28.5.2024 | Svátek má Vilém


GLOSA: Příroda napovídá

6.6.2015

Když jsem byl malý, ale ještě i před pár lety, když už jsem byl velký, poslední sníh v Čechách se do začátku léta držel na jižním svahu Studniční hory v Krkonoších. Tomuto firnovému poli se říkalo podle tvaru, který byl každoročně téměř totožný, „Mapa republiky“. Dokonce byl tento terminus technicus přijat kvalifikovanými odborníky a podrobován detailnějšímu zkoumání.

Nikdy jsem si nemyslel, že příroda dokáže reagovat i na geopolitické záležitosti, jako je třeba dělení státu. A už vůbec jsem nepředpokládal, že nám dokáže příroda sdělit třeba i to, že bedlivě sleduje dění na naši politické scéně a reaguje dokonce i na některé závažné politické projevy našeho pana prezidenta. Po prohlédnutí dnešního záběru z web kamery od Boudy na Muldě v Peci pod Sněžkou (3. 6. 2015), jsem musel konstatovat, že jsem si to myslel špatně.

Cunnus

Doufám, že k tomuto novému tvaru („Cunnus“) zaujmou stanovisko i další významní myslitelé, kterých je mezi registrovanými diskutujícími na Neviditelném psu přehršel a podrobí ho svému bádání.