25.4.2024 | Svátek má Marek


ÚSTR: Je Šustrová bílým koněm?

22.4.2013

Totální likvidace ÚSTR a obsazení lidmi z okolí Zaorálka, Uhla a Dientsbiera, dosazení likvidátorky, která naprosto ničemu nerozumí a pouze propouští zaměstnance… To známe z některých firem, které nastrčení bílí koně nechávali padnout. Předložme si fakta:

1) Způsob odvolání, aniž by ředitel dostal šanci se obhájit, se používá při defraudaci, možnosti zahladit stopy zločinu či možností totálně škodit. Nic takového nebylo možné. Aby státní úředníci a kontroloři tajili před veřejností postupy, je dokonce spíše trestné.

2) Šustrová tvrdí, že nové ředitelce bez znalostí a vzdělání bude trvat rok, než dá vše do pořádku. Jak může někdo dávat do pořádku něco, co nikdy neviděl a nerozumí tomu? Tudíž je jasné, že čistka bude podle něčího scénáře. Ale kdo je v pozadí? Je jasné, že nový ředitel může být z jiného oboru a dělá ekonomická opatření, ale nikoliv odborná! A dosazená ředitelka Foglová přiznala, že o tom nic neví. Přesto posuzuje kvalitu!

3) Šustrová tvrdí, že "to" bylo zpolitizováno. Jenomže ti političtí tam byli nejdříve dosazeni, aby si toho následně všimli všichni občané a začala mela. A toto nechť každý posoudí sám – diskuze na iDnes: Dobrý den, nepovažujete za skandální, když komunisté mluví do složení vedení ústavu, který by měl vyšetřovat jejich zločiny? Citově mi to připadá skandální, ale musím uznat, že i komunisté platí daně (aspoň doufám), a tudíž spolufinancují státní instituce.

4) Mluví se o pomalosti a prodražování. V okamžiku, kdy byly dány ceny na stůl a porovnány, nikdo z převoleného zbytku rady nedokázal toto obvinění vyvrátit.

5) A už jako vtip je, když kandidátka Foglová, přítelkyně Šustrové, sedí proti hlasujícím a se smíchem hlasují, když je všem jasné, jak volba převolené rady dopadne. Jako finální kolorit "výběrového řízení kvalitního kandidáta"…Vzápětí žádá odvolání Kukrálové a nahrazení Ptáčníkovou. Ona, která nic nezná a teprve se bude seznamovat, dělá okamžitě odborná personální opatření…

Ano, už je pochopitelné, proč Naděžda Kavalírová, předsedkyně Konfederace politických vězňů, je naprosto frustrovaná z nové rady a z totální destrukce vědecké rady!

Nebudu hodnotit ředitele Hermana. Nemám na to právo, ani do toho nevidím, ani tomu nerozumím. Ale politická stopa vedoucí od Senátu k ČSSD je jasně čitelná.

Je třeba vysledovat, která jména jsou v pozadí kolotoče žalob, odvolávání a dalších žalob.

Rodina Uhlů: Petr Uhl – otec – extrémní levičák, s kterým měla problémy i KSČ. Jeho syn – advokát Pavel Uhl, který stojí za sérií soudních žalob, nebo je dokonce sám napsal (velezrada prezidenta Klause či žaloba na Petra Nečase). Druhý syn – Martin Uhl, mladíček radní, který vyučuje i Konfederaci politických vězňů – účastníky odboje. Dále Dientsbier, jehož otec byl také levicový, přímo v KSČ působící (později vyloučený) a velký přítel extrémního levičáka Petra Uhla.

A nyní si doplňme jenom jména v pozadí: Bublan, patřící k této partě, student marxismu a tak se i veřejně projevující Zaorálek, a Tejc, který supluje ministra vnitra a má za úkol vyhledávat kauzy na členy ODS a vytvářet virtuální kolotoč žalob (novinářům říkal, že podle zákona musí každé podezření hlásit.

V prosinci 2012 se spustí souběžně několik akcí: Pavel Uhl podává žaloby na prezidenta Klause za pomoci Dientsbiera. V téže době se připravují žaloby na premiéra Nečase a žaloby k Ústavnímu soudu opět pod vedením Pavla Uhla. Ale současně se v prosinci převoluje rada ÚSTR, je navolen druhý Uhl Martin, společně s poradcem Zaorálka Jelínkem a politologem z levice Burešem, a zahájena totální destrukce vyšetřování zločinů komunismu. Odchází celý vědecký tým patnácti lidí a je zvolena žena (Foglová), která sice vůbec nic nezná, ale jejím jediným úkolem je pravděpodobně vymést z ústavu všechny, kteří by mohli nacházet další dokumenty na bývalé komunisty a stále rozkrývat pozadí. Aniž by bylo výběrové řízení, je překladatelka do polštiny instalována na celý rok a padají další vědečtí pracovníci, kteří nejsou loajální.

Toto je chronologie, kterou lze dohledat z veřejných zdrojů. Žáček je opět ve sporu s extrémním levičákem Uhlem a Foglová si je jista, že Žáček jako další musí opustit ústav.

Proč chtěl Petr Uhl zrušit ÚSTR, proč v tom nyní pokračuje Uhl mladší Martin, jaká je další etapa, jak je do toho zapleten Zaorálek a jakou funkci má Šustrová?. Je to nastrčený naivní bílý kůň, který ani neví, která bije? A za těmito manévry byli vždy stejní lidé. V lednu zasedala poprvé nová rada, představila se p. Kavalírové, žádala se příprava jiné koncepce pod jinou radou, ale v ten samý okamžik jednala Šustrová s Foglovou o převzetí ústavu a v okamžiku nástupu všechny vytlačila z bádání.

V tomto příběhu je tolik evidentních lží, nepravd a divných propojení, že by to neměli rozplétat politici ani občané, ale policejní složky a jiné složky státem k tomu určené. Protože v nedávných dějinách bylo příliš špíny, než aby se to stále zametala pod koberec. A nejabsurdnější by bylo, kdyby sami komunisté a jejich přátelé sami zjišťovali, jakých zrůdností se dopouštěli, a svojí optikou to občanům České republiky předávali! Tato hra není o kvalitě, ale o blížících se volbách.