24.6.2024 | Svátek má Jan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mmf 27.6.2007 12:40

Pane Mládku , článek nic moc, hodně ošoupané klišé o ničem, zkuste napsat , proč Vás

vyhodili z Novy s Vaší celou show a tyjátrem obrostlým mechem . NNNeebbbo VVVaššše ssssccccccénkkkky nnnnnnnebbbbyyyyyyllllyyy   ddddddooossstt   MODRÝ    ??????

A vo tom to je  .  Pitkin - v předčasným důchodu

mmf 27.6.2007 12:32

Re: Fronty , V roce 68 jsem byl s kolegy služebně v Moskvě ----

soudruhu Kubeši , zapomenul jste do svého příspěvku doplnit , že jste byl zaměstnancem Pragovky a signatářem ZVACÍHO DOPISU PANU BREŽNĚVOVI .

Jak jinak byste se tehdy do Moskvy dostal ? Buďte rád , že sedíte na ministerstvu vnitra jako nepostradatelný odborník , ale tyhle žvásty si nechte pro své vnuky .(Y)

BU 15.6.2007 18:34

Re: Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

A JE TO TADY. Řeznictví to byla fara. Pěkné maso šlo pod pultem vexlákům a jiné verbeži, která si připlatila a řadila se tak s řezníky do jedné morální sorty. Proto stály ráno fronty před masnou. Ne že by nebylo maso, ale stáli tam ti co si chtěli ještě něco z toho přebraného vybrat a sázeli ne na stovku pod pultem, ale nato, že na řeznici mrknou. Je to velká sranda číst tuto rádoby diskuzi. V Anglii se prodávalo na lístky déle než u nás. A v 8Otých letech bylo masa dost a byly i výběrové prodejny přístupné každému. Dnes je masa dost, ale často se to vozí 2x kolem zeměkole a je ze šílených krav. v uzeninách se nesmíte nechat zlákat nízkou cenou a i tak sahnete vedle. Nikde žádný standard, žádná norma, vždy znovu pokus a omyl. Když jsem dřív dostal na něco chuť, tak jsem si to dal a ono to tak taky chutnalo. Poslední co zbývá je, že si pečeme vlastní chleba. Polévky nám vaří Norové. Divím se že nerozjíždíte báchorku o banánech. Už je každému u pr..._?? K toaletnímu papíru přidejte vložky atd. A také parfémy pod pultem. Drogérie byla taky fara. Žeby všichni drogisti, řezníci, vexláci atd. byli komunisti? To byli přeci ti co pomáhali režim položit a jestli se vám něco nelíbilo, tak to byl i váš drobný přínos k tomu, že bolševik zkrachoval. Byly doby, kdy hodinky byly vzácnost, dnes zaniklo hodinářské řemeslo již před dvaceti lety. Pokrok nezastavíš a není výsadou daného systému.

líba 15.6.2007 9:50

Nebylo to dobrý

Ano, chtěly jsme se scházet u dobré večeře a nedělního oběda. Vařilo se u mě dobře. Maso jsem kupovala , na fronty si nevzpomínám. Tak nějak normální, počkalo se. Recepty jsme si říkaly i ty, co zrovna nebyly z naší české kuchyně. Já nemám pocit, že jsme strádali. Vždy jsem si hlídala nadváhu,  takže asi z nedostatku to nebylo.

Gilnar 14.6.2007 19:18

Re: Mládek je ichtyl

vždyť si vážně dělá srandu... padající balkóny, ruská ruleta... vy mu taky na všecko naletíte :DD

Jenik 14.6.2007 10:01

Re: Fronta v Rusku

Pamatuju si to trošičku jinak: řezník každou svou řeč uvádí "Soudruzi, masa je dost, ale není ho dost pro všechny", pak je postupně třídí a posílá pryč,. když tam zůstanou poslední zakládající členové strany tak řekne: soudruzi, vám to můžu říct - maso není a nebude. Odcházející dědkové říkají: ti Židi zase všechno vědí jako první.

František 14.6.2007 8:28

Re: To je nějaký divný,

Neboj, ono se to "vbrzku" vrátí. I s tím RP a Kojzarem a věčnými časy. Jen v jiném balení. Ani krást se už nebude, protože se za to budou sekat ruce.... některým...

Lucka 14.6.2007 3:56

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Mily pane Antonine, na maso se staly fronty jeste v roce 1970 i pozdeji. Ja byla v te dobe v jinem stavu, uz s velkym brichem a nikdo mne nepustil dopredu. Vystala jsem si frontu skoro 2 hodiny. Kdyz jsem prisla na radu, rekla mi prodavacka, proc jsem nesla dopredu, kdyz jsem tehotna, tak jsem ji rikala, ze nikoho nenapadlo mne pustit a ze mam cas, ze budu rodit az pristi tyden. Takze si bezpecne pamatuju, ze fronty byly jeste dlouho pozdeji, nez Vy tvrdite.

Jindřich 13.6.2007 19:14

Souhlasím

Gabriel Laub byl dkysi otázán, zda josu lidé šťastnější na východě (komunistickém) či na západě. Odpověděl, že rozhodně na východě. Tam když někdo sežene kilo masa, cítí se jako velmi šťastný, kdežto na západě koupě kila masa pocity zákazníka nijak výrazně neovlivní.

Jindřich 13.6.2007 19:07

Re: Mládek je ichtyl

Jestli on si přece jen nedělal tu legraci? Aprílový žertík v červnu by byl trochu od věci.

Jindřich 13.6.2007 19:05

Re: WC papír na jaře

Náhodou, banány se prodávali na prvního máje ve stáncích podél trasy průvodu.

hormon 13.6.2007 16:54

Re: hajzlpapír

...jak to, že jsi měl doma RP? Asi byl chlapeček komoušek, že!!!

kurbet 13.6.2007 16:22

Re: Fronty

malá oprava - I.Mládek mladý a nezkušený-ten bude starší Kubeši než ty.Ten dobře pamatuje výhody bývalého režimu.

MF 13.6.2007 8:37

Re: Re: sice

Klaus!!

darny 13.6.2007 0:09

Dík

pane Mládku, pobavil jsem se. Chápu, že zabedněné mozečky diskutérů nebudou sto pochopit o čem je řeč a hlavně neví, co je recese.R^

Joe 13.6.2007 0:07

Re: Re: Jen pro pořádek

Pokud si pamatuji,tak po 15 hodině musel v řeznictví viset aspoň jeden salám. To aby si zákazníci nemysleli,že se tam prodávají kachličky!!!;-D

Joe 13.6.2007 0:02

Re: Re: Re: Re: To je nějaký divný,

Kupujte sovětské hodinky! Jsou největší, nejtěžší a nejrychlejší!;-D

Kubeš 12.6.2007 23:32

Ivanovi

R^R^R^

baltahsar 12.6.2007 23:31

Re: Mládek je ichtyl

Zbytečnej výstřelek a novotvar, dyť je to normální úchyl.

Limonádový Joe 12.6.2007 23:26

Nežerte mu to!

Prosím vás, proč to panu Mládkovi všichni žerete? Je to jeho typická recese, baví ho zvedat nás ze židlí. Teď se chechtá ,jakou vlnu vzpomínek na neexistující maso, banány a toaleťák rozpoutal.

Stanislav 12.6.2007 22:27

Re: Re: Re: To je nějaký divný,

Tak to mi asi prodali ty po něm, nevíte, jestli měl ten trpaslík Vostok K-3 Submarine? :-)

IS 12.6.2007 21:28

Re: Re: Re: kdyby maso

Juro i ty šibale, Globusy mají vlastní pekárny. Ale u nás v Horní dolní už nemáme ani tu samošku natož s rohlíky nebo masem. Kdysi tu bývala pekárna dokonce  ještě z dob 1. republiky, ale současný kapitalismus nepřežila. Lidi si už ze zoufalství pečou chleba sami, dojíždět autem někam  každý nemůže, zejména-je-li to stařeček o dvou berlích.  

Pišta 12.6.2007 21:13

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Co to žvaníš ty idiote? Proč by asi byly bolševické prodejny je pro papaláše , kdyby bylo všeho dost? Já si vzpomínám jak v 78 roce ve Splitu, jsme stáli před řeznickým krámem celí vyjevení, že tam na těch hácích visí maso. Plný krám salámů ,šunka ,párky. U nás v té době, byl leda asparágus za výlohou a krevní tučnice.

Pišta 12.6.2007 21:04

Re: Re: Maso bylo - neomezeně ;-p

Vzpomínám jak po nějaké bolševické parádě se nadšení manifestanti nerozešli spořádaně domů,ale  přešli před letenskou tribunu na které trůnil Tonda Novotných. On byl z toho tak nadšený, že pronesl improvizovaný projev, na který vděčný národ dlouho vzpomínal neboť ho přenášela televize. Mimo jiné pravil svou osobitou dikcí:  "Soudružky a souzi, nemějte strach, když se souzi zemedělci přičiní i maso bude!"

cca4 12.6.2007 20:55

Re: Re: To je nějaký divný,

a ten trpaslík měl nejrychlejší hodinky

Pišta 12.6.2007 20:53

Re: To je nějaký divný,

Nejen makrely ,ale i babičky byly dvakrát větší !Každej komunista to může dosvědčit. V CCCP měli i největšího trpaslíka na světě, imperiálisti jen tiše záviděli!

NormalMan 12.6.2007 20:36

WC papír na jaře

Mládku, Viléme, Markéto! Probuďte se a buďte rádi, že nemáte WC papír na jaře a banány jen na podzim! Buďte rádi, že můžete vy NEBO vaše komunismem "nezkažené" děti cestovat kdekoliv po světě, pracovat nebo studovat, kde chcete, a že jste odměňováni dle toho, co umíte a ne dle toho, jestli jste v komunistické partaji, lidových milicích, popř. "pracujete" jako estébácký udavač.

Čest práci všem z m r d ů m komoušům! Zdař bůh všem věřícím! A čus bambus všem notmálním lidem, kteří v ČR ještě zbyli.

NormalMan 12.6.2007 20:34

Mládek je ichtyl

Náhodně jsem narazil na tomhle webu na Mládkovu "taškařici" a říkám si: To si snad dělá Mládek legraci? A nebo je to nějaký aprílový žertík mistra Neffa? KDO ZAŽIL KOMOUŠE A MÁ MOZEK, tak na ně přeci nemůže v žádném případě vzpomínat s nějakou pozitivní myšlenkou v hlavě. Jestli někomu vadí, že je svobodný trh, že je svobodný tisk (i třeba ten dementní bulvár, co jen lže a píše blbosti), tak pánbůh s námi!

NormalMan 12.6.2007 20:34

Asi hodně pije

Mládku, jsi normální?

venkovan 12.6.2007 20:23

Re: dialektický materialismus

Zdá se, že je to dietetický materializmus...