26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

UMĚLÁ INTELIGENCE: Černí nacisté

Vyhledávací gigant Google provozuje i řadu vedlejších aktivit, s větší či menší měrou úspěšnosti (např. mobilní operační systém Android). V oblasti umělé inteligence to ovšem není velké jméno a jejich projekt Gemini spíš poklusává ve středu závodního pole.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Roškota 25.2.2024 8:35

Viděl jsem černošku nádherně recitovat Shakespeara. Je to nepřijatelné? Ona vyrostla v západní kultuře a naprosto rozumí co autor chtěl svými verši vyjádřit.

F. Kusák 25.2.2024 9:31

Ale o tom to přeci neni. Podstata Kechlibarových slov spočívá v popletení hodnot a historických faktu v seriózním vnímání reality. Ovšem v uměleckém a fantaskním světě je povoleno téměř vše. To je ovsem úplně něco jiného.

R. Langer 25.2.2024 9:33

Ne, to jste jenom asi něco nepochopil... ;-)

P. Diviš 25.2.2024 15:39

Jo, to je OK.

Ale co tak vím, tak problém byl, když nějaké verše černocha či černošky měl recitovat běloch či běloška.

M. Pivoda 26.2.2024 15:58

Oč blbější, o to agresivnější. Nejen, že se Karel Šebesta není schopen zde podepsat vlastním jménem po více než třech desetiletích údajné české demokracie, on ví prd.

Cituji z Wikipedie

... Ottův slovník naučný ho popisuje jako „oblíbeného černocha Petra Velikého“

Alexandr Sergejevič Puškin byl ruský básník, prozaik a dramatik. Byl představitel romantismu a bývá považován za zakladatele moderní ruské literatury. K jeho nejvýznamnějším dílům patří poema Ruslan a Ludmila, drama Boris Godunov, prózy Kapitánská dcerka a Piková dáma a veršovaný román Evžen Oněgin.