27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

U.S. KONGRES: O nás bez nás

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sura 2.4.2024 23:05

Jakej článek, taková diskuse .....

T. Pudil 2.4.2024 23:00

Mnohem popularnejsi, nez je konflikt na Ukrajine, ktery v USA krome tzv. warmongers v establishmentu, verejnost vseobecne nezajima, je situace v Izraeli. Mezi beznou populaci vsak vladne neochota pokracovat ve financnim podporovani cehokoliv, co se deje mimo uzemi USA na ukor jejiho zivotniho standartu. USA jedou tzv. na dluh a to dluh velice citelny. Nafukovanim financi , cimz dochazi k inflaci ( podle slovesa inflate) dochazi k snizovani hodnoty penez a snizovani jejich sily a to se odrazi v ekonomicke situaci kazdeho jedince, kdy veci bezne denni potreby stoji xkrat vice nez jsou lide zvykli. O usporach se ani nebudu zminovat. Bezne Americany Ukrajina zajima mene nez Ceskoslovensko v roce 1968 a vsichni dobre vime, jak to dopadlo. V podstate zalezi, jestli vyhraji v kongresu ti, kteri tezi z valecnych konfliktu a nebo ti, kterym zalezi na jejich vlastni domaci situaci. Nechme se prekvapit. Ja bych osobne byl prekvapen, kdyby to ta valecna lobby prohrala.

L. Peleška 2.4.2024 17:19

Roky zpět velebím na všech diskuzích USA. Třikrát nám v dějinách pomohly. Podle pretzidenta Wilsona se jmenuje nádraží. mHlavní nádraží! Ony byly tou věží svobody, ke které jsme se upínali coby puberťáci za socíku. Jenže levicový aktivismus v posledních dvaceti letech rozhoduje volby v EU i a posledních deset let i v USA! Merkel zničila prosperitu EU spojením se zelenými, Biden se spojil s marxisty ( viceprezidentka Kamala Hariss) a komunisty ( Bernie Sanders), on sám se snaží zavést v USA GD, jen aby byla jeho žena paní prezidentovou? Pokud vyhraje Trump, visí ve vzduchu rozdělení USA! I pokud se tak nestane, ani Trump za čtyři roky nedokáže vymést Augiášův chlév nejsa Heraklem! Pokud nějakým zázrakem ( spíše podvodem?) vyhraje Biden, hrozí ekonomický krach USA (Rusové i Asie začaly dedolarizaci, její výsledky se odráží na ceně zlata, jak se centrální banky zbavují Dolaru!) a v konečném důsledku ekonomické krize je i jediné řešení škrtající dluhy - válka!? Úpadek Západu vládnoucího několik století, jde odvrátit stěží. Levičáci vždy svedli lidstvo k válce ( nacionální socialisté i komunisté, nyní by to byli zeleninisté!), protože jejich progresivní myšlenky jsou jediné možné!? Raději revoluci, než krok zpět? Řešení nevidím...

M. Těhanová 2.4.2024 12:02

Pořád tyhlety stejné kecy - co by, kdyby. Ano, Putin si chce zachovat vliv v bývalých svazových republikách, ale je neskutečný nesmysl, že bychom se do jeho područí opět dostali i my. Nevěřím, že by Rusové byli takoví pitomci a chtěli si nás posadit za krk.

Ale pořád se tím někdo snaží strašit.

J. Moravec 2.4.2024 12:16

Byli jsme jednou z takových svazových republik.

Ale vždy platilo a stále platí, že stát se může kdykoliv cokoliv a to bez ohledu na to co zde na psovi kdokoliv myslí a píše.

M. Těhanová 2.4.2024 17:00

To jsme nikdy nebyli, byli jsme jejich satelit, ale toť vše. Ale bojte se, když vás to baví, já jenom doufám, že nedojde k nějaké provokaci. A i tak, my nejsme jejich soused, aby nás mohli napadnout první, jak se snaží kde, kdo lidem namluvit.

J. Jurax 2.4.2024 20:26

Jo, formálně jen satelit, de fakto ale spíš to druhé. Projevilo se to naplno v osmašedesátém.

L. Peleška 2.4.2024 17:21

Souhlas. Rusko by bylo poraženo, asi by sáhlo k jaderné válce, která už vítěze mít nebude! S NATO si to Rusko nerozdá dobrovolně! I ten člověk z Kramlu to ví. Třikrát silnější protivník? Je to zločinec, ale ne blázen!

M. Těhanová 2.4.2024 18:25

Máte 100% pravdu. Úplně ve všem, co jste napsal.

V. Čermák 2.4.2024 19:36

S tím Zločincem Opatrně, pokud jako Zločince nenazveme i Kennedyho, Clintona, Bushe, mírotvůrce Obamu a bombarďáka Bidena...

M. Krátký 2.4.2024 11:03

Celá EU spolu s USA pitomci si hrají na Velkou válku kdesi mimo dostřel našich hlavní. Jděte do háje s tvrzením, že je možné porazit Rusko - to rusko - ukrajinské kočkování - sem tam pár mrtvých a pobořených chatrčí !!!!!! Rusko nelze porazit - copak se to za kraviny dneska učí na školách v dějepisu za bludy o porazitelnosti Ruska - Napoleon i Hitler by vám mohli vyprávět - nebo si o tom něco přečtěte šašci visící na mobilech 24 hodin denně - tak si tam něco vygůglete a nebuďte za blbce - krásný den všem R^

M. Šejna 2.4.2024 10:04

Tuhle válku mezi Ruskem a Ukrajinou (NATO), rozhodne Green Deal.

Pro válku je nutná munice . Výroba munice je energetický dost náročná.

Rusové mají levnou energií.

R. Langer 2.4.2024 11:02

V tom případě už je minimálně 15 let rozhodnuto. :-(

R. Vacek 2.4.2024 10:00

A třeba by bylo lepší navázat na požadavek Charty 77 a Havla, poslat všechny cizí vojáky domů a rozpustit oba vojenské bloky. Tak, jak požadovali v Pražské výzvě z roku 1985. A proč to Havel požadoval? Protože právě to Chartisté pokládali za příčinu napětí v Evropě, která může vyústit až ve válku.

Proto bychom měli pokorně přiznat, že i tady měli Chartiské pravdu a pokusit se naši chybu napravit.

Pražská výzva:

http://www.disent.usd.cas.cz/wp-content/uploads/Prazska_vyzva_listy_1985_2_zm_ocr.pdf

J. Jurax 2.4.2024 20:38

Jo.

A kde bychom byli dnes bez NATO? Specielně dnes v souvislosti s událostmi na Ukrajině bychom horko těžko dávali něco dohromady. EU je v tomto punktu sterilní.

A ovšem lze namítnout, že bez NATO by nebyla ukrajinská krize, ale po mém soudu je tato námitka lichá. Byla by jen v detailech jiná.

A Havel byl při vší úctě k němu snílek.

M. Hoblík 2.4.2024 9:39

Možná by bylo lepší přiznat pravdu a donutit válečné štváče k jednání. Jinak se může stát, že Putin nebude mít s kým jednat a o čem jednat! A budeme oprašovat Ruštinu...

A. Pašata 2.4.2024 9:50

Ano, válečného štváče Putina by to chtělo donutit k ústupu a k jednání nasazením armád NATO.

R. Langer 2.4.2024 11:02

A už jste narukoval? 8-o

M. Těhanová 2.4.2024 12:06

jste normální? Co má tato válka společného s NATO? Tak maximálně by to byla záležitost OSN.

A. Pašata 2.4.2024 12:52

Ukrajina žádala NATO o pomoc hned po začátku invaze. A má právo požádat koho chce.

M. Těhanová 2.4.2024 16:55

tak ona taky měla od NATO nějaké sliby, tak proč by nepožádala. Vždyť právě NATO je příčina toho konfliktu.

A. Pašata 2.4.2024 18:39

Ne. Příčina toho konfliktu je ruský imperialismus.

Sliby měla Ukrajina od Ruska - mělo být garantem její územní celistvosti podle Budapešťského memoranda. A co jí to bylo platné? Rusko porušuje smlouvy jako na běžícím páse.

A. Teplý 2.4.2024 18:57

Rusko garantovalo územní celistvost neutrální Ukrajině - která neutralitu měla i v Ústavě.

Ve chvíli, kdy nelegitimní vláda na Ukrajině zrušila neutralitu a usilovala o vstup do NATO - byla už situace zcela jiná.

A. Pašata 2.4.2024 19:18

NEJDŘÍVE Rusko ukradlo Krym a PAK Ukrajina zrušila neutralitu. Rusko vlastně vojensky napadlo neutrální zemi a v důsledku toho Ukrajina požádala o vstup do NATO. Na což měla právo a Rusku do toho nic nebylo.

A nelegitimní vláda je v Rusku, neexistují tam svobodné volby, jen zfalšované frašky.

V. Čermák 2.4.2024 19:44

Nejdříve USA vyprovokovalo státní převrat na Majdanu a chystaly se na svoji mírovou základnu v Sevastopolu, pak Rusko na základě Referenda zabralo Krym. Pak Ukrajina odmítla Neutralitu a nedodržela Minské dohody a vojensky útočila na Ruskou menšinu. Putin má 85%podporu obyvatel, ale jakou podporu má Zelenský? Volby zrušil, ze Strachu..;-D

A. Pašata 2.4.2024 20:26

Příznivcům alternativní historie bych si dovolil připomenout, že Rusko NEJDŘÍVE vojensky zabralo Krym a PAK zfalšovalo referendum pře dhlavněmi zbraní, kterým to zdánlivě posvětilo. Už tehdy jelo podle Hitlerova mustru, který stejným způsobem provedl anšlus Rakouska.

Minské dohody především nikdy nedodrželo Rusko, a to je pak těžké něco dodržovat jednostranně. Žádné Minské dohody by nevznikly, pokud by Rusko dodrželo Budapešťské memorandum a respektovalo územní celistvost neutrální Ukrajiny.

Putinovu podporu posuzujete podle zfalšovaných voleb? V tom případě má Zelenskyj stoprocentní podporu a volby nejsou zapotřebí :-D Mimochodem, jak chcete uskutečnit volby na okupovaných územích? To jako že by tam ruští agresoři nechali zorganizovat ukrajinské volební místnosti? Trošku na hlavu, ne?

A. Teplý 2.4.2024 21:15

Po Majdanu byla dosazena ukrajinská vláda dle výběru Mrs Nulandové.

Pod hlavněni samopalů byl zbaven úřadu demokraticky zvolený prezident Janukovič.

Začalo být pronásledováno rusky mluvící obyvatelstvo Ukrajiny.

V té chvíli bylo referendum na autonomním Krymu naprosto legitimní. A nebýt "zelených mužiků" - pučistická ukrajinská vláda by toto referendum utopila v krvi.

A. Pašata 2.4.2024 21:59

Příznivcům alternativní historie bych připomněl, že do demonstrantů dal střílet právě Janukovyč. Načež byl zcela regulérně zbaven funkce ukrajinským parlamentem.

Rusky mluvící obyvatelstvo Ukrajiny bylo "pronásledováno" asi tak stejně, jako sudetští Němci Čechy před druhou světovou válkou. Takže podle vás byl legitimní i zábor Sudet, protože proběhl podle stejného scénáře.

A nebýt "zelených mužiků", žádné nelegitimní referendum by se na Krymu nekonalo a všichni by žili v míru. V krvi byli naopak připravení utopit mužici ty, kdo v referendu hlasovali proti. Stejně jako se to teď dělo v Doněcku, Luhansku a na Donbase, kde nutili lidi hlasovat i na ulici před namířenými hlavněmi.

Závěrečný dotaz: Jste hloupý, nebo ty ruské lži hlásáte za peníze?

J. Jurax 2.4.2024 20:41

OSN? Kde má Rusko jako dědic SSSR právo veta?

OSN nemá armádu.

J. Nevrkla 2.4.2024 8:37

Takhle vyděšeně může psát jen ten, kdo ničemu nerozumí, nic o Rusku a příčinách konfliktu neví. Žádné nebezpečí nám z Ruska nehrozí.

Vlastně se musím trochu omluvit,autor začíná chápat, že to Západ na Ukrajině prohraje.