18.5.2021 | Svátek má Nataša


ÚSTR: Je Šustrová bílým koněm?

22.4.2013

Totální likvidace ÚSTR a obsazení lidmi z okolí Zaorálka, Uhla a Dientsbiera, dosazení likvidátorky, která naprosto ničemu nerozumí a pouze propouští zaměstnance… To známe z některých firem, které nastrčení bílí koně nechávali padnout. Předložme si fakta:

1) Způsob odvolání, aniž by ředitel dostal šanci se obhájit, se používá při defraudaci, možnosti zahladit stopy zločinu či možností totálně škodit. Nic takového nebylo možné. Aby státní úředníci a kontroloři tajili před veřejností postupy, je dokonce spíše trestné.

2) Šustrová tvrdí, že nové ředitelce bez znalostí a vzdělání bude trvat rok, než dá vše do pořádku. Jak může někdo dávat do pořádku něco, co nikdy neviděl a nerozumí tomu? Tudíž je jasné, že čistka bude podle něčího scénáře. Ale kdo je v pozadí? Je jasné, že nový ředitel může být z jiného oboru a dělá ekonomická opatření, ale nikoliv odborná! A dosazená ředitelka Foglová přiznala, že o tom nic neví. Přesto posuzuje kvalitu!

3) Šustrová tvrdí, že "to" bylo zpolitizováno. Jenomže ti političtí tam byli nejdříve dosazeni, aby si toho následně všimli všichni občané a začala mela. A toto nechť každý posoudí sám – diskuze na iDnes: Dobrý den, nepovažujete za skandální, když komunisté mluví do složení vedení ústavu, který by měl vyšetřovat jejich zločiny? Citově mi to připadá skandální, ale musím uznat, že i komunisté platí daně (aspoň doufám), a tudíž spolufinancují státní instituce.

4) Mluví se o pomalosti a prodražování. V okamžiku, kdy byly dány ceny na stůl a porovnány, nikdo z převoleného zbytku rady nedokázal toto obvinění vyvrátit.

5) A už jako vtip je, když kandidátka Foglová, přítelkyně Šustrové, sedí proti hlasujícím a se smíchem hlasují, když je všem jasné, jak volba převolené rady dopadne. Jako finální kolorit "výběrového řízení kvalitního kandidáta"…Vzápětí žádá odvolání Kukrálové a nahrazení Ptáčníkovou. Ona, která nic nezná a teprve se bude seznamovat, dělá okamžitě odborná personální opatření…

Ano, už je pochopitelné, proč Naděžda Kavalírová, předsedkyně Konfederace politických vězňů, je naprosto frustrovaná z nové rady a z totální destrukce vědecké rady!

Nebudu hodnotit ředitele Hermana. Nemám na to právo, ani do toho nevidím, ani tomu nerozumím. Ale politická stopa vedoucí od Senátu k ČSSD je jasně čitelná.

Je třeba vysledovat, která jména jsou v pozadí kolotoče žalob, odvolávání a dalších žalob.

Rodina Uhlů: Petr Uhl – otec – extrémní levičák, s kterým měla problémy i KSČ. Jeho syn – advokát Pavel Uhl, který stojí za sérií soudních žalob, nebo je dokonce sám napsal (velezrada prezidenta Klause či žaloba na Petra Nečase). Druhý syn – Martin Uhl, mladíček radní, který vyučuje i Konfederaci politických vězňů – účastníky odboje. Dále Dientsbier, jehož otec byl také levicový, přímo v KSČ působící (později vyloučený) a velký přítel extrémního levičáka Petra Uhla.

A nyní si doplňme jenom jména v pozadí: Bublan, patřící k této partě, student marxismu a tak se i veřejně projevující Zaorálek, a Tejc, který supluje ministra vnitra a má za úkol vyhledávat kauzy na členy ODS a vytvářet virtuální kolotoč žalob (novinářům říkal, že podle zákona musí každé podezření hlásit.

V prosinci 2012 se spustí souběžně několik akcí: Pavel Uhl podává žaloby na prezidenta Klause za pomoci Dientsbiera. V téže době se připravují žaloby na premiéra Nečase a žaloby k Ústavnímu soudu opět pod vedením Pavla Uhla. Ale současně se v prosinci převoluje rada ÚSTR, je navolen druhý Uhl Martin, společně s poradcem Zaorálka Jelínkem a politologem z levice Burešem, a zahájena totální destrukce vyšetřování zločinů komunismu. Odchází celý vědecký tým patnácti lidí a je zvolena žena (Foglová), která sice vůbec nic nezná, ale jejím jediným úkolem je pravděpodobně vymést z ústavu všechny, kteří by mohli nacházet další dokumenty na bývalé komunisty a stále rozkrývat pozadí. Aniž by bylo výběrové řízení, je překladatelka do polštiny instalována na celý rok a padají další vědečtí pracovníci, kteří nejsou loajální.

Toto je chronologie, kterou lze dohledat z veřejných zdrojů. Žáček je opět ve sporu s extrémním levičákem Uhlem a Foglová si je jista, že Žáček jako další musí opustit ústav.

Proč chtěl Petr Uhl zrušit ÚSTR, proč v tom nyní pokračuje Uhl mladší Martin, jaká je další etapa, jak je do toho zapleten Zaorálek a jakou funkci má Šustrová?. Je to nastrčený naivní bílý kůň, který ani neví, která bije? A za těmito manévry byli vždy stejní lidé. V lednu zasedala poprvé nová rada, představila se p. Kavalírové, žádala se příprava jiné koncepce pod jinou radou, ale v ten samý okamžik jednala Šustrová s Foglovou o převzetí ústavu a v okamžiku nástupu všechny vytlačila z bádání.

V tomto příběhu je tolik evidentních lží, nepravd a divných propojení, že by to neměli rozplétat politici ani občané, ale policejní složky a jiné složky státem k tomu určené. Protože v nedávných dějinách bylo příliš špíny, než aby se to stále zametala pod koberec. A nejabsurdnější by bylo, kdyby sami komunisté a jejich přátelé sami zjišťovali, jakých zrůdností se dopouštěli, a svojí optikou to občanům České republiky předávali! Tato hra není o kvalitě, ale o blížících se volbách.Kdy dítěti nechat píchnout uši a jak správně vybrat náušnice?
Kdy dítěti nechat píchnout uši a jak správně vybrat náušnice?

Ať už se rozhodnete nechat propíchnout ouška miminku, nebo chcete vyčkat na pozdější rozhodnutí dítěte, čeká vás výběr prvních dětských náušnic. V...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.