19.4.2024 | Svátek má Rostislav


JÁ: Doktore, změň mě!

13.12.2022

Průkopníkem byl už nebožtík Michael Jackson. Nejsem spokojen s tím, kým jsem. Doktore, změň to!

----------------

ironie

Cítím se být Asiatem. Vím, že jsem Asiat, jen jsem se narodil v nesprávném těle. Trápím se tím. Nesnáším svůj obraz v zrcadle. Už v dětství, když jsem si hrál s dětmi, jsem cítil, že bych měl vypadat jinak než ony. Kdo to nezažil, neví, jaké je to utrpení. Doktore, změň to! A pokud možno přes zdravotní pojišťovnu. Potřebuji upravit lícní kosti, nos, epikantus u očí. Měl bych brát spoustu karotenu - nebo ne, raději rovnou něco udělej s melanocyty v kůži. Dají se tyhle buňky transplantovat? A vlasy! Bože, jak já potřebuju mít rovné černé vlasy! Vlasové kořínky se určitě dají nastřelit od jiného dárce. Já vím, že to už bude transplantace a že budu muset doživotně brát imunosupresiva. A že je to pro pojišťovnu drahé. No a co? Doktore, změň to, jinak se utrápím!

-------------------

Cítím se být rackem. Už jako dítě jsem toužebně sledoval rej racků nad Karlovým mostem a věděl jsem: já k nim patřím. Kdykoli se podívám do zrcadla, trpím. S léty se mé utrpení ještě zhoršuje. Kdy už mi někdo uvěří, že jsem skutečný racek, a pomůže mi vznést se do vzduchu? Stačí kostěný hřeben na hrudní kosti a anaboliky trochu nakrmit prsní svaly. Na 3D-tiskárně vyrobit novou klíční kost a krkavčí kost, chirurgicky upravit lopatky, uvolnit a osvalit kostrční obratle. Zredukovat záprstní kůstky a prsty. Lýtková kost, zánártní a nártní kůstky - co s tím? Zbytečná zátěž, stačí jen lehký běhák vyrobený na 3D-tiskárně. A čtyři prsty na nohách mi stačí, z nich jeden dozadu, abych mohl sedat na zábradlí. Chtělo by to odlehčit pažní a stehenní kosti, zbavit je kostní dřeně. Zuby jsou k ničemu, čelisti se dají operativně odlehčit a protáhnout do podoby zobáku. Ještě přemístit aortu doprava, odstranit bránici a k plícím přidat vzdušné vaky, varlata zmenšit a zašít hluboko do břišní dutiny. Jenom jak vyřešit odlehčenou kůži pokrytou peřím? Doktore, vymysli něco a pomoz mi, mám právo žít v takovém těle, jaké považuji za správné, ať se netrápím! Nejlépe přes zdravotní pojišťovnu.

-----------------

Jsem kojenec. Vím to, cítím to! A mám právo žít ve správném těle! Zmenšit už asi nepůjde, co? Nu což. Ale zbavte mě těch odporných chlupů a vousů, zvětšete mi hlavu v poměru k tělu, nos zmenšit, zuby pryč. A chci pořádně velký brzlík. Doktore, změň to - musím být roztomilý! V následujících desetiletích mám přes pojišťovnu nárok na kojnou. Budu také potřebovat plenky, nočník, hračky. Jo, a já tady nejsem od toho, abych se sám živil a staral se o sebe, takže ještě mám nárok na dva pečovatele, kteří mě budou mít rádi a všechno mi obstarají. Jinak se utrápím! Já už ten pohled do zrcadla nevydržím, chci svoje skutečné tělo, svůj skutečný život!

------------------

Už jako malý chlapeček jsem cítila... Cože, tohle že už zařídit jde? No sláva, alespoň něco!

------------------

Poskytl server Paleta názorů a ptákovin