13.6.2024 | Svátek má Antonín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
katulka 12.6.2007 8:55

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Ale nemýlí, v první polovině 80let jsem navštěvovala základní školu, která byla naproti masny - jedinné v 7 tisícovém městě. 2x do týdne jsme z okna sledovali jak se lidé pěkně stavějí už asi  hodinu před otevřením........

xx 12.6.2007 9:32

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Ano, je pravda, že za bolševika maso bylo! Sice jak kdy a jak pro koho, ale bylo. Dokonce pravidelně. Vždycky ve čtvrtek. (Někde i v úterý!) Problémy sice taky byly, to nezastíráme. Například tehdy velmi oblíbený bůček býval vyprodán půl hodiny před otevřením prodejny. Zato téměř vždycky bylo k dostání velmi hodnotné Hovězí  na divoko v konzervě ze zvlášť odolného plechu! To jenom imperialisté a nepřátelé socializmu vedli a vedou kampaně za očernění nejspravedlivějšího režimu na světě.

jm0 12.6.2007 9:45

Pak už ne.

jistě. to už lidi zanechali vší naděje.

Byg 12.6.2007 10:31

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Výborně Tondo, soudruhu z nejvěrnějších! To by bylo abychom soustavnou propagandou komunizmu nevtloukli do hlav obyvatel zblblých propagandou imperializmu tu naší, jedinou a správnou pravdu! I kdyby to měla být lež! Čest!

F. Čech 12.6.2007 10:45

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Máte špatnou paměť. Maso nebylo ani v 80tých letech. pokud za maso nepokládáte nazelenalé flákoty, které byly na pultech. Salám vysočina jsem kupoval při svých cestách do Prahy a stál, stejně jako teď (což bylo dost tristní při tehdejších šestinových platech). A tehdejší tlačenku by nežral ani současný pes! Skutečné maso jsem ochutnal až se mnou začal pracovat kamarád jehož manželka byla vedoucí Masny. Musel jsem ale pro ně chodit s taškou zadem.

BU 15.6.2007 18:34

Re: Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

A JE TO TADY. Řeznictví to byla fara. Pěkné maso šlo pod pultem vexlákům a jiné verbeži, která si připlatila a řadila se tak s řezníky do jedné morální sorty. Proto stály ráno fronty před masnou. Ne že by nebylo maso, ale stáli tam ti co si chtěli ještě něco z toho přebraného vybrat a sázeli ne na stovku pod pultem, ale nato, že na řeznici mrknou. Je to velká sranda číst tuto rádoby diskuzi. V Anglii se prodávalo na lístky déle než u nás. A v 8Otých letech bylo masa dost a byly i výběrové prodejny přístupné každému. Dnes je masa dost, ale často se to vozí 2x kolem zeměkole a je ze šílených krav. v uzeninách se nesmíte nechat zlákat nízkou cenou a i tak sahnete vedle. Nikde žádný standard, žádná norma, vždy znovu pokus a omyl. Když jsem dřív dostal na něco chuť, tak jsem si to dal a ono to tak taky chutnalo. Poslední co zbývá je, že si pečeme vlastní chleba. Polévky nám vaří Norové. Divím se že nerozjíždíte báchorku o banánech. Už je každému u pr..._?? K toaletnímu papíru přidejte vložky atd. A také parfémy pod pultem. Drogérie byla taky fara. Žeby všichni drogisti, řezníci, vexláci atd. byli komunisti? To byli přeci ti co pomáhali režim položit a jestli se vám něco nelíbilo, tak to byl i váš drobný přínos k tomu, že bolševik zkrachoval. Byly doby, kdy hodinky byly vzácnost, dnes zaniklo hodinářské řemeslo již před dvaceti lety. Pokrok nezastavíš a není výsadou daného systému.

Suger 12.6.2007 10:47

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Nejen fronty na maso. Jak píše Ivan, cholesterol a obezita. Ale fronty na tu nejzákladnější hygienu: Na vložky, na toaletní papír, na povlečení a ručníky. V roce 1978 se dokonce nákup kojeneckého oblečení musel provést takzv. pod pultem. My, co máme paměť, to nikdy nezapomeneme a budeme předávat dál. Díky Ivane M. za tvoje příspěvky a vždy si ulevím, že už to máme za sebou.

Jura Jurax 12.6.2007 11:55

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Antoníne, do p*či elektrárenský, kdes to žil? Tedy byl-li jsi tehdy na světě ...

Osobně jsem to zažil v letech sedmdesátých i osmdesátých. Nemít zdravou a statnou tchýni v důchodovém věku, tak jsme nejspíš byli co rodina z nutnosti vegetariány!

Osobně jsem viděl, jak na*rané dělnice doslova smetly vrátného v našem národním podniku, který se jim v duchu příkazu soudruha ředitele pokoušel zabránit, aby si v pracovní době odskakovaly koupit maso do kšeftu vedle fabriky - protože ho dávali na pulty v jednu odpoledne, a ve dvě po pracovní době by nebyla ani kostička na polévku ... cca rok 1980 ...

Harry 12.6.2007 15:08

Re: Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

U nas to bylo to same, ale predseda KSC na schuzi neopatrne rekl, ze soudruzky nemusi chodit v pracovni dobe pro maso, protoze je ho dost. Jedna drzkata souska mu rekla, ze kdyz je ho dost at ji ho koupi on a ona bude zatim delat, coz on neprozretelne odsouhlasil, lec i ostatni sousky se pridaly udelaly seznam a poslaly predsedu KSC na nakup. Vratil se dosti schliply, z masa mel akorat salam a nejake flakoty jako ze zdechny, zenske ho spucovaly a od te doby chodily nakupovat bez problemu.

Alfred 12.6.2007 12:18

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Antonín Zápotocký? Pak bych Vašemu příspěvku rozuměl.

kdokoli 12.6.2007 12:57

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Lžete, pamatuji fronty v Praze 6 během 70 a 80-tých let.

1984 12.6.2007 19:46

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

>>>Mýlíte se, pane Mládek, na maso se sice stály fronty, ale pouze v době

poválečné, tedy do konce padesátých let minulého století. Pak už ne. <<<

Dobry frk Tondo. A my ted zase zhruba vime kdy jsi si zacal vozit zadek v Tatraplanu.

Pišta 12.6.2007 21:13

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Co to žvaníš ty idiote? Proč by asi byly bolševické prodejny je pro papaláše , kdyby bylo všeho dost? Já si vzpomínám jak v 78 roce ve Splitu, jsme stáli před řeznickým krámem celí vyjevení, že tam na těch hácích visí maso. Plný krám salámů ,šunka ,párky. U nás v té době, byl leda asparágus za výlohou a krevní tučnice.

Lucka 14.6.2007 3:56

Re: Považuje se za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty!

Mily pane Antonine, na maso se staly fronty jeste v roce 1970 i pozdeji. Ja byla v te dobe v jinem stavu, uz s velkym brichem a nikdo mne nepustil dopredu. Vystala jsem si frontu skoro 2 hodiny. Kdyz jsem prisla na radu, rekla mi prodavacka, proc jsem nesla dopredu, kdyz jsem tehotna, tak jsem ji rikala, ze nikoho nenapadlo mne pustit a ze mam cas, ze budu rodit az pristi tyden. Takze si bezpecne pamatuju, ze fronty byly jeste dlouho pozdeji, nez Vy tvrdite.

Jan Svoboda 12.6.2007 7:28

Je potřeba více Mládků

Když vidím , kolik nenávisti vyvolají srandičky p. Mládka, myslím, že je potřeba více Mládků. Třeba se pak tou nenávistí někteří zadusí a jiní puknou. Jen se vztekejte, je to nezdravé.;-P

Petr B. 12.6.2007 7:23

Ivan Mládek byl prominentním komunistickým bavičem

tak opravdu nevím, proč zrovna on nadává na ten systém, jehož představitelům plně sloužil. Samozřejmě, že  Mládek podepsal i Antichartu (snaží se to ovšem trapně popírat), ale jako později už fanatický aktivista ODS pomlouval mnoho skutečně statečných chartistů, že jsou "komunisty". To jsou paradoxy.  Podle informací v Britských listech  dává Mládek oproti  sociálně  tržnímu hospodářstvím vzniklým po 2 . světové válce na Západě přednost fašistickým režimům.

Anděla 12.6.2007 7:36

Re: Ivan Mládek byl prominentním komunistickým bavičem

No, když to píší v Britských listech tak to fakt jo, to bude zaručeně pravda.

Mistr Jan Hus 12.6.2007 13:11

Re: Re: Ivan Mládek byl prominentním komunistickým bavičem

Objektivní je ČT, vidˇ?! ;-P

Jenda 12.6.2007 11:41

Re: Ivan Mládek byl prominentním komunistickým bavičem

Jiste. Asi tak plne jako vy u soustruhu.

Ojebavac Marxe 12.6.2007 16:18

Re: Ivan Mládek byl prominentním komunistickým bavičem

BL necitovat! Vetsinou zblbnou i pouhy opisovani odjinud ... natoz kdy se zamysli samostatne ;-);-)

Hnyk 12.6.2007 7:10

Další výhoda komunizmu

Komunizmus nebyl bigotní jako je dnes církev, naopak podporoval třeba nudismus. V ÚV KSČ se například debatovalo o tom, jestli by se nemělo nařídit, že do prvomájového průvodu musí lidi chodit nahatí, aby se USA ukázalo kolik máme špeku, mlíka a vajec.

Jenda 12.6.2007 11:39

Re: Další výhoda komunizmu

Sakra skoda,ze to neproslo. Kdyz si vzpomenu na nektere spoluzacky ... to by se to hned jinak chodilo do pruvodu ... ;-)

No a papalasi tam meli pultik takze to by bylo v pohode. Jenom nevim jesli by pak zabery z prvomajoveho pruvodu vubec smeli vysilat. Takova (detska) pornografie ... ;-)

mjd 12.6.2007 6:56

klady minulosti

Pane Ivane, díky za připomenutí minulosti. Ve svém důchodovém věku už zapomínám a vnoučatům vyprávěné skutečnosti berou jako sajenfikšn, srovnatelný s Harrym P. Rád bych připomněl i kdysi správné šetření a nezatěžování ekologie (nebyl WC papír a dámské vložky) s poukazem na to, že co je na h..no a na p..u se vyrábět nebude. Mrzelo mě jedině, že se preferovala jen jedná strana - a to velká. Já mám rád nejenom stranu velkou, ale užiju si i strany malé. Nejraději mám však koalici velké a malé strany a to hned tak zrána po snídani. Přeji všem dobré ráno a koaliční potěšení.

Michal 12.6.2007 10:35

Re: klady minulosti

Musím protestovat proti tomu, že nebyl WC papír. Například se k nám přistěhovala sousedka, která měla toaletního papíru plnou skříň. ;-D

Jarda 12.6.2007 19:21

Re: klady minulosti

Priteli ja chodim na velkou stranu po snidani.

Mistr Jan Hus 12.6.2007 6:26

Masa bylo více než nyní a bylo to MASO !!!

Ne ten kapitalistický hnus, který je za maso vydáván. A velice se mi líbí kritika tehdejšího režimu od normalizačního komunistického zpěváka. ;-P

Andrea 12.6.2007 6:38

Re: Masa bylo více než nyní a bylo to MASO !!!

takovej bůček, to teda BYL bůček. Poctivejch deset centimetrů sádla na kosti, radost pohledět. A ty jatýrka, mňam...když měl člověk potvrzení od doktora, že trpí anemií, tak je v klidu mohl i koupit.  ( no a pod pultem vždy, pane Novák, to víte že jo, přijďte v sedm, Máńa vám to zabalí). Po sametovce tihle řezníci nijak nezměnili zvyky, co se dnes někdo diví, že dávají do klobás cokoli včetně psího obojku, to nechápu. Copak je "jediný spravedlivý a poctivý společenský řád" učil něco jiného ?

Že byl Mládek normalizační komunistický zpěvák, to tedy slyším poprvé, příště se zřejmě dočtu, že Ivo Pešák byl známý komunistický bojovník.

sKoba 12.6.2007 7:14

Re: Masa bylo více než nyní a bylo to MASO !!!

A kde jste to maso kupoval, pamětníku? Pokud si vzpomínám, tak v masně bývaly vždycky fronty, pokud přišlo něco, co se dalo požívat. Jinak tam průběžně stále cosi viselo, ale nikdo to nechtěl! Takže o jakém socialistickém blahobytu to tady melete? Navíc způsob porážení byl šílený. Kamarádka zootechnička jezdila se svými zvířaty na jatka a vyprávěla věci, že se z nich člověku dělalo zle. Jestli TOHLE chcete oslavovat, tak jeďte na Kubu, tam to možná ještě kapánek vylepšili.... ;-P

Rudla 12.6.2007 7:49

Re: Re: Masa bylo více než nyní a bylo to MASO !!!

Pamatujete na v vtip:   Přijde chlapík do masny ,kde vidí prázdné háky na zdi a ptá se prodavače

"vy jste šatnář ? "

mjd 12.6.2007 8:05

Re: Re: Re: Masa bylo více než nyní a bylo to MASO !!!

... a také Libuše: "Vidím město veliké, jemuž v světě není rovno. Na každém rohu Masna a v té Masně kovno".