17.6.2024 | Svátek má Adolf


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hoblík 15.5.2024 8:09

Umělec má být chudobný a hladový!

L. Zídek 14.5.2024 23:09

A takový blbce jsme všichni platili její "vzdělání" na AVU ! A takových bylo a je a bude desetitisíce !

H. Lukešová 14.5.2024 13:05

Napadá mě jen jedna věc, co je to za papeže, hlavu Katolické církve, která upřednostňuje zájem muslimů nad zájmy pronásledovaných křesťanů v Africe a v Asii? Kdo jiný, než vedoucí katolický představitel by neměl mlčet nad osudem křesťanských souvěrců.

Přitom černí křesťané v Africe prožívají své 7.říjny 2023 ne-li každý den. Tím, čím prošli Židé ten osudový říjnový den, křesťané procházejí den co den. Kdy jsou křesťané sekáni, upalováni, ukřižováni. No a papež jenom Gaza, Gaza, ale na křesťanech mu nezáleží. Smutné. Dle mého názoru papež František znectil papežskou funkci.

V. Kuhaj 14.5.2024 14:48

Slyšel jsem o nějaké křesťanské komunitě, která ve středověku, když na ní útočili, se nijak nebránila, a konverzi odmítla až do té míry, že se její členové nechali bez odporu setnout. Mám pocit, že náš papež k takovému přístupu nemá daleko. Za sebe říkám - Bohu žel. Já mám totiž názorově blíž ke křižákům.

H. Lukešová 14.5.2024 15:07

Křižáci vykonali dobré i zlé činy. Když bojovali proti muslimům, dobře činili, Židy zabíjet neměli. Boj proti muslimům byl naprosto legitimní, pronásledování Židů bylo špatně.

Křesťanský svět by vážně však potřeboval křižáckého papeže prostého antisemitismu. Hrdého bojovníka za Západ a společné židovsko-křesťanské hodnoty.

Zajisté jsou věci, které Židy a křesťany rozdělují, judaismus a křesťanství se výrazně liší v nahlížení na Ale spousta věcí nás přece spojuje, vztah k rodině, vlasti, úctě k životu, odporu k interrupcím, respekt k zvířatům... atd. Konec konců Starý zákon ctí také křesťané.

P. Pavel 14.5.2024 17:32

Mám tabulku z jednoho časopisu. Cca 75 % tradic, obyčejů, zvyků atd. mají židé a muslimové podobných nebo shodných.

M. Mařák 14.5.2024 17:58

Bodejď by ne, pocházejí ze stejné líhně. Ježíšisté ostatně také.

H. Lukešová 14.5.2024 18:21

-výrazně liší v nahlížení na Ježíše Krista- to mi vypadlo.

Jistěže, vždyť Mohamed žil mezi Židy... V Medíně v 7. století, v době zrození islámu, žilo židovské obyvatelstvo, od něhož se Mohamed naučil mnoha praktikám svého nového náboženství (modlit se směrem k Jeruzalému, který byl nakonec změněn na Mekku; stravovací předpisy; Den smíření, který byl později nahrazen půstem Ramadánu). Avšak když se Mohamedovi, nepodařilo přesvědčit Židy, aby ho přijali za nového Proroka přesahujícího význam Mojžíše a jeho nové náboženství, obrátil se proti nim. Jeho hněvivá reakce byla zaznamenána v Koránu a v očích mnoha muslimů v minulosti i současnosti poskytovala a dodnes poskytuje ospravedlnění k protižidovské nenávisti.

Muslimové se chovali stejně jako křesťané, chtěli Židy obracet, jenže Židé se nedali, drželi se své víry a z toho důvodu je muslimové a křesťané často zabíjeli, místo aby si hleděli svého.

R. Langer 15.5.2024 5:50

To platí pro křesťany taky. ;-D

H. Rybnická 14.5.2024 16:58

Pani Lukesova hodne slov a kde je Vas protest? Uz jste vystoupila z cirkve?

H. Lukešová 14.5.2024 18:22

Já nejsem vyznáním katolička. Tudíž nemůžu vystoupit z Církve, kde nejsem členkou.

D. Laurencikova 14.5.2024 20:58

A kdybyste byla katolicka, urcite byste vystoupila. Ja jsem to udelala uz davno.

H. Lukešová 14.5.2024 21:05

To ano. Já nechci urazit zdejší katolíky pány Církvu, Kuhaje a Čermáka, ale dnešní vedení a směr katolické církve se mi vůbec nezamlouvá.

A už jsem Vám to psala, některým veroučným bodům jako je např. učení o Svaté trojici nerozumím. Bůh je jeden a nebo tři? Nechápu to. Ale je to asi chyba na mém přijímači.

D. Laurencikova 15.5.2024 7:13

Ptát se paní Lukešové, jestli už vystoupila z katolické církve, to je skutečně hloupé.

H. Lukešová 15.5.2024 9:23

Když Vás tu vidím, paní Laurenčíková, dočetla jsem se o dalších krásách německého multikulti obohacení...

"Tunisan ve Stuttgardu sexuálně napadl ženu..."

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-tunisan-ve-vlaku-u-stuttgartu-sexualne-napadl-zenu-pri-nasledne-bitce-na-nadrazi-mu-jina-souprava-amputovala-ruku-40471589

"Bitka s mačetou za bílého dne. V Lipsku se do sebe pustily gangy..."

Incident plný neuvěřitelného násilí a brutality se odehrál za bílého dne na jedné z hlavních ulic Lipska. Bitka vyvrcholila ve chvíli, kdy jeden z účastníků vytáhl mačetu a použil ji proti dalšímu, píše deník Bild s odkazem na video. Dva šestadvacetiletí muži byli zraněni, jeden skončil v nemocnici. Videozáznam nyní zkoumá policie.

Incident se stal v neděli odpoledne na Eisenbahnstraße, která už se proslavila bitkami gangů a prodejem drog. Na videu je vidět, jak se mezi sebou divoce mlátí asi tucet mužů. Jeden krvácející muž leží na zemi, úderem pěstí je sražen na zem další. Náhle se u něj objevil muž s mačetou a tupou hranou ho udeřil. V turečtině na něj křičí sprosté urážky. Po necelé minutě videozáznam končí, píše deník Bild.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-bitka-s-macetou-na-ulici-za-bileho-dne-v-lipsku-se-do-sebe-pustily-gangy-40471662

Tož mě napadá, že když chci exotiku, nemusím jezdit na BV. Stačí kousek vedle do Německa.

No a jediná AfD, která s tím chce něco udělat, je ostrakizována. Jeden z jejich členů dostal prý pokutu za nacistické heslo. Taktéž psáno na Novinkách.

D. Laurencikova 15.5.2024 9:36

Ne jeden z jejich clenu, ale sef Durynske AfD, Björn Höcke. Jedna se o trapny a smesny proces. Kdyby byval rekl: "Nemecko zdechni", mohl udelat karieru, ale on rekl: "Vsechno pro Nemecko". Za to mu hrozil a z trilety trest odneti svobody, nakonec dostal pokutu 13000 Euro. I to je naprosty skandal. Jak se rika: "Na Thajsko se smeje slunce, a Nemecku cely svet". Samozrejeme jde jenom o to, vsemi prostredky nicit politickeho konkurenta AfD.

A vite, co je nejlepsi? Toto heslo: "Alles für Deutschland" (vse pro Nemecko) pouzivali tenkrat i Socialisti, jak jsem se docetla ze svycarskeho tisku.

https://weltwoche.ch/daily/auch-sozialdemokraten-riefen-alles-fuer-deutschland-allenthalben-heisst-es-diese-drei-worte-seien-eine-sa-parole-die-nationalsozialisten-haben-sie-in-der-tat-benutzt-aber-ihre-gegner-a/

H. Lukešová 15.5.2024 9:48

Tak to je hezké, tak jsem si článek rozklikla, přeložila gúglem, Bylo to heslo vyjma sociální demokracie, také odborářů a křesťanů... Ono je správné, jak píšete řvát "Německo zdechni...", nebo "od řeky k moři...", za to dostanete metál.

Víte, co já také nechápu? Proč když je u nás zakázané schvalovat, ospravedlňovat a omlouvat ruskou agresi na Ukrajinu, za což Vám hrozí odnětí svobody na půl roku až tři léta, je na druhé straně dovoleno podporovat palestinské teroristy, propalestinské pochody nenávisti se naopak tolerují, přitom palestinští nacisté jsou horší než Rusové.

Když zakazujete podporovat Rusko, bylo by na místě i zakázat také veškerou podporu tzv. Palestinců. Mě upřímně ty propalestinské demonstrace urážejí, velmi emociálně zasahují...

D. Laurencikova 15.5.2024 10:14

Uplne Vas chapu a plne s tim souhlasim, co pisete. V Nemecku zijeme v blazinci uz nejakou dobu, v Cesku si holt na to musite nejdriv zvyknout.

D. Laurencikova 15.5.2024 9:42

Nejake bitky gangu a sekani macetou.... To ani nema cenu komentovat. To proste - stejne jako Islam - "patri dnes k Nemecku". Dusledkem takovych udalosti pak neni reseni islamizace v dusledku imigrace a jejich efektu, ale posileni boje proti kritice vlady, cti AfD!

H. Lukešová 15.5.2024 9:52

Je pravdou, že německé soudy povolily policejní dozor nad AfD? Možná jsem letmo zahlédla titulek..., nejsem si však jistá. Také nečtu všechny články na internetu... :-) Pokud je to pravda, tak Pán Bůh s námi a Zlý pryč... Bohužel ten Zlý se již v Evropě v podobě rozmachu islámu roztahuje.

D. Laurencikova 15.5.2024 10:12

AfD je oznacena za "podezrelou" z pravicoveho extremismu, to je dnes v Nemecku vlastne oznaceni pro pragmatismus. Soud to ted potvrdil, ale to bylo predem jasne.

V. Kuhaj 14.5.2024 11:35

Píšete: "My si držíme jako symbol mrtvolu..." To "my" je asi řečnické my, asi tím nemyslíte, že také vy osobně?

Já jen že křesťan by tohle nikdy neřekl, protože to je zprznění celé myšlenky křesťanství. Takhle totiž člověk naložil s čistou láskou a nepodmíněným dobrem. A neuškodí si připomínat, že si to čas od času rád zopakuje.

Blábolení o uctívání mrtvoly si předávali na VUMLu, vás to hodné není. Vidno, že o křesťanství nevíte nic, tak se toho hodnocení možná zdržte. I když, vaše poznámka, že Kristus je za zenitem a čekají nás symboly jiné, třeba nahá nána rozhazující bahno, je docela trefná. Ale abych věřil tomu, že studentky umění se bojí umělecky ztvárněné sochy umučení Krista, to se budete muset ještě trochu zasnažit, tohle u mě stačit asi nebude. :-/

B. Havel 14.5.2024 14:24

Ve VUMLu spíše řešili myší olej. (Mausoleum s Uljanovem)

V. Kuhaj 14.5.2024 14:43

Ano, maus oleum bylo vyhlášené...;-D

R. Langer 15.5.2024 5:52

Že zrovna VY se posmiváte mrtvým svatým... ;-D

J. Jurax 14.5.2024 15:33

Jenže křížů s mrtvolou nebo skoromrtvolou je jako naseto a ctěny jako symbol jsou. Od mala mi to přišlo poněkud morbidní.

Pravda, z jiného úhlu pohledu lze je chápat i jako symbol člověka trpícího za svou pravdu a činy, ať už byly či jsou jakékoliv. Mj. proto jsou takové kříže často v kriminálech. A samozřejmě v křesťanských svatostáncích, byť ten na kříži za křesťanství netrpěl, neboť ještě neexistovalo.

R. Spálenková 14.5.2024 11:07

Kdyby akademici ráčili občas zavítat do Anežského kláštera nebo jiného musea starého umění, hned by jim Myslbek přestal připadat tak esenciálně morbidní. Současně by možná získali nadhled nad svými běsi, které narcistně a řemeslně nepoučeně ztvárňují v dílech vystavovaných na klauzurách.

F. Navrátil 14.5.2024 8:43

To, co představuje Káča Olivová v umění, představuje fialová vláda v politice. Házení bahna kolem sebe s holým zadkem.

M. Valenta 14.5.2024 8:09

Že chcimírovských tanečků papeže Františka na ukrajinské frontě je mi smutno. Pro mě je ten člověk velkým skládáním.

M. Valenta 14.5.2024 8:13

Ty nechtěné korektury jsou pro zlost.