15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

VZTAHY: Margarin není máslo

Téma „manželství pro všechny“ se v médiích a na všech možných sociálních platformách včetně parlamentu diskutuje bezvýsledně už tak dlouho, že to až svádí mávnout nad tím rukou: tak už jim to konečně dejme, když o to tolik stojí!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 5.12.2022 1:46

Ano. Váš text jsem zevrubně prostudoval; mám je ovšem v prvních dvou bodech za zcestný a uhýbající, třetí bod pak mám za demagogickou peachovinu.

Gay s gayem dítě nezplodí, i kdyby jejich ouředně posvěcený vztah byl nazýván manželstvím.

Lesba s lesbou dtto.

J. Brei 4.12.2022 20:54

Podle Bible, pane Prečuchu, lidé neměli umírat pouze za předpokladu, že budou jíst ze stromu života. Ohledně jedení z něj Jehóah Elóhím nedal nikdy žádný zákaz. Když Ádám a Chavá/Eva pojedli ze zakázaného stromu poznání, tak k němu pouze zamezil přístup (Beréšít/Genesis 3). Podle knihy Zjevení má stát strom života uprostřed náměstí Nového Jerúšálajim, který má sestoupit z nebe na zem (Zjevení 21:2, 22:2). Lidem se k němu a tím i k věčnému životu má znovu otevřít cesta.

D. Uhlár 4.12.2022 20:24

O žádnou diskriminaci samozřejmě nejde, protože každý člověk může uzavřít sňatek s osobou opačného pohlaví a případná homosexuální orientace se nezkoumá a není překážkou, diskriminace se tedy nekoná. Že k tomu nejsou ochotni, je pochopitelné, ale není to diskriminace.

V. Kučer 4.12.2022 20:12

Je to módní záležitost.

J. Prečuch 4.12.2022 18:21

Pane Brei bez ohledu na Bibli . Rodí se přibližně stejně holčiček jako kluku . Rozdíl je asi -+ 1% , Tedy na vytvoření párů ideální stav. Ok par lidi nemůže najít protějšek , protože preferuji stejně pohlaví , nebo se nechtějí vůbec parovat . Muzu ale v některých obdobích bylo logicky méně, valčili , měli úrazy při tvrdší práci , padalo na ne něco . Zbývalo tedy víc žen . A k (promiňte to slovo ) rozšíření chovu vám na jednoho berana přijde výhodné víc ovcí , jenom pak musíte vyměnit berana , aby v dalším neměli jste pribuzenskou plemenitbu.

Ale stejně jako původně neměli lidé umírat ( Genesis ) a smrti zemřeš byla výstraha , tak i války a mnohozenstvi nebyl původní plán , dokonce dle Jehošuy ani rozvod .

P. Sura 4.12.2022 17:37

Gay s lesbou? Inverzni hetero manželství.

P. Sura 4.12.2022 16:06

Protože opakování je matka moudrosti (opožděných).

P. Sura 4.12.2022 16:05

Organizace buzen .... Maji na tom postavený byznys, pak je to ještě horší než se zdálo.

P. Sura 4.12.2022 16:03

Nikomu neškodí a taky nikomu neprospívá. Tak k čemu??

P. Sura 4.12.2022 16:01

Proč si myslíte, že rodiče, jejichž potomek se vyjeví jako L/G budou pro něj propagovat manželství?

P. Sura 4.12.2022 15:59

Třeba by vám pomohlo, kdybyste si všiml, že VĚTŠINA bezdětných manželství to zjistí až PO svatbě. Do manželství vstupují kvůli "legalizaci" zplození potomků. Proč by si vázali na krk babu/dědka pro nic za nic? Je to něco jako presumpce neviny .....

P. Sura 4.12.2022 15:55

Na tom se už ale pracuje, nevšiml jste si? Ale jinak dobrej pokus!!

V. Mokrý 4.12.2022 13:50

;-)

:-):-)

R^

J. Brei 4.12.2022 13:27

Pro mě, jako bývalého věřícího a křesťana, je zajímavé sledovat, jak abrahámovští věřící ve věci manželství a počtu manželek v průběhu staletí své názory flexibilně měnili. Třeba hned na začátku Bible, v knize Berešít/Genesis čtu, že „Proto muž opustí svého otce i svou matku a přilne ke své ženě a budou jedno tělo.“ (Beréšít/Genesis 2:24 Český studijní překlad). K tomu, aby se první žena stala ženou svého muže a první muž, mužem své ženy, nebylo nutné manželství. Také stojí za povšimnutí, že muž měl „přilnout ke své ženě“ a nikoli „ke svým ženám“. A už vůbec ne ke svému muži nebo mužům. Ale již Avráhám/Abrahám, otec všech Židů, křesťanů a muslimů, tento Boží záměr nerespektoval. Ženy měl celkem tři. Ne, že by byl tím, kdo mnohoženství vymyslel a zavedl, a dokonce druhá žena vedle jeho ženy Sáraj/Sára nebyl nápad z jeho hlavy, ale z hlavy jeho ženy Sáraj (Beréšít/Genesis 16:1.2). Třetí ženu, Ketúru, si vzal až po smrti Sáraj (zda i Hagar Bible neříká). Jehóah Elóhím, Bůh Bible, se rozhodl (zvlášť když ho Sáraj ze své neplodnosti obvinila – Beréšít/Genesis 16:2), že nebude tlačit na pilu a nechá věcem volný průběh.

Jehóšuovi/Ježíšovi (někteří věří, že to byl zároveň člověk a zároveň Bůh osobně) to však nedalo a rozhodl se, že věci vrátí do původně zamýšlené podoby – totiž jeden muž a jedna žena, a to po celý život (Evangelium Matouše 19:2-9). Už jeho apoštolům a prvním učedníkům se ale tento nápad vůbec nelíbil (Evangelium Matouše 19:10). Nicméně praxe ukázala, že jeden muž a jedna žena je nejživotaschopnější model. Křesťané se ho snaží držet, mnoho Židů také, jen muslimové mohou oficiálně praktikovat mnohoženství, prakticky omezené na čtyři ženy (ono mít čtyři tchýně nemusí být vždycky výhra).

No, dnešní nedělní škola je u konce, tak možná zase někdy příště. Stejně je to paradox, že Bibli tady musí vyučovat nevěřící.

J. Brei 4.12.2022 12:16

Pokud je manželství takovým společenským jablkem sváru, co takhle zkusit Cimrmanův úkrok stranou a místo hesla „manželství pro všechny“ začít razit třeba heslo „manželství pro nikoho“, jehož výsledkem by byl zákaz manželství. To by jistě také byla zajímavá kampaň. Třeba by se v ní i shodli mnozí heterosexuálové s mnohými experimentátory v oblasti sexuality. Jenom si nejsem jist, zda by tím experimentátoři v oblasti sexuality byli uspokojeni, neboť by se stále mohli cítit odlišní od většiny, což by jím mohlo nadále působit psychická muka. Po zavedení manželství pro všechny, respektive zákazu manželství pro každého, by tedy nutně musel přijít zákaz heterosexuality jako takové. Jenže to by se mohlo tajně porušovat. Nakonec bude možná nejlepší, začít děti od malička učit, že pohlaví je konstrukt a že heterosexualita je jen společenská zvyklost. Již v další generaci by tak mohl být problém odlišnosti a psychických muk sexuálních experimentátorů vyřešen.

J. Joudová 4.12.2022 10:59

Homosexuální osobě taky nikdo nezakazuje uzavřít manželství. Akorát si myslím, že to vzhledem ke své sexuální orientaci většinou neudělá.

P. Khail 4.12.2022 10:46

Pane Brecíku, já fakt netuším a ani mne nezajímá jak to funguje u vás doma. :-/

P. Khail 4.12.2022 10:44

Možná byste si můj text ještě jednou nebo dvakrát přečíst a pak se zamyslet k čemu se vlastně vyjadřuji. :-)

M. Pecina 4.12.2022 10:44

A teď si představte, že se Vám do hřiště na fotbal začnou cpát hráči ragby, kteří by s Vámi chtěli hrát podle rošířených pravidel o rakby a říkat tomu fotbal. Přece hřiště jako hřiště, míč jako míč a branka jako branka, tak co. Asi byste je nejspíš poslal tam kam slunce nesvítí.

P. Khail 4.12.2022 10:42

Nevím proč takhle reagujete na můj příspěvek. Já jen poukazuji na nesmyslné argumenty autora. Doufal jsem, jak vidno marně, že je to pro běžného čtenáře srozumitelné. Speciálně pro vás - výraz "manželství" jsem vůbec nepoužil, asi jste se poněkud "ztratil v překladu". ;-)

M. Pecina 4.12.2022 10:36

:-D

M. Pecina 4.12.2022 10:34

Naprosto přesně řečeno.

D. Stirsky 4.12.2022 8:58

A víte, jak to bylo ve starém Římě? Lidé se ženili a vdávali: “pro amore, more, ore, re. Čili z lásky, ze zvyku, pro hezkou tvář a pro MAJETEK. Zvláště poslední bod nelze pominout ani dnes, natož ve stoletích minulých.Také by mě zajímalo, jak by autor - mudrlant nakládal s bezdětnými manželstvími a s manželskými víceúhelníky, kterých také bude “neurekom”.

P. Dvořák 4.12.2022 8:51

8-o

Takže vás obchodní partner jako zaměstnance upozorní na porušení pracovních povinností ve smyslu ZP? Nebo vám obchodní partner může dát výpověď?

Nějak se v tom ztrácím. :-P

D. Stirsky 4.12.2022 8:34

Název “manželství pro všechny” je, jako většina hesel a sloganů, hloupý. Autor by ovšem, mě-li by G/L potomka, zřejmě mudroval jinak. Lékařský diplom či řidičák nelze vydat každému, neboť riziko, že mně kdokoli z občanů ČR bude moci vyříznout slepé střevo, je neúnosné. To, že budou manželé “on + on”, “ona + ona”, opravdu nikomu neublíží. Jen pár tisícovek lidí bude šťastno. Autor nechť nepřemýšlí, co ti dva/ty dvě dělají v posteli, neb toto přemýšlení je v 95 % základem, byť často skrývaným, za všemi odsudky LGBT menšiny.

V. Kučer 4.12.2022 8:12

Manželství pro všechny nikomu neškodí na rozdíl od řidičáku pro všechny nebo lékařského diplomu pro všechny. Manželství homosexuálů stát nepotřebuje ale pokud ho naši pokrokoví zákonodárci uzákoní můžeme se nad tím usmívat nebo to kritizovat ale nic tím se tím neriskuje . I řezník může provést chirurgický zákrok a byly doby kdy zuby trhal kovář ale asi by dal každý přednost někomu s diplomem. Podobné je to s řidičákem, bratranec sebral v patnácti letech tátovi auto, v zatáčce ho otočil na střechu, posádka měla štěstí nikomu se nic nestalo, pouze auto šlo do šrotu.

V. Mokrý 4.12.2022 6:07

R^R^R^

K. Vomáčková 4.12.2022 5:58

A navíc autor píše o něčem, o čem nemá přehled, jen si potřebuje ulevit. Manželství pro všechny nevymáhají buzny, ale organizace, co mají na tom postavený byznys.

K. Vomáčková 4.12.2022 5:49

Co je to za blbost? Řidičák je samozřejmě pro všechny, co udělají zkoušku z jednoduchých pravidel. Autor asi poslední dobou neviděl silnici, je řidičů plná.

Popelář může vystudovat medicínu, potom už to nebude popelář a může operovat slepák.

Teplouš vystuduje co, aby se stal kvalifikovaným heterosexuálem jako majorita?

Když si arabáš vezme 2 ženy, tak to jsou vlastně lesby, žejo, když jsou to manželky v jednom manželství. To vlastně nima manželství.

Něco by se tež mělo dělat s bezdětnými manželstvími. Proč se teda brali? Takhle by to nešlo, alou plodit! A pokud je někdo neplodný, zákaz ženění nebo vdávání. Tak je to správné, tak to má být, soudruzi.

J. Prečuch 4.12.2022 0:00

A co teprve Maughlí !