30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Zázračná rehábka

Rehabilitační sestra Ludmila Mojžíšová - žena se zlatýma, zázračnýma rukama, která od roku 1971 pomohla na svět mnoha dětem, jejichž maminky si myslely, že jsou neplodné, by dnes měla 82. narozeniny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Prokop 29.10.2014 10:33

Re: Vzpomínka

většina je relativní číslo, mělo by být vyjádřeno třeba v procentech. Hodně je spíše absolutní číslo. Ale obojí vůbec nejsou vztažené na srovnání, které jediné v medicíně jsou akceptovatelné- dvojitě slepá studie... Na obrázku je s paní Mojžišovou cca 20 " její" dětí. Je to málo, hodně, většina, menšina nebo... ??

J. Hejna 27.10.2014 19:16

Re: Vzpomínka

Většina is hodně.

Vám se to nelíbí?

O. Prokop 27.10.2014 14:09

Re: Vzpomínka

ale ale... vždyť p. Stejskal projevil úctu k paní Mojžišové. Nesmíme vidět problémy černo-bíle. Kdo zná těch 10 zákl. cviků dle Mojžišové, tak se může divit, že pomáhaly. Ono de facto stačí kvalitně rehabilitovat nejenom bederní páteř, pánev, kyčle, ale celý pohyb. systém a HLAVNĚ psychiku. Problém je ten, že žádnou studii o své práci p. Mojžišová nevydala.

J. Šamonilová 27.10.2014 8:41

Re: Vzpomínka

Připadá mi, že vám paní Mojžíšová stále nějak není po chuti :), i když je již léta  mrtvá.

D. Stejskal 27.10.2014 6:31

Vzpomínka

I já mohu osobně potvrdit charisma a rehabilitační um paní Mojžíšové. Nicméně tvrzení autorky, že "většina otěhotněla" nutno doložit. Was is Das většina ? Mohla to být i menšina nebo polovina ? Kolik neplodných párů asi paní Mojžíšová za těch 30 let v Tyršáku viděla? Jaké měla možnosti zjistit příčinu jejich neplodnosti ? Je známo, že cca 30% neplodností z neznámé (= ne anatomické, endokrinní, jednoznačně mužské atd) příčiny otěhotní po jakémkoliv alternativním zásahu (= psychoterapii, akupunktuře,rehabilitaci,homeopatii nebo změně partnera). Pokud ale nemá žena vejcovody nebo muž spermie,tak prdelka jako mandle prostě nefunguje. Oficiální medicína se od paní Mojžíšové po počátečním zájmu distancovala. Proč ? Jednak jim lezla do zelí(viz domácí porody nyní) a jednak téměř vše vysvětlovala blokádou tu Th či L páteře. Nevím zda je to pravda, ale prý i své vlastní onkologické onemocnění diagnostikovala jako blokádu Th 8 a tak i zpočátku samoléčila. Nicméně připojuji se s úctou ke vzpomínce na tuto vzácnou ženu, i když nás učené ve vesmírné medicíně nazývala "mlékaři".