Diskuse
VRATNÉ PET: Jak jsem se stal odpíračem II.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P67e60t77r 34B14u34r85d78a
Heslo moderních ekologistů:
Přírodu zachráníme i za cenu její naprosté likvidace!
J86i52ř10í 18Š75a34m26á46n50e53k
Heslo moderních ekopodnikatelů s certifikátem: Na přírodu serem! Dá se na tom vydělat a ještě dostat dotace!
M66i62r15e60k 73P18e61s51a54t
"Ehm, vy běžně rozhazujete lahve po lesích a lukách? Já osobně jsem se s tím tedy běžně nesetkal."
chodim behat po polnackach ale cca 500 metru musim na hlavni cestu abych se dostat na dalsi napojeni polnacky, a tam v prikpech vidim tech PETek/plechovek/plastu docela hodne, naposledy vcera.
J51a86n 64S31e46d23l72á56č56e49k
ále, zase putinovská podpráhovka, že příbuzní autora mají nějaké negativní zkušenosti, neznamená, že se my nezapojíme do EU proudu, spíše autor by se nad sebou měl zamyslet a vyslat nějaký ten sebekritický signál
Ś69á85r65k73a 47S38v77o97b16o86d68o72v61á
A musíte je kupovat? Já ne.
P96r76o35k66o84p 17D97i66v11i41š
Nemusím a nebudu. Jestli nás bude dost takových, to se uvidí. Jinde, kde tu pitomost zaváděli, nebylo.
V67l47a10d61i14s11l84a39v 25K77o91l72m62a52n
Systém kontejnerů na plasty funguje dobře a bez problémů. Tak proč do toho "házet vidle" a zbytečně vše komplikovat

P60r53o69k78o34p 84D61i49v77i60š
EUnie a přihrání peněz někomu spřátelenému.
P59e78t24r 13G11a58b75r80i37e46l
Základní problémy systému zálohování PET lahví jsou dva a z vyjádření osob odpovědných za toto zavedení je do očí bijící, že těmto problémům naprosto nerozumí a tím pádem jsou zcela nezodpovědné.
1. PET lahve jsou vyráběny, jako vratné (jiné konstrukční a materiálové řešení), nebo jako jednorázové, kterých je drtivá většina.
2. Pro separovaný sběr jednorázových PET je dobře zaveden systém třídění a sběru komunálního odpadu, takže pilířem financování tohoto separovaného sběru, díky tomu, že separovaná PET frakce je žádanou surovinou. Bude-li násilně a proti odporu obcí prosazeno povinné zálohování PET, zbourá to celý systém separovaného sběru KO.
Tuší to pan ministr, páni poslanci i senátoři? Zatím to vypadá, že spíše ne.
P39r68o85k17o67p 59D93i39v80i66š
Tuší, pravděpodobně i ví.
Nedomníváte se doufám, že opatření má nějakou jinou logiku, než obohatit vybrané kamarády?
T29i33b24o81r 16M40e47n29y41h25é78r28t
Na Slovensku zálohovanie PET fliaš funguje bez problémov, možno ich vrátiť hocikde a žiadne dodatočné kódy na nich nie sú.
P69r48o11k35o86p 80D38i66v11i20š
I sešlápnuté? Pokud ne, je to celé hovadina.
V45l25a22d90i67m62í21r 73H90o31š67e20k
Jak zaznamenám jakoukoliv zmínku o plastových vratných lahvích, tak se mi zvedne adrealin.
Proč, protože jde o systémovou zhůvěřilost a podvod na občanech a vynucený kšeft pro vybrané obchodníky pod patronací státu. A co je nejhorší, nic ekologicky pozitivního to nepřinese.
1. Provozní náklady tohoto systému se blíží současným nákladům na současný také sociálně inženýrský projekt třídění, tzn že zavedení zálohování zdvojnásobí celospolečenské přímé náklady.
2. Nákup výkupních automatů zdraží prodávané výrobky o nezanedbatelnou částku.
3. Zkušenosti hovoří, že celý systém je také financovaný z cca 10% nevýkupem, tzv, vratných PET lahví. To lze nazvat systémovou krádeží.
4. Systém dramaticky monopolizuje celý trh s výrobky uváděných v těchto „zálohovaných obalech“.
5. Podvodný argument o tom, že se sníží nepořádek na veřejném prostranství je jen „přání“ prosazovatelů tohoto nesmyslu. Je to provoplánové mediální zacílení na neznalou veřejnost!!
6. Je to vražení do ekonomiky další umělé, zbytečné práce a to i se zapojením veřejnosti, je to bezskropulozní zbytečné zaměstnání veřejnosti do zbytečné práce.
P40r35o64k41o96p 69D20i55v48i21š
Celé je to pitomost, nejen německé umocnění debility.
D66a21n98a 46L15a41u72r22e11n24c64i19k86o97v69a
Vracet PET lahve ma byt umocnenim debility? Rozhazovat je po lesich a lukach, jak je zvykem v Cesku, se vam zda rozumnejsi?
V24l72a84d17i67m34í57r 59V58é18r75o69s54t83a
A co takhle petky nekupovat? Nebo jejich obsah ihned po zakoupení ještě v obchodě přelít do vlastních obalů a tu petku tam hned vrátit? :-))))))
P68r55o54k70o34p 58D11i91v30i56š
Druhý postup "vrchnosti" nenaznačí, že něco posrala. Jedině nekupovat, důsledně. IMHO by měsíc stačil ....
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz