13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

JEN TAK: Hurá na grundle

Ovšem originál si můžeme udělat až budeme někde u jižního moře. Připravit tu pochoutku o které psal již Jan Neruda. No, nevošklíbejte se. To že to někdo jedl před 150 lety, neznamená, že to je špatný! Naopak! Naši předci věděli, co je dobré. A tak si dávali a my můžeme taky dát:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 3.12.2022 12:45

No, mřenky se na grundole vůbec nehodí. Jak už jsem psal jinde, mřenka je samotářská ryba, navíc žijící u dna. takže by byl velký problém jich nachytat patřičné množství. Navíc je mám pocit dnes chráněná.

Chráněné jsou i střevle, ale na čistších větších vodních tocích, pokud je nevytlačí invazivní druhy, jich mohou být stále tisícihlavá hejna. Střevle by měly jít i snadno chovat třeba na zahradě ve středním jezírku nebo nádrži o pár kubických metrů, pokud je nějaký zdroj čisté vody, třeba pramen. A co oči nevidí, to srdce nebolí.

Hrouzci jsou zase na grudle příliš velcí, pokud by se nejednalo o nedospělé ryby. To ale potom mohou být všechny nedospělé ryby žijící v hejnech, klidně třeba i půlletý až jednoletý potěr třeba i kapra.

V. Mokrý 4.12.2022 8:18

Ano, správně je - všelijaké čudly do určité velikosti.