19.9.2019 | Svátek má Zita


GLOSA: Díky bezvládí blíže k monarchii

25.9.2007

Lid zoufá, politici zoufají a hlavně zodpovědná kulturní fronta zoufá, že naše republika je už půl roku bez vlády. No a co!?

Nemáme vládu a náš stát prosperuje, koruna posiluje, životní úroveň stoupá. Všechno zlé pro něco dobré, půlroční bezvládí ukazuje, že parlament, senát a vláda jsou zbytečné, že jsou to vlastně vyhozené peníze platit poslance, senátory a vládní úředníky. Když už nemají komunisti tanky a koncentráky, kapitalismus si stejně jde svou cestou - vláda nevláda.

Bezvládí nás, díku Bohu, zase posunulo blíže k osvědčené monarchii. Ne k té zbabělé konstituční, ale k té pravé přemyslovské. Už abychom měli zase krále, který dědičně nebude hloupý, který bude moudrý, který to bude se státem myslet dobře, protože bude jeho - a protože bude mít šlechtické vychování, nebude nám dělat v zahraničí ostudu. Ušlechtilé panovnické geny dělají menší chyby než volba lidu, lid si totiž volí do svého čela pořád větší a větší hlupáky. Jsou mu totiž sympatičtí. Dokud volíme hodné hlupáky, je to ještě dobré, ale dřív nebo později začneme volit hlupáky zlé a zase budou muset přijet politicky vyspělejší a pro demokracii zralejší Američané, aby nás jich zbavili.

Dokud u nás nerozhodoval lid, tak byl klid. Proč? Protože se nikdy nedostali k moci úplní blbci. I ti nejneschopnější panovníci nebyli takoví hlupáci, jaké byli schopni v minulosti zvolit lidé ve svobodných volbách. Ať žije monarchie! Ať žije král! Ať žije můj kamarád z hospody hrabě Franta Kinský!

Psáno pro DeníkPo operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.