Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JH

J. Hajský

7. 9. 2010 10:11
Otroci

Když jsou tedy lékaři otroci, proč tolik mladých lidí touží do otroctví? Otroků-čekatelů jsou plné fakulty.

0 0
možnosti
VM

V. Michl

6. 9. 2010 23:20
Tak to jsem

slyšel jen od Ratka a Kubka. Mezi zdravotníky je mnoho slušných a pracovitých lidí. Není pravda, že jsou dnes špatně placeni. Jen se podívejte na obvoďáky a specialisty? Kolik hodin denně pracují? A co zdravotníci v nemocnicích? Ať nám řeknou své platy. Já je znám. Vy ostatní se pak budete divit. A když budou říkat, že v tom mají mnoho služeb, tak ať také řeknou kolik hodin skutečně v těch službách odpracovali. K článku mohu pouze říci FUJ!!!!!

0 0
možnosti

J. vavruška

6. 9. 2010 21:04
Přeháníte

1) Otrok patřil svému pánu a bydlel u něj v domě

2) Když byl drzý, dostal nařezáno důtkami. Například pokud by mě můj otrok nechal čučet v čekárně 45 minut a ještě mi odmítl sdělit kdy mne obslouží, dal bych mu asi co proto.

3) Když otrok způsobil svému pánovi nebo jeho rodině újmu na zdraví či smrt (například kdyby ho otrávil), byl by bez milosti zabit.

Já myslím, že naši zdravotníci s nadprůměrnými platy, drahými auty a domky za pět milionů (nezávidím, pouze konstatuji) mají do otroků poměrně hodně daleko...

0 0
možnosti
MA

m. anklewicz

6. 9. 2010 19:12
Dobrý pláč, špatný hrob.

 Nejdůležitější pro člověka je svoboda. To je heslo dneška. Svobodu máte, tak se snažte a nefňukejte jako nějaká socka. Můžete dokonce odejít tam kde je lépe, tak nelžete , že jste otrok. A mimochodem, poradce jednoho z našich vládnoucích gentlemanů (Nečas, Schwanzerberg, John), pan Joch považuje vlastnictví otroků gentlemany za přijatelné.

0 0
možnosti
LS

S. Libor

6. 9. 2010 15:44
Otroci?

To je tedy síla.

0 0
možnosti
RL

R. Langer

6. 9. 2010 14:27
Opravdu?

"Považují za samozřejmost, že opravářům štědře zaplatí nejen za jejich znalosti, práci a jejich drahocenný čas, ale i za jejich dopravu. Nepozastaví se ani nad jejich předraženými službami, ani nad nevystavením faktur."

Skutečně si myslíte, že je to pravda? Já to třeba za samozřejmé nepovažuji a ani to nedělám...

0 0
možnosti
TV

T. Vodvářka

6. 9. 2010 15:19
Re: Opravdu?

Vážený pane Langere, kdysi psal MUDr.Šimek hezkou příhodu. Přišel mu domů opravit nějaký přístroj opravář, byl hotový za 5 minut, přitáhl nějakou součástku a naúčtoval 900,- Kč. Poté zjistil, že jeho zákazník je lékař a tak se ho zeptal, co má dělat se svými křečovými žilami, co dělat s nepravidelnou stolicí a bolestí za krkem. MUDr.Šimek vše objasnil a pan opravář odešel. MUDr. Šimek správně zvažoval, zda-li by neměl naúčtovat konsultaci za uvedené informace, ale nechtěl, aby opraváře netrefil šlak.

A o tom je celé naše zdravotnictví. Je využíváno velmi důsledně, mnohdy lidmi, kteří na své zdraví zvysoka kašlou. Zblblí různými seriály poté požadují i velmi nadstandardní služby a diví se, když je nedostanou ihned. Naše zdravotnictví je na úrovni evropské, z mén zkušenosti mnohdy více /měl jsem možnost studovat systém v Itálii a ve Francii a český občan může být docela rád. Problémem je totiž nepoměr nákladů ve zdravotnictví, které jdou do přístrojů a techniky a odměn za práci. Zatímco v civilizovaných zemích se cení právě ta informace, kterou zná lékař /viz můj úvod - MUDr. Šimek/, a  náklady na přístroje a provoz tvoří menší procento, u nás je tomu právě naopak.

Naše zdravotnictví, které si nese stigma "ústavu národního zdraví", je dle zákona nuceno poskytnout všechno všem. Sám asi cítíte, že to není ono, protože žádný stát na světě neunese kupříkladu 10 milionů umělých ledvin. Pokud u lidí nenastane zásadní zvrat - a to, že SVÉ zdraví se starám především JÁ sám, a teprve pokud to nejde, navštívím lékaře. U nás se zatím poskytuje opilcům, přejídajícím se obesním jedincům, chronickým kuřákům atd úplně stejná péče jako těm, co sportují, jedí zdravě a starají se o své zdraví. A to je samozřejmě špatně, protože pak nejsou peníze na to, když je opravdu někdo vážně nemocen. Těch hloupých 30,- Kč bylo jen malým pokusem o nápravu, který se nezdařil. Až bude jasné, na co mám nárok a co si mohu přikoupit, bude ve zdravotnictví lépe.

0 0
možnosti
JK

J. Kulheim

6. 9. 2010 13:18
Paní Eliška Portešová, asi ráda používá silné výrazy

Nikdy bude k dispozici neomezené množství finančních prostředků na zdravotní péči. Lidé mohou dát jenom tolik, kolik jim dovolí jejich příjmy. Musí si zabezpečit stravu, oblečení atd. Dnes činí celkové daňové zatížení, včetně zdravotního a sociálního pojištění, téměř 50%. Pokud někdo odčerpává peníze tím, že nakupuje předražené přístroje, které jsou využívány jenom nejbohatších zemích, tak nebude na platy.  To za lékařský stav těžko kdo jiný bude řešit. To je přežívající socialistické myšlení, že to někdo zaplatí.. Představa, že přístroj pro magnetickou rezonanci se nemocnici vyplatí, pokud ho bude provozovat 5 dní v týdnu 8 hodin denně je naivní.

….Copak není v naší společnosti samozřejmostí, že lékaři po absolvování nesmírně náročného a vůbec nejdelšího studia na vysoké škole živoří ještě několik let na státem určených pracovištích, za symbolickou minimální mzdu, bez omezení pracovní doby, zato s neúnosnou odpovědností. Já jsem si myslel, že se platí za odvedenou práci ne za to, že absolvuji vysokou školu.  Absolvent neslouží a nepracuje bez omezení doby, ani nemá neúnosnou zodpovědnost . Absolvent pracuje pod dozorem staršího lékaře, který jeho práci řídí a kontroluje.

…na zneužívání jimi nabytého vzdělání a na své postavení novodobých otroků, kterým prý morální kodex přikazuje sloužit ostatním až do roztrhání svého těla.. Pokud se někdo cítí zneužívaný a ještě k tomu otrok, tak je potřeba situaci řešit. Já bych šel tam, kde se nebudu cítit jako zneužívaný otrok Ti nejen otrocky dřou za mizerný peníz, ale ještě dotují financování celého zdravotnictví.. Nevím kolik činí měsíčně mizerný peníz? Jak dotují zdravotníci financování zdravotnictví?.

0 0
možnosti
LS

S. Libor

6. 9. 2010 15:42
Re: Paní Eliška Portešová, asi ráda používá silné výrazy

Ano, přesně. Nedávno to řekl v televizi nový ministr, že je nutné šetřit na provozních nákladech, aby špičkové přístroje byly využity ve velkých nemocnicích, ne tedy jak uvádíte. Posledních 30 roků mám potíže se zdravím a moje zkušenosti(a nejen moje) při hospitalizacích jsou jednoznačné. Při každodenním  provozu se proti dřívějšku daleko víc plýtvá. Bylo by zajímavé srovnání jaká byla na př. spotřeba povlečení a prádla na jednoho pacienta před 2O léty a jaká je nyní, vytíženost sanitek a pod. Náklady na stravu jsou asi těžko srovnatelné, ale rozhodně pamatuji  jídlo kvalitnější.

0 0
možnosti

J. Kejkrt

6. 9. 2010 13:13
Měl bych faktické připomínky.

1. Naprosto stejně je rukojmím systému i pacient, který se z povinného pojištění nemůže vyvázat.

2. Pro lékaře v pracovním poměru PLATÍ Zákoník práce. To, že přistupují na jeho porušování, je jejich chyba (nebo možná svobodná volba).

3 http://cs.wikipedia.org/wiki/Hippokratova_přísaha" target="_blank" rel="nofollow">Hipokratova přísaha nezavazuje lékaře k tomu, co (podle autorky kvůli ní) dělají, zato jim zapovídá velkou spoustu věcí, které dělají. Tak bych jí tady raději moc nemával.

0 0
možnosti

J. Kejkrt

6. 9. 2010 13:15
Re: Měl bych faktické připomínky.

.. na konci předposlední věty chybí "v běžné praxi".

0 0
možnosti
PZ

P. Zeman

6. 9. 2010 11:10
Kňourání

Přiznám se, že z článku jsem přečetl jenom několi prvních odstavců ale podle stylu soudím, že zde není ano odstavec o zbohatlých lékařích různých profesí. Nechci rozebírat, jakým způsobem k, mnohdy nemalým majetkům přišli ale snad pouze to, že doktoři nejsou jen socky a to, co nám nejspíš paní odborářka předkládá je jenom jedna strana mince určena jednoduchému publiku. Právě tomu publiku, které není ochotno za ošetření zaplatit třicetikorunu. Není to pak mlácení prázdné slámy? :-O

0 0
možnosti
VS

V. Skalová

6. 9. 2010 9:13
Lékaři ať se obrací pouze do vlastních řad

Už od počátku 90-tých let byla reforma zdravotnictví ponechána na nich samotných. Vždy byl ministrem zdravotnictví lékař nebo aspoň vysoce vzdělaný zdravotnický pracovník. Kdykoliv hrozilo, že by systém se změnil v tom směru, že by odměňování lékařů a celých zdravotnických zařízení souviselo s jejich kvalitou a výkonností, začli se lékaři stavět proti. Jednodušší je brát bez omezení, vždyť přeci "zdraví není zboží", že. A když se nedostává, tak spustit křik - státe, dej, nebo neléčíme. A všichni víme, kdo byl autorem výroku "Pacienty to musí bolet" ...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz