16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Soukup 1.6.2024 12:58

Co já už potkal blbů, s titulem.....🤨

M. Kocián 1.6.2024 15:20

Musíte si lépe vybírat společnost...

R. Kielbergerová 1.6.2024 10:10

Celkem mě zaráží, kdo tohle bere vážně a vúbec diskutuje. Zajímat má vždycky nejen obsah, ale i ten, kdo obsah tvoří. Takže jen zprostředkovaně...z jednoho srazu, nedalo se to vydržet poslouchat ...hodinový monolog, bože jak tenhle chlap lpí na titulech svém i svých dětí...

Za druhé...pokud by takový článek sepsal kupříkladu Radkin Honzák, neurochirurg Vl. Beneš nebo profesor Růžička, neurolog, pan doktor Pafko...je možné se tím zabývat vážně. Nevytvářejí ze svého oboru a titulu cedník s vytvářením posudku mozkú ve virtualitě v politickych debatách na dálku. Tož asi tak k Tvým analýzám.

T. Vodvářka 1.6.2024 20:57

Už jednou jsem Vám psal, paní Kielbergerová, abychom si vykali. Je to vzhledem k situaci to nejlepší. Tykání druhému, který si to nepřeje, je dokladem jisté nehoráznosti, kterou tak ráda tepete u jiných.

Ale jinak mne Váš příspěvek potěšil. Pakliže by jej psal kdokoli jiný, než já, měl by cenu. Nemáte pocit posedlosti vůči mé osobě?

R. Kielbergerová 2.6.2024 8:23

Tykat někomu, kdo si to nepřeje, je samozřejmě nehoráznost v momentě, kdy k tykání nikdy nedošlo. Ne v momentě, kdy si lidi tykají dávno sedm let:))) Věci jsou v pořádku. Ukazuješ lidem Sebepodstatu:-)Tomáši:) Tzn. své pevné zalíbení v strojeném chování s malíčky vzhůru, sklony k téměř neandrtálskohistorickému formalismu, otázka, co se za touto pózou a vznešeností schovává. Vpodstatě máš pravdu. Jsem posedlá tepat pokrytecké pseudožurnalisty, co si nevidí na špičku nosu, milují tak akorát sebe a snaží se čtenářům dokazovat, kdo je jako chudáky chce šidit a kdo se před světem činí jiným. Ty máš Václava Havla a jeho mravní přístupy ke světu vesele a hrdě na triku a vesměs každým druhým pohrdáš a je ti člověk jako takový úplně někde. Což dokazuješ každým textem. Užívej víkend:)

T. Vodvářka 2.6.2024 12:22

Paní Kielbergerová, pokud někdo nechce, aby mu bylo tykáno (a je úplně jedno, co bylo), tak ten druhý by mu měl vyhovět. Říká se tomu kinderstube. Pakliže ten druhý jeho přání (jež není založeno na rozmaru, ale na zásadním fundamentu - bohužel negativním z jedné strany) ignoruje, je to projevem povýšeneckého nazírání. Posedlost tepat nešvary okolo sebe je samozřejmě chvályhodná, pokud je založena na faktech a nikoli emocích, jak je u Vás, paní učitelko, celkem tradiční postoj. Leccos se dá napsat s klidem a rozvahou, bez nutnosti používat vulgarismy. C.G.Jung kdysi napsal, že své největší chyby vidíme na těch druhých.

Nebudu Vám nic vyvracet, jste rozhodnutá mne v každém blogu napadat, i když víte s odpuštěním. lejno. Příklad? Psala jste, že "všichni lékaři za covidu zavřeli ordinace a jediní správní byli v Motole. Přesvědčovat Vás, že jsem nezavřel ordinaci ani na jediný den, nemá smysl. Jste rozhodnutá upálit protivníka na hranici a hotovo.

Já Vám přeji nikoli klidnou neděli, ale mnoho dalších klidných dní.

R. Kielbergerová 2.6.2024 14:15

A já ti za to přání děkuji. S rozvahou. Kdy se pozdržím se tě ptát, kde vyčteš vulgarismy? Vyčteš nepříjemnosti..to chápu. Jinak ten kobercově dlouhý text svědčí o mnohém:))) ...Deklaruješ často, jak po tobě věci stékají a žádný dotek...:))) Pokud jsi nezavřel ordinaci...možné to je. Dopustila jsem se stejně blbské paušalizace, jakou ty krmíš lidi svými texty běžně...o opozici v poltice a v paušálnostech a generalizaci o Palestincích. Polepšeme se zkrátka oba:) hezký den:)

T. Vodvářka 2.6.2024 14:30

Pozdržte se třeba u označení pana Svárovského. Pamatujete? Nebo mám připomenout? Kobercově dlouhé texty? Zase ten C.G Jung...že? Stéká to po mně, nebojte se, paní učitelko.

Už toho nechám, marním svůj čas-

R. Kielbergerová 2.6.2024 16:12

Ale mně je jedno, jak tvé přispěvatele kdo vnímá. Já je v otázce Izraele vnímám jako nahnědlé až to hezké není a o překot toužící po medializaci. Měl by ses společně se Svárovským víc věnovat slovům..posledním slovům Ireny Kalhousové. Tak totiž mluví ten, kdo v sobě má opravdový vztah k hodnotám. Nemarni čas. Studuj věci nepovrchně.:)

T. Vodvářka 2.6.2024 17:54

Tak naposledy.

1. Paměť je slabší? VY jste nazvala pana Svárovského "lejnem" (ono to bylo jiné slovo, asi víte, že?). Moralistní majáčku v záplavě splašků....

2: Stran Vašich milých Palestinců. Víte, co by udělali těm, o něž se staráte? Myslím těm, co mají jinou sexuální orientaci? A posléze Vám, jako užitečnému idiotovi, který se rozplývá nad plačícím dítětem, aniž by ho napadlo, že jinému dítěti byla před jeho matkou uříznuta hlava ? Chcete to vědět? Tak studujte, stačí i povrchně.

R. Kielbergerová 2.6.2024 23:16

Ztrácíš nervy?:)) Fakt by tohle udělal opravdu každý Palestinec? Stojíš si za tím? Vážně až taková nejapná komunistická generalizace? Hmm. Nepaušalizuj. Vypadáš pak jako pan Okamura nebo pan Babiš u stolku. A v rámci toho neomračuj, ví.li se, kterým přirozením nazýváte doma Andreje Babiše...ale jak vidíš, skoro mi to přijde víc fér, než abys tu uděloval lekce lepších mravů...Tedy opět. Nečin se lepším a bude to ok. Právě tohle je tvúj největší problém. A múj problém s tebou a tvými vrstvenými a vrstevnstými mravoličnostmi. Znova a naposledy. Provětrej svou slabší paměť. Já nikdy nesvítila jako anděl:)))) a jak vidno věci unesu...ne tolik ty:)))Hezký večer:)))

P. Sykora 2.6.2024 14:59

Nádherná výměna... komplimentů dvou psychoušů, jen si nejsem jist, zda to místní diskutery vůbec zajímá...

R. Kielbergerová 2.6.2024 16:19

Může ..nemusí:)) svoboda. Řeč je o tom, že je samozřejmě špatně studovat polostudovat pro rychlý titul pro vstup do politiky...A je velmi špatně i to, pokud svúj i snad poctivě získaný titul někdo jako lékař zvlášť pak zneužívá a slouží mu ty vědomosti k unfér hře v diskuzích. O politice...;) To je celé.

L. Zídek 1.6.2024 0:13

Považovat s plnou vážností za vysokoškolské vzdělání ukončené studium gendru, politologie, AVU a podobných krávovin je blbý vtip .

L. David 31.5.2024 22:08

Jestliže dnes máme systém nastaven tak, že pomocí neprávem získaných titulů se může obohacovat (nejlépe v politice) kdejaké lejno, nic se nezmění.

JAKÉKOLIV tituly by měly být udělovány teprve po prokázání nejméně tříleté úspěšné praxe v oboru, vyhodnocené alespoň pětičlenou odbornou komisí.

M. Pivoda 31.5.2024 21:03

Škola/univerzita může studentům nabídnou znalosti a dovednosti (skills) pro podnikatele, ale nemůže změnit jejich podnikatelský nebo zaměstnanecký styl mysli (mindset). Bohužel.

M. Pivoda 31.5.2024 21:13

Nehledě na další problémy při transferu znalostí z učitele na studenta.

České studenty na drahé soukromé univerzitě například vůbec nezajímal interaktivní způsob výuky podnikání pomocí případových studií, ale co nejrychlejší způsob jak dosáhnout kýženého titulu. Tzn. požadovali přesnou specifikaci dostupné učebnice, kterou by vstřebali do své hlavy, u zkoušky požadovaně vyplivli, aby za to "vyplivnutí" na povel získali dobrou známku, a přiblížili se tím ke svému kýženému titulu (nejlépe na nějaké akreditované univerzitě).

M. Grundmann 31.5.2024 19:39

K prodávání prázdných titulů vede státem vynucovaná povinnost prokázat kvalifikaci na nejrůznější funkce, na které příslušná kvalifikace reálně potřeba není. Například vysokoškolské ekonomické vzdělání je úplně nanic pro výkon jakékoliv administrativní či řídící funkce. Tyto funkce může vykonávat úspěšně v podstatě kdokoliv. Policista ke své práci žádný titul nepotřebuje, podobně jako učitel nepotřebuje vysokoškolské pedagogické vzdělání. Podobně žádné vysokoškolské vzdělání nepotřebuje člověk pracující ve finančnictví či řízení firem.

M. Kocián 31.5.2024 19:45

Jistě - koupit lze jen titul, nikoliv vědomosti. Ale ublíží to těm, co titul získali po zásluze.

J. Černý 31.5.2024 18:46

Po převratu pravda a láska přišla s tím, že máme malo VŠ vzdělaných lidí a zapomněli na to, že třeba v USA mnoho vysokých škol mělo úroveň našich středních škol. A začal obrovský rozvoj tzv. vysokých škol humanitních, spíše humanitárních. A ty chrlí zcela nepoužitelné absolventy, kteří se uchytí v tisicích neziskovek. Jediné co umí je angličtina. A cizinci jsou rádi, že s prostitutkami se mohou dohadovat anglicky.;-D

M. Pivoda 31.5.2024 17:12

Výraz (v ČR vymyšlený socioložkou Šiklovou) "turboprofesoři" se v USA velmi líbil ředitelce Benelli University, university, která se věnovala výuce podnikání.

Zjistil jsem, že i v USA, nejlepší diplom pro podnikatele je graf tržeb jeho podniku, který směřuje vzhůru.

D. Polanský 31.5.2024 16:32

Chudáci řemeslníci, ti jenom smutně koukají, jakáže otitulovaná lůza jim vládne. Po revoluci i slovo dělník moc hezky neznělo.

R. Langer 31.5.2024 17:24

No, obávám se, že to bylo proto, protože bylo předchozí vládou silně zprofanováno.

Ještě si dost pamatuji rčení: "Já su dělnik, kdo je vic?", a oblíbené: "Tys vystudoval za moje prachy, synečku!". A fakt jsem to slyšel víckrát, než by se mohlo zdát...

Ale rozhodně za to nedávám vinu dělníkům. Naopak, lidem, co umí dělat, jsem vždycky fandil. Znám jich dost, a všichni to jsou to mí přátelé. R^

J. Černý 31.5.2024 18:37

To nebylo dělník, ale " Já jsem horník, kdo je víc ". Dělníků bylo dost. Je mi dost přes 70 let, ale že bych někdy slyšel . že jsem vystudoval za něčí peníze, to ne.

M. Kocián 1.6.2024 8:11

Já mnohokrát. Což bylo dost komické, protože jsem před VŠ dělal nějaký ten rok na montážní lince i jinde.

V. Němec 31.5.2024 15:52

Pane autore, na minulý režim už jste myslím vystřílel dost munice na všechny strany, už to začíná nudit po 34 letech.

Mi stačí pozorovat úroveň dnešních titulovaných. Logika, vyjadřování, čeština.

A ideálu nedosáhneme tím, že 100% mladé populace bude mít VŠ. Pak budou muset vzniknout Extra nebo Ultra univerzity.

D. Polanský 31.5.2024 16:34

Když na nějaký ten patent, objev nemá, no tak alespoň politicky pálí.

J. Vorlický 31.5.2024 17:25

Smutné. Dříve něco znát, umět nebo prostě být v něčem dobrý, znamenalo míti možnost být ohodnocen titulem, dnes ohodnocení titulem má znamenat, že otitulovaný něco umí, zná.

I proto těch otitulovaných muselo nutně být málo. Je to sranda do doby, než takto otitulovaní se začnou činit.

T. Vodvářka 31.5.2024 19:53

Pane Němče, pokud si podruhé pozorněji přečtete článek, tak zjistíte, že se až netýká dob minulých, ale spíše tech současných. A rovněž i to, že se mi současná praxe pranic nelíbí. Tak proč tahle replika?

J. Ticháček 31.5.2024 22:16

Ono to spíše směřuje ke zvláštním, nebo pomocným univerzitám.