22.6.2024 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

ZDRAVÍ: Jak přežít vedra

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jarda 27.7.2006 10:40

teplo na úřadech

Dostala mě zpráva v televizi, kde se chválil magistrát nějakého města, jak myslí v těch vedrech na lidi. Zkrátil pracovní dobu svých úředníků. To je jistě velice chválihodný čin. Když to srovnáte s podmínkami takového řidiče MHD nebo kopáče, tak je jasné, že nejvíce teplem trpí na úřadech (Y)

Alfons 30.7.2006 7:06

Re: teplo na úřadech

Ti zázraci, kteří vymysleli zkrácení prec.doby úředníkům už mají určitě vlastní mozky uvařené. Jak lze teplem úplbě zblbnout.

jin 1.8.2006 23:20

Re: Re: teplo na úřadech

Oni totiž mají už většinou dopoledne hotovo a někteří ještě nezjistili jakou mají pracovní náplň.Tak  se sníží  energetická aj.náklady.Pouze mi neni jasné proč  za tu dobu berou plat!!!

Mirek od lesa 1.9.2006 20:46

Jak přežít globální ochlazení

Možná, že se někde oteplilo, i když "komíny chrlí" cokoliv. My už po těch pár letních dnech v červenci skoro celý srpen topíme. Samozřejmě dřevem, protože žijeme v lese.

Kdo musí topit něčím jiným, ten na to doplácí.

To celé globální oteplení je bluff, celoroční průměry se sotva změní, možná i klesnou.

redneck Mike 24.7.2006 22:04

Zravim Vas, Mirko z Houstonu,

jasne, ze mame ty teploty temer stejne, vzdyt jsme temer sousede...  Plzen je na pumpe drazsi nez v grocery, navic Krogera ani jinou "lepsi" pobliz nemam, pouze v okruhu 30 mil dve Pigly Wigly a ty zadny import nevedou. Ale ja bych bral ze vdek i jinym ceskym pivem..., vim, ze se dovazeji, pokazde, kdyz mi nekdo prijede na navstevu z jinych koutu ameriky tak mi priveze napr Staropramen, Radegast anebo Kozla... Ale tady, kde davaji lisky, ci spise aligatori dobrou noc moc pristehovalcu nezije, domaci kupuji pouze to nejlacnejsi co je na trhu - to vite Mississippi. Co vim par Cechu zije v Jacksonu,  tady v zapadakove vim akorat o jedne dame a ta pivo nepije..., ale za to dela perfektniho turka.

  Nedovedu si vazne predstavit jak tady lide prezivali pred padesati a vice lety bez klimatizace. Zazil jsem to jenom kratce po Katrine a bylo to teda velice vyzivne. Bez klimatizace v pohode vydrzim cely den, ale v noci se bez ni neda... Jenom ten ucet za elektrinu me moc netesi. Klimatizace dela na uctu rozdil cca $200...

                                              Zdravim vsechny, Mike, Mississippi

Otakar 24.7.2006 14:28

Kdo tohle pustil do psa ?

Otázka také může znít, jak přežít ekology. 

Autor 24.7.2006 22:56

Re: Kdo tohle pustil do psa ?

Možná, že budete překvapen, ale většinu lidí dnes zajímá více to, jak přežít vedra, než to, jaké obstrukce si opět vymyslí poražená ČSSD při volbě předsedy Poslanecké sněmovny nebo hlasování o důvěře vládě. Zkuste se jich zeptat.

P.S. téměř ve všech novinách  bylo o problematice veder psáno ; někdy i několik článků. Proč asi?

Když přežijete ekology, nepřežijetepak  v devastované Zemi!

Ladislav N. 25.7.2006 0:23

Re: Kdo tohle pustil do psa ?

Nepleťte si ekology s ekologisty! ;-P

Saša 24.7.2006 12:56

Kadet Biegler.

Čapí křídlo s rybím ocasem jak vyšité.

Artur 24.7.2006 12:49

Diskuse na pivní úrovni

Hlavní je naplnit ty duté české makovice pívem!!! 

redneck Mike 24.7.2006 23:26

Re: Diskuse na pivní úrovni

Co mate proti pivu Arture? Tedy proti pivu jako prostredku na zahnani zizne a boji proti vedru... Chapu, ze nekdo muze mit neco proti castemu opijeni se a denodennimu vysedavani v hospodach, ale za to pivo prece nemuze.

LadaHaksna 24.7.2006 11:38

A dále

A dále pak sex, sex a zase sex.

Andy 24.7.2006 11:30

no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

asi nejsou to nejdůležitější. Voda je také tekutina- nebo ne ? Co kdo bude sípat nevím, ale předpokládám, že něco, čemu vůbec nikdo nebude rozumět, anžto sípající bude mít tak vyschlé sliznice, že pravděpodobně nerozlepí bolavé rty a nebude schopen pohybovat jazykem. Takže i kdyby sípal " vyjetý motorový olej", bylo by to jedno. Stejně tak, pokud je na přímém slunci teplota 50 stupňů Celsia a ve stínu 35, tak prostě jsou to rozdílné teploty, pravděpodobně teploty vzduchu - čeho jiného ?

ptakopysk 24.7.2006 11:37

Mňo...

já bych myslel, že to budou teploty oněch teploměrů, protože teplota se vzduchem neměří. Ale možná se mýlím...

Andy 24.7.2006 11:59

Re: Mňo...

mňo, pravděpodobně se nemýlíte, ale, abych pravdu řekla, je mi to putýnka. Takořka padesát let slýchám, že je venku teplota nějakých pár stupńů a to mi celkem stačí. Pozorováním na vlastní kůži pak lehce seznám, že ve stínu je menší teplo než na slunci ( zpravidla), takže, anžto se neměří teplota paprsků dopadajících na zem, ale asi ten ohřátý vzduch, stačí mi tato informace ke štěstí. Vaše myšlenka je nosná a vyplývá z ní, že pokud ponoříme dotyčný teploměr do studené vody, hned nám nebude takový horko...;-)

ptakopysk 24.7.2006 14:22

Re: Re: Mňo...

kdepak do vody!!! To byste tomu dala, kdejaký amatérský meteorolog by vás zase vypral, že se hovoří o teplotě vzduchu. Do ledničky musíte ten teploměr nacpat!!! (Jinak - čistě mezi námi - dneska bych si nejraděj svlíknul i kůži a chodil bych jenom v kostech...)

ptakopysk 24.7.2006 14:42

Re: Re: Re: Mňo...

kristovanoho teď to po sobě čtu a až mi přeběh' mráz po zádech. Vždyď já vás zapomněl upozornit, abyste ten teploměr nedávala do mrazáku, jinak byste mohla umrznout!

krmič 24.7.2006 12:15

Re: Mňo...

Přesně tak. Zatímco ale ve stínu vám každý teploměr naměří stejnou teplotu (v mezích své přesnosti), tak na slunci můžete naměřit skoro cokoliv - podle provedení, barvy, úhlu vůči paprskům a já nevím ještě čeho. Proto udávat teplotu na slunci bez přesně definovaných podmínek (a na to myslím žádná norma ani není) je nesmysl.

krmič 24.7.2006 12:16

Re: Re: Mňo...

To "přesně tak" patřilo samozřejmě ptakopyskovi.

Mablung 24.7.2006 13:17

Re: Mňo...

Ptakopysku, bude to určitě teplota té tekutiny, která se potom má vypít

ptakopysk 24.7.2006 14:25

Re: Re: Mňo...

máte na mysli lihový teploměr?

Šedovous 24.7.2006 11:49

Možná vám to přijde divné ale

nad plochou ozářenou Sluncem se vzduch ohřívá, stoupá vzhůru a promíchává se. Tak se nakonec ohřeje i vzduch ve stínu. Ten má nějakou střední teplotu ale teplota vzduchu nad ozářenou plochou závisí i od charakteru této plochy, anglický trávník se takto znamenitě liší od asfaltové silnice.

Zdravím všechny fyziky.;-D

beran 24.7.2006 11:56

Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

Pochopitelně, že i voda je tekutina. Podstatné ale je, že ze všech tekutin ja ta jediná, kterou potřebujeme, aby nedošlo k dehydrataci organismu. Je to asi stejné, jako kdybych Vám radil, že máte jíst dostatek hmoty. Vždyť potraviny jsou také hmota. Ale ne každá hmota je potravinou a ne každá tekutina je vhodná k pití.

Andy 24.7.2006 12:02

Re: Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

jistě. Pokud čtu článek na téma : jak přežít vedra, pak jsem schopná si přebrat i to , že tekutinou je míněna spíš voda než vyjetý motorový olej. Kdyby autor napsal : pijte vodu, našlo by se asi milion rozumprdů, kteří by řešili , že se nemá pít voda, ale čaj, pivo, ble ble- pár dalších, kteří by začali rozebírat, že v čaji a pivu je také voda, takže vlastně je výraz voda lepší...a debata by se vedla ad nauseam o těchto blbostech. Což se evidentně stejně děje, ale co taky dělat jiného, když jsou ty teploměry tak teplý, že ?

beran 24.7.2006 12:40

Re: Re: Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

No, když je ta diskuse tak blbá, tak to asi bude jejími účastníky. A když si umíte přebrat, kterou tekutinu máte pít a kterou ne, tak asi ani nepotřebujete radu, že v horku máte pít. Já se pouze pokouším diskutovat o kvalitě vyjadřování.

Andy 24.7.2006 13:08

Re: Re: Re: Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

když se pokoušíte diskutovat o kvalitě vyjadřování, pak rozlišujte mezi výrazy : " blbá diskuse" a "diskuse o blbostech". Tím byste mohl začít.

beran 24.7.2006 13:40

Re: Re: Re: Re: Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

Tak dobře. Já tedy považuji za blbost radu, kterou si musím napřed přebrat, abych se jí mohl řídit. A musím z ní odfiltrovat téměř 100%, protože jen zlomek % tekutin je schopen mi dodat potřebnou vodu tak, abych to přežil. Na druhou stranu, pokud doporučím pít pitnou vodu, nemusíte odfiltrovat nic a pití čaje a jiných nápojů tím nevylučuji.

Andy 24.7.2006 14:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

autor možná hloupě předpokládal, že pokud se čtenář dožije alespoň sedmi let, kdy je průměrný jedinec schopen číst delší texty a porozumět jejich obsahu, má již zafixovány základní otázky přežití, například, že některé tekutiny jsou k pití vhodné a jiné nikoliv.

Honza ze Žižkova 24.7.2006 16:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

Ten pojem tekutina je klasická pseudovědecká floskule.

Když voláte po srozumitelnosti a kolega spoludiskutující po přesnosti, co takhle univerzální leč přesný nápoje.

Andy 24.7.2006 16:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: no, řeči o teplotách vzduchu a tekutinách

to nejde. Termín nápoje je vyhrazen tekutinám, určeným běžně k perorálnímu požívání. Ovšem může nastat situace, například v poušti či při bloudění hlubokým lesem, případně při zavalení po zemětřesení, kdy jste nucen k zahánění žízně použít třeba vlastní moč- rozhodně je to tekutina, je v tom voda, ale nápojem by to nazval jen poněkud ujetý vyznavač pissingu nebo ta bába, jak propaguje urinoterapii, jak se jen sakra jmenuje, jo, Partyková...;-)