3.3.2024 | Svátek má Kamil


VÍKENDOVINY: …. že trocha onanie nikoho nezabije

20.11.2009

„Chuť je hrozný svinstvo,“ říkávala moje kolegyně Maruška a šlo jí to povzdechnutí od srdce. Připomeneme-li si poněkud zašifrované lidové tvrzení, že „láska kvete v každém věku“, je jednomu jasné, že co se týče těchhle věcí, může se člověk nadít různých pádů. Pokud k tomu přičteme skutečnost, že člověk je vlastně hrozně zvědavá olysalá opice a „tohle“ nás spolu s našimi příbuznými šimpanzy bonobo baví skoro nejvíc, dozví se jeden občas věci. Až kouká!

Co lidi zajímá, to vědí už od dávných dob novináři. Zásobují nás proto různými zajímavostmi a kuriozitami. Kdysi existovalo v Praze kino Čas, pak podpultový časopis 100+1 zahraničních zajímavostí a dneska máme internet. I když vynecháme pornografii, což jsou naprosto a bezkonkurenčně nejvíce vyhledávané stránky, je tam stále mnoho a mnoho zajímavých informací (drbů) Ale i seriozní weby se snaží své čtenáře nějak pobavit a rozptýlit. Takže jsem nalezl na „idnes“ velice zajímavý článek Konzervativní Španěly pobouřila kampaň, která učí děti masturbovat.

No, přátelé, nepřečtěte si to! Bez ohledu, zda volíte-li Paroubka anebo Topolánka, jste-li pro Lisabonskou smlouvu anebo ne či zda jste preferovali v mládí Losnu anebo Mažňáka. Tohle si nemůžete nechat ujít.

Tam jsou ty informace, které přímo drží palec na tepu doby. Anebo co se to vlastně v tomhle případě na čem drží, že. Tedy já bych chtěl být „múška jenom zlatá“ a vidět to zasedání rady pro mládež v Méridě, kde odhlasovali, jak budou dětičky poučovat, jak si to …. No, to. Tamto. Tento… Že ano.

Mérida totiž není jen tak nějaký „turistický“ Španělsko. To není progresivní Katalánsko, ani rozmarný Madrid. Natož pláže Costa Brava či mondénní Benidorm plný klenutých hrudí a vyšpulených zadečků vykukujících laškovně z miniplavek. A už vůbec ne zhýralá Ibiza. Mérida, to je přímo esence španělského katolictví. Ležící v krajině Extramadura, kousek od portugalských hranic. Mají tam úžasné památky z doby Říma, amfiteátr, sportoviště a tak vůbec. A taky tam jsou všude katolíci. Skutečně věřící. Ne jen tak na oko, jak to dneska bývá zvykem. Zvláštní krajina.

Ještě nedávno to byla, spolu se Sevillou, také jedna z nejzaostalejších oblastí Španělska. Někdy kolem roku 1970 tam přijela moje známá k příbuzným do malého městečka. Vesnice se ve Španělsku nevedou. Později mi líčila, jak ji příbuzná rodina jako poctu pro vzácné návštěvy nechala spát v posteli. Ovšemže ne samotnou. Na té jedné posteli spala v naprosté mravopočestnosti se sestřenkou. Ani „padre“ nemá vlastní postel jen tak pro sebe. Nikdo sám v posteli přeci nespí! Pokud vůbec spí na posteli. V domku na podlaze byla udusaná hlína, žádná elektřina, na střeše místo střešních tašek naskládané naštípané kameny-placáky. Občas dodnes na zapadlém venkově Španělska k vidění. Ale tohle byla tehdy v místě slušně prosperující rodina.

Usnesení Školské rady je zajímavé také proto, že chodit do školy se dříve v této zemi moc nenosilo. A dodnes ne všude nosí. Dívky končily ještě v osmdesátých letech většinou jen ve čtvrté třídě – výuka na úrovni, jakou poskytovala u nás někdy v 19. století „obecná škola“.

Fakt je, že po pádu Franka a vstupu do Unie vystartovali Španělé strmě vzhůru. A tak se v Méridě našla školní rada, která „v říjnu 2009 zahájila kampaň pro základní a střední školy, která si klade za cíl rozvinout u mládeže zdravé návyky". Kdy si mají: “Studenti při nepovinných předmětech ve škole osvojit mimo jiné i správnou masturbační techniku.“ To se mnou málem seklo! V Extramadura! V oblasti, kde je běžné, že starší lidé jsou často negramotní či pologramotní. A starosvětsky věřící katolíci.

Jo, Unie dělá věci! Já si dovedu představit, jak na ty starý katolíky a hlavně černočerně oděné babky jdou mrákoty, jen když to slyší. Tam se donedávna věřilo na to, co jsem se dočetl v jedné „výchovné“ knížce pro mládež a pedagogy z konce Rakouska-Uherska. Stálo tam, že následkem onanie chlupatí dlaně, vysychá mícha a vůbec se obecně blbne. Až do stavu imbecility. A prý že je to vědecky dokázaný!

Já tu novou školní Radu v Méridě přímo vidím. V čele budou jistě nadšené mladé členky socialistické strany, bojovné feministky a vůbec. Ale pozor! Ve Španělsku je to trochu obráceně než u nás. Frankova pravicová Falanga byla u nich něco jako u nás kombinace KSČ a Lidových milicí dohromady. Stejný typ lidí a stejný typ zpátečníků a hochštaplerů. Jen v obráceném politickém gardu.

Na druhou stranu tyhle progresivní dámy – ostatně jako značná část těchhle moderních Španělek, co nechodí ráno do kostela - mají často problém ráno vstát a dokopat své děti, aby šly do školy. Ale progresivní, progresivní tedy jsou. Ne že ne. A věci řeší nadšeně a novátorsky. Takže v mnoha obcích, protože dětičky nebyly schopné přijít do školy na osmou ráno, se usnesly „školní rady“, že se bude vyučovat od devíti. Konec vyučování se nebude prodlužovat. To ne! Aby se ty děti nepřetěžovaly. Poněkud vznikl nový problém, že dřív dětičky chodily do školy pozdě, místo v osm tak v půl deváté a dneska místo v devět tak v půl desáté. Tož tak.

Předsedkyni Rady pro mládež Lauru Garrid vyhlašující kampaň „Potěšení máš ve svých rukou", „El placer está en tus manos“ (takovou prču jako název bych si sám nevymyslel) si docela živě představuji. S takovýma „soudružkami“ jsem se mnohokrát ve Španělsku setkal. Že jsem se nesetkával s členkami Lidové strany? No, ony si tyhle dámy, když slyší, že jsme bezvěrecký národ, většinou myslí, že jsme tak napůl čerti. A navíc tyhle pobožné dámy pořád sedí doma. Zatímco jejich manželé sedí v hospodách. Tedy „barech“. Ovšemže s manželama těch levicových dam. Žádný slušný Španěl nesedí večer u manželky. Sedí v baru. Těch ostatně mají jen v Madridu víc než v celé ostatní Evropě dohromady. I když „bar“ říkají každé hospodě a bufáči, to je fakt. Na koncertech, v divadlech a vůbec mezi lidmi se holt setkáte víc se „soudružkama“.

Bývá s nima sranda. Jsou schopny hodiny vášnivě diskutovat o problému, proč my, postkomunisti, nejásáme nad nařízením EU, že ženy mohou pracovat jako „horničky“ (ženská forma od horníka) a „zedničky“ (žena-zedník), nejvyšší to výdobytek pokroku, míru a souciálismusu, viz čs. film Dovolená s Andělem. Také naše přesvědčení, že nasazovat povinně 50% žen coby řidiček na ranní linkové autobusy není nejlepší nápad, naprosto nechápou. Rovnoprávnost přeci musí bejt!

Takže já přímo vidím, jak tyhle „camarada genderos“, tedy správně česky „pohlavní soudružky“, připravují tuhletu masturbační příručku. A připravovat ji musely - jistěže kolektivně - vždyť jsou rovnoprávný ne?! A povedlo se. Takže nechaly v Radě zhotovit dvanáct set brožur s obrázky lidského těla a popisy erotických pomůcek, včetně návodu na jejich použití. Brožurky budou rozdány do škol.

Dovede si představit, jak to progresivní soudružky sestavovaly?? To by musela být pro nezaujatého neuvěřitelná sranda. Otázkou například je, zda mohly milé dámy vkládat do textu vlastní zkušenosti s touto činností. Neboť jak pravil nestor české sexuologie profesor Hynie: „Kdo tvrdí že nikdy nemasturboval, masturbuje dodnes.“

A jak v průběhu přípravy „otázky prodiskutovaly“. Vzhledem k EU předpisům například nemohly obejít závažnou otázku diskriminace jednotlivých skupin obyvatelstva naší sjednocené Evropy. Takže… jak to bude s leváky? Budou mít také návody, jak to dělat levou rukou? A má být při této činnosti u chlapců palec ruky obrácen k tělu anebo od těla? Za mého mládí se říkalo, že s rukou obrácenou od těla je, lepší, protože je to „jako od cizího“. Ale kdo je v tomto případě ten „cizí“? Není to nějaký virtuální pedofil? Ha?!

Co se týče návodu na použití pomůcek, je zde rovněž otázka nepovolené reklamy. Například zda je možno využít návodů výrobců. A kterých? Zohlednila se třeba dostatečně otázka, zda se některé tyto výrobky nevyrábějí v nerozvinutých státech také za pomoci nepovolené dětské práce? A co otázka ekologie? Nejsou materiály na vibrátory škodlivé? Nemají v sobě třeba ftaláty anebo jiná změkčovadla? A když nemají, nebudou pak moc tvrdé a nebudou ty nebohé dívenky dřít? Co kdyby jim vznikly, bez ohledu na to, že použily správný postup i nástroj, třeba otlaky? Nejsou v lubrikačních krémech škodliviny?

A co mladé nymfomanky? Neměly by nárok na dotaci na baterky? Anebo se přikloníme k názoru, ať koukaj holky používat svaly, aspoň nebude v tělocvičně takový nával? Co bio otázka? Takzvané „přírodní manipulátory“? Má být použitá mrkev „bio“? Nebo stačí „obyč“?! A jakou vhodnou velikost zeleniny budou v brožuře doporučovat? To taky není tak jednouché. Moc malý jsou nevhodný a moc velký taky. Ofšem, co je to malý a co velký, že? Já vím, že melouny asi nebudou doporučený. Ale co třeba tykve?

Případně další problém: Nejsou banány a okurky, ty z dovozu mimo EU, zvláště ty dovážené americkými firmami, známými svojí zločinností a neúctou ke Kjótskému protokolu, napouštěny nějakou škodlivou konservační látkou? Která by mohla napadat zvláště citlivé sliznice? Kdo bude nezávadnost kontrolovat? Jaký úřad?!

A co prodej? Bude povinně masturbační ovoce uloženo ve zvláštním regálu jako třeba výrobky pro diabetiky?! To by se mělo předem nějak vyřešit!

Co se týče chlapců, je potřeba, protože tyhle kluci jsou čuňata, uvést v textu i osobní hygienu. Mělo by být doporučeno, aby si před manipulací umyli ruce krouživými pohyby kartáčkem. Použít se má mýdlo a ne nějaké nebezpečné saponáty. Předem si zvláště při manipulaci v kolektivu ošetřit záděry. Pozor na HIV! Také nezapomenout natřít dlaně nějakou nedráždivou mastí. A hrome, nebo spíš dráždivou? Nepřehlédnout, že chlapci jsou v genderové nevýhodě. Pro ně nejsou prakticky žádné pomůcky. Než umělá vagína, jak jsem ji viděl na obrázku, to už je fakt snad lepší oslice. Těch je na jihozápadě Španělska tedy dost. Ale není to vlastně zakázaný? Co na to ochránci zvířat? A co oslice? A co na to Brigitte Bardot?

Nafukovací panny jsou též problém. Kdo zná tuhle oblast, ví, že je to tam samý kámen, o který by se gumová panna dala lehce roztrhnout anebo prodřít. Žně jsou zde už v době, kdy je u nás jaro. Skoro furt je na polích strniště. A na něm …, no to fakt nejde. S gumovou pannou. Ono to nejde ani moc s živou pannou. Tedy s pannou..., vždyť víte… Ale tak nějak vůbec. Strniště a sláma vůbec zespoda moc píchá. Jak pravdivě pravila mladá roztoužená hrdinka ve filmu „Slunce, seno, jahody“.

No a máme zde také otázku kolektivu. Víme, že podle norem EU není vhodné vytvářet při zájmové činnosti genderově oddělené kolektivy. No, jestli tohle není „zájmová“, tedy vlastně „zajímavá“ činnost, tak to jsem malajský kloboučník. Jistě že by chlapci byli pro to, aby se tato činnost vykonávala ve smíšených kolektivech. Jak znám dívky, byly by proti. Ony někdy nejsou ještě úplně nejmodernější. Dá se říci, že jsou až v zajetí tmářství a individualismu. Ty mají v těchto činnostech rády buď samotu, anebo kolektiv. Pouze malý. O dvou členech. Fakt ovšem na druhé straně je, že preferují, tedy většina z nich, přesně podle „Listiny základních práv“ smíšené, tedy nediskriminující dvojice.

Jak vidíte, otázek, které musí členky Školní rady, je „něurekom“. A to se obávám, že aby po zveřejnění do diskuze nevstoupily nezodpovědné osoby, jaké se připojily do diskuze pod článkem na „idnes“. A z jejichž nevhodných názorů (s kterými jistěže nesouhlasím) vybírám:

- „Tak ja se hlasim, ze budu ucit holky, diky. Zn.: Ihned. 12. 11. 2009 17: 42 daaaanyyyy

- Aby za chvilku neučili lidi, jak si utřít zadnici... 12. 11. 2009 17: 18 Boul

- Kampaň zhola zbytečná, ač neškodná. Ale originální způsob, jak čerpat dotace. Ale už vidím tu funkci v EK: Komisař pro otázky genderových rozdílů v masturbaci.

- Člověk se celý život učí.... i nová slova. Máňo ukaž mi svojí genderu! To jsem neznal. 12. 11. 2009 16: 14 Kolokol 12. 11. 2009 16: 35 Sojkovec

- hoňte si svého gendera 12. 11. 2009 16: 01 cinsky_buh_srandy

- Boha jeho …. ale je pravda ze chlapi stejne jako v jakymkoliv jinym sportu, jsou daleko poctivejsi v treningu 12. 11. 2009 18: 00 PanePávekJáNechciKTurkovi

Jak račte vidět, mají moderní pohlavně-genderové soudružky ze Španělska ještě hodně práce. Jen doufám, že se do poučování mládeže jak a čím manipulovat nevrhnou nadšeně samy. Bojím se, že je v Evropě ještě hodně neuvědomělých občanů, kteří by je mohli i nechat zavřít. A přitom mají tak krásné úmysly.