22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

JEN TAK: Hurá na grundle

Ovšem originál si můžeme udělat až budeme někde u jižního moře. Připravit tu pochoutku o které psal již Jan Neruda. No, nevošklíbejte se. To že to někdo jedl před 150 lety, neznamená, že to je špatný! Naopak! Naši předci věděli, co je dobré. A tak si dávali a my můžeme taky dát:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 3.12.2022 12:45

No, mřenky se na grundole vůbec nehodí. Jak už jsem psal jinde, mřenka je samotářská ryba, navíc žijící u dna. takže by byl velký problém jich nachytat patřičné množství. Navíc je mám pocit dnes chráněná.

Chráněné jsou i střevle, ale na čistších větších vodních tocích, pokud je nevytlačí invazivní druhy, jich mohou být stále tisícihlavá hejna. Střevle by měly jít i snadno chovat třeba na zahradě ve středním jezírku nebo nádrži o pár kubických metrů, pokud je nějaký zdroj čisté vody, třeba pramen. A co oči nevidí, to srdce nebolí.

Hrouzci jsou zase na grudle příliš velcí, pokud by se nejednalo o nedospělé ryby. To ale potom mohou být všechny nedospělé ryby žijící v hejnech, klidně třeba i půlletý až jednoletý potěr třeba i kapra.

H. Kotaz 4.12.2022 8:18

Ano, správně je - všelijaké čudly do určité velikosti.

H. Kotaz 3.12.2022 7:00

Pane Vlku, mřenky a podobné chamraď na grundle nejsou.

Nyní mají přednost kormoráni, volavky, americký norek a jiní predátoři.

E. Dvořák 3.12.2022 9:06

A taky se tzv. plevelné ryby hromadně vyvážejí např. do Německa - informace ze Žehuně...Rv

R. Polášek 3.12.2022 12:37

JJ, když byly před pár měsíci v Kauflandu jednorázově zmražené šproty, půl kila za 40 Kč, jen se po nich zaprášilo. A další už nepřišly. Zmražené grundle, údajně jakási místní německá drobná ryba, půl kila za tuším 99 kč, je v Kauflandu minimálně několik let a vypadá to, že je skoro nikdo nekupuje. To už zřejmě víc kupují zmražené sardinky, ty jsou o něco levnější.

Akorát bych chtěl vidět pana Vlka, jak ty zmražené grundle, rybičky délky tak 6 centimetrů, rozmražuje a kuchá.

O. M. 3.12.2022 13:42

Vy neznáte mikrovlnku?

J. Brunner 3.12.2022 2:06

R^