už se to naučili kalibrovat, nebo jsem se s tím já naučil líp zacházet.

Teď už se vůbec nevybavuji, že by mi v posledních letech něco nešlo namarkovat, vyhledat v menu (pečivo, ovoce), že bych byl kontrolován podezíravou obsluhou. Samoobslužná pokladna je pro mne v 9 případech z 10 podstatně rychlejší než fronta u obsluhované pokladny a díkybohu za ni.

R. Polášek 28.2.2024 13:42

Řekl bych, že samoobslužné pokladny budou víc než obsluhou hlídány kamerami. Jsem si nedávno těch kamer nad pokladnami náhodou všiml. Dává to smysl, ten člověk je tam jen jeden, a není problém jeho pozornost odpoutat, zatímco z kamer není vidět, kterou zrovna zrovna ostraha sleduje.

K. Wágner 28.2.2024 10:23

Mockrát jsem zkusil samoobslužnou pokladnu, úspěšnost tak padesát na padesát, musela přiběhnout obsluha R^[>-]

R. Langer 28.2.2024 10:44

Já se tomu zase až tak nebráním, ale úspěšnost mám přibližně stejnou. ;-D

P. Vychodil 28.2.2024 20:49

V čem problem ? Já mám 100 % vždy .

M. Pivoda 28.2.2024 10:20

Významný český sci-fi spisovatel se seznamuje s technologickým pokrokem, který ale, bohužel, předběhl uvažování právníků, například. Tedy kromě jiných okolností, které by stály za zmínku.

Cituji z článku Ondřeje Neffa: "... Postavím se do fronty, nebývají velké, vždycky tak dva tři lidi. Jde to rychle, všechno má čárový kód, dělá to píp, píp, ..."

Komentář

Ano, to je ta pozitivní, občany vítaná strana technologického pokroku. Pokud vám ale někdo s použitím vaší platební karty vytuneluje váš bankovní účet, tak to obvykle neudělá píp, píp ...

Pro pamětníky

Pamětníci by si mohli vzpomenout na dobu kdy ekonomové běželi rychleji než líní právníci.

M. Pivoda 28.2.2024 10:23

Nestávejte se odpírači technologického pokroku. Staňte se ale poháněči těch, kteří by měli regulovat technologický pokrok.

M. Pivoda 28.2.2024 10:33

Všichni občané demokratického státu si zaslouží férové jednání. T. G. M. by vám s radostí připomněl, že všichni občané jsou zároveň voliči.

M. Valenta 28.2.2024 9:38

Začalo to kdysi v USA u samoobslužných benzínových stojanů (do Česka to ještě nedorazilo) a skončilo zatím u pokladen. Taky se mi do toho nechtělo, ale při pohledu na frontu u kasy vedle jsem vydržel a dnes už celkem dobrý.

M. Šejna 28.2.2024 9:43

Samoobslužné pumpy jsou i v Česku běžné. Takže to k nám dorazilo.

M. Valenta 28.2.2024 10:03

Na Kiwi jsem zapomněl.

M. Šejna 28.2.2024 10:09

Kiwi neznám. Znám samoobslužnou pumpu u Hypermarketu Albert.

M. Pivoda 28.2.2024 10:37

Samoobslužnou benzinovou pumpu měli i na ostrově Korsika.

O cca 2 roky později mne moje banka upozorňovala, že došlo k pokusu o vytunelování mého bankovního konta někým z Francie, z ostrova Korsiky.

L. Žaloudek 28.2.2024 9:29

Astone, zkuste to na Rohlíku! Napípají to a ještě přivezou až domů!

R. Langer 28.2.2024 10:46

Ty odpírače zemědělských protestů si odepřu. ;-)

V. Čermák 28.2.2024 11:01

;-D

R. Dubravský 28.2.2024 8:50

Také se počítám k odpíračům.

O placení na samoobslužné pokladně platí to, co píše autor. U jen trochu většího nákupu je nutných několik zásahů obsluhy. Ta má ovšem na starosti třeba deset pokladen, načekáte se na ni, takže nakonec odbavení trvá déle, než u pokladny obsluhované.

I nákupům se skenerem se již raději vyhýbám, poté, co jsem byl dvakrát vybrán ostrahou k vyskládání nákupu na pult, a osobní prohlídce. Ano, doslova osobní, s ohmatáváním, saháním do kapes apod. Před očima ostatních zákazníků!! Samozřejmě že nic kradeného nenašli, ani se neomluvili, o tom, že by mi vyházený nákup naskládali zpátky do tašky ani nemluvě.

Takže samoobslužná pokladna ani nákup se skenerem již nikdy!

L. Žaloudek 28.2.2024 9:33

Možná patříte (jako já) k podezřelým existencím. Mě si vždycky vyberou, když kontrolují "namátkově". Nicméně je pravda, že bych to měl prověřit, protože už jsem asi 10 let nebyl v cizině. Třeba to šedivý fousy napravily...

J. Rejzek 28.2.2024 8:48

Pokud za odpírání nehrozí trest, jedná se o osobní postoj. Jiná věc je , proč takovou ryze osobní záležitost ti odpírači cpou na veřejnost. Říkají nám podělancůn, jak jsou morálně nad námi, když se nenechali naočkovat?

Ještě nás čekají pochody hrdosti odpíračů čehokoli.

M. Novák 28.2.2024 10:32

U očkování jde o to že odpírači jsou nebezpeční svému okolí. U covidu se to moc neprojevilo ale třeba černý kašel a spalničky se úspěšně vrací přesto že byly téměř vymýceny.

R. Langer 28.2.2024 10:53

U kovidu se to nijak projevit nemohlo, protože ta srandavakcína byla úplně na houno, a kovida nakonec dostal prakticky ÚPLNĚ KAŽDÝ, teprve potom skončil. Což je ovšem u chřipky NAPROSTO BĚŽNÉ, a to pravidelně dvakrát do roka. ;-€