Středa 15. 5. 2024Žofie polojasno10 °C

Diskuse k článku

VĚDA: Kacířství hmoty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 193
  • Poslední: 2.10. 2007 10:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
jonáš 30.12.2006 0:54

Re: Ne zcela rozumím

Nevim co vám, ale mně uniká, jak se dá zapsat ta informace, kterou nelze zničit .. většinou se zapisuje nějakým uspořádáním atomů, které sice nelze zničit, ale jde je bezpochyby rozmetat tak, že si je už nikdy nesložíte .. asi to bude na nobelovku.

Ivo Vašíček 30.12.2006 17:24

o koze a o voze

Doporučuji číst celé odstavce a ne části vět vytržené z kontextu. Odstavec začíná slovy - Vytvoříme-li si model světa z elementárních informací,...., vše co následuje je pro takový model zcela platné. Informace o uspořádání polí a hmoty nelze zaměňovat s obecnými informacemi. Rozbitím atomu se informace o částicích, které ho tvoří neztratí, ale jen změní a v důsledku jsou mnohem složitější a mění jiné atomy - tedy jiné systémy informací. O zapisování informací, nebo jejejich zaznaménávání nikde nepíši a netuším tedy, jak se dá nezničitelně zapsat informace, takže mě ta nobelovka zřejmě mine.

Borek@Exil 30.12.2006 0:10

Zajimave vysvetleno.

Je docela kumst napsat vedecky vyklad srozumitelnym jazykem. Gratuluji.

Lucifer 30.12.2006 1:49

Re: Zajimave vysvetleno.

ještě větším kumštem je napsat srozumitelným jazykem nevědecký výklad;-)

maja 30.12.2006 8:30

Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Je opravdu hodně jednoduché říct, a taky napsat co není možné. Možná proto, že vysvětlit co možné je, je složitější. Ale co můžeme očekávat od Lucifera, jenom ďábloviny.

Medvídek 30.12.2006 9:04

Re: Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Nevím co jsou to ďábloviny, bohoslovectví není můj obor, ale mně Luciferovy příspěvky připadají srozumitelné. Nemám s nimi problém. Třeba jsem taky ďábel.:-P

maja 30.12.2006 22:44

Re: Re: Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Nevím co jsou to ďábloviny, .... jenom vyjádření pocitu shovívavosti;-)

rik 30.12.2006 23:06

Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Ak niekto rozloží hmotu na elemetárne častice a tvrdí, že ďalším rozkladaním dostane výsledné nič, tak potom ešte má na výber dve základné možnosti : buď je klamár - alebo hlupák.

maja 31.12.2006 12:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Alebo má iba iné informácie;-)

rik 31.12.2006 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Áno, aj hlupáci majú informácie - ale nerozumejú im.

maja 31.12.2006 12:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Hej, rik, podľa seba - súdim teba. Ak budeme súdiť, budeme si súdy pýtať. Ale, ak Vám to vyhovuje, neostáva iba zaželať, aby v ste v ďaľších rokoch dostal to o čo sa zaslúžite vysielaním informácíí.

PF 2007

rik 31.12.2006 12:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajimave vysvetleno.

Kto chce informácie - má ich mať. PF07

Vilma 2.1.2007 2:37

nájemná práce nebo fanatizmus?

O Vašíčka s jeho názory zakopávám všude. Zde se uskromňuje tím, že informacemi mají být jen částice hmoty, jinde prohlašuje za informace celý vesmír. Pro toto jakési tažení má i jinde své nenápadné přitakávače, pokud se za ně nevydává sám. Normální člověk by své názory nepropagoval na všech sloupech, ale předložil by je k oponentuře a držel by se jedné společnosti. To zakládání diskuse na různých místech zavání organizovanými záměry, nebo nějakou politikou

maja 2.1.2007 22:26

Re: nájemná práce nebo fanatizmus?

Jestli se vám zdá, že vám pan Vašíček na vaší cestě překáží, možná by jste měla změnit kurz, pokuste se něco napsat sama a možná zažijete zajímavé pocity a budou pramenit z informací, které poskytnete. Ale možná vám chybí důvod to udělat - nic by vám to nehodilo, pokud je mi známo, tady lidi píšou pouze ze zájmu o věc...... Normální člověk by své názory nepropagoval na všech sloupech, ale předložil by je k oponentuře a držel by se jedné společnosti...... docela ráda bych měla jednou jasno, co je to to -normální. A myslíte, že jedna společnost je ta pravá? To je jako s církvemi. Představa černobílého světa, brrrrr, stačila mi éra černobílé televize a politiky, kdo nejde s námi - jde proti nám. Miluji barvy, podávají mnohem více informací.