27.5.2024 | Svátek má Valdemar


GLOSA: Díky bezvládí blíže k monarchii

25.9.2007

Lid zoufá, politici zoufají a hlavně zodpovědná kulturní fronta zoufá, že naše republika je už půl roku bez vlády. No a co!?

Nemáme vládu a náš stát prosperuje, koruna posiluje, životní úroveň stoupá. Všechno zlé pro něco dobré, půlroční bezvládí ukazuje, že parlament, senát a vláda jsou zbytečné, že jsou to vlastně vyhozené peníze platit poslance, senátory a vládní úředníky. Když už nemají komunisti tanky a koncentráky, kapitalismus si stejně jde svou cestou - vláda nevláda.

Bezvládí nás, díku Bohu, zase posunulo blíže k osvědčené monarchii. Ne k té zbabělé konstituční, ale k té pravé přemyslovské. Už abychom měli zase krále, který dědičně nebude hloupý, který bude moudrý, který to bude se státem myslet dobře, protože bude jeho - a protože bude mít šlechtické vychování, nebude nám dělat v zahraničí ostudu. Ušlechtilé panovnické geny dělají menší chyby než volba lidu, lid si totiž volí do svého čela pořád větší a větší hlupáky. Jsou mu totiž sympatičtí. Dokud volíme hodné hlupáky, je to ještě dobré, ale dřív nebo později začneme volit hlupáky zlé a zase budou muset přijet politicky vyspělejší a pro demokracii zralejší Američané, aby nás jich zbavili.

Dokud u nás nerozhodoval lid, tak byl klid. Proč? Protože se nikdy nedostali k moci úplní blbci. I ti nejneschopnější panovníci nebyli takoví hlupáci, jaké byli schopni v minulosti zvolit lidé ve svobodných volbách. Ať žije monarchie! Ať žije král! Ať žije můj kamarád z hospody hrabě Franta Kinský!

Psáno pro Deník