20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

TREND: Zabij Žida!

K dosažení konečného cíle je třeba vymýt mozky i dorostu ,v povinném citování súry „ Zabij Žida „, i když v Koránu není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 15.4.2024 15:11

Ne.

Prafotr Morava při té příležitosti pravil: "Tady hodíme sicnu!" a že lapli slinu dal fachčit škopek.

M. Zasazabanovaný 15.4.2024 14:09

Pán Jurax, rád by som vás upozornil, že starovekí Egypťania mali svoje kráľovstvo v Palestíne pár storočí pred Židmi. A geneticky sú potomkami starovekých Egypťanov súčasní koptskí kresťania (asi 10% populácie Egypta - 10 miliónov ľudí). Takže, nemali by sa Židia aj Arabi z Palestíny vysťahovať a nechať tam žiť "najprávoplatnejších" nárokovateľov daného územia - egyptských Koptov? :-)

J. Jurax 15.4.2024 15:15

Ano.

A u nás by byl pretendentem téhož lid zvoncových pohárů, ne-li lovci mamutů z Předmostí u Přerova, co tam mají památník.

M. Zasazabanovaný 16.4.2024 7:35

:-)

V. Petr 15.4.2024 17:13

Nojo, ale to by museli Arabové opustit celý sever Afriky...

M. Zasazabanovaný 16.4.2024 7:35

V mene historickej "spravodlivosti" je treba priniesť obete. Ak nechápete právoplatnosť historických nárokov, sionisti vám ich podstatu objasnia. ... A potom sa pokorne stiahnu z Palestíny,. ;-D

V. Mokrý 15.4.2024 14:24

!

1* R^

T. Kohout 15.4.2024 22:35

Vy musíte být "pomatená", diplomaticky řečeno ideologicky zaslepená či zatvrzelá. Nic z toho, co píšete v posledním odstavci není pravda. Opravdu nechci Židům nic brát. Jen říkám, že je důležitější to, kdo tam žil před sto lety než za krále Davida. A jistě, tak to lze vztáhnout i k dnešku. Je důležitější, kdo tam žije dneska, než to, kdo tam žil před 100 lety. Ale základ i současných problémů je v době před 100 lety, než za Starého zákona.

J. Kindl 15.4.2024 12:29

Bere se v úvahu, že tam bylo osídlení jiné. Jiné a tedy jaké ???

A. Teply 15.4.2024 14:18

1917 - Balfourova deklarace - mandátní území Palestina (na dobytém osmanském území) - žije zde 700 tis. Arabů a 56 tis. Židů.

M. Zasazabanovaný 16.4.2024 8:07

A roku 1917 už prebehli dve alíji. Takže pôvodne tam bolo židov o desaťtisíce menej. Pôvodne - to znamená pred rokom 1880. Tieto prvé dve alíji sú príčinou prvých protižidovských pogromov v XX storočí na území Palestíny.

Alija (hebrejsky: עלייה, doslova "cesta nahor", "výstup") je židovská migrácia do Palestíny a neskôr Izraela.

Takzvaná prvá Alija prebiehala v rokoch 1882 až 1904. Bola reakciou na pogromy v cárskom Rusku a do Palestíny počas nej odišlo na 25 000 ľudí. Táto migračná vlna nebola výrazne ideologicky motivovaná a jej členovia po príchode do Palestíny pracovali predovšetkým ako poľnohospodári, zakladali nové osady (napríklad Rišon le-Cion) a bežne najímali Arabmi ako lacnú pracovnú silu.

Druhá Alija, pre budúci Izrael kľúčová, prebiehala od roku 1904 do prvej svetovej vojny, ktorá vypukla v roku 1914. Bola reakciou na ďalšiu vlnu pogromov v Rusku, ktorá bola dôsledkom neúspešnej revolúcie. Ľudia, ktorí v tejto aliji prišli boli oveľa lepšie pripravení na drsné podmienky, ktoré Palestína poskytlo a boli oveľa viac ideologicky ovplyvnení (predovšetkým socializmom). Je možné povedať, že táto Alija na územie dnešného Izraela "priviezla" všetky ideológie, ktoré sa tam dnes nachádza (ortodoxnú, socialistickú atď.)

V. Pokorný 15.4.2024 11:13

Zdravím proizraelské agitátory a podporovatele izraelské genocidy, kterou Izrael provádí, za podpory tzv. demokratického Západu, v Gaze. To by bylo! Aby chyběla každý den prožidovská a proizraelská agitka.

S. Komik 15.4.2024 12:09

Izrael neprovádí v Gaze žádnou genocidu prostě proto, že jeho jednání neodpovídá mezinárodně uznané definici genocidy. Chová se v Gaze tak, jako každá armáda na dobytém území nepřítele - čistí ho od bojovníků protistrany. Což je ostatně v pořádku: byla to oficiální vláda pásma Gazy, která vyhlásila válku Izraeli.

V. Pokorný 15.4.2024 12:37

Zdravím. Pro mne jste, v tomto případě, mimoň prvního řádu. Vlastně máte pravdu. Z pohledu té vaší sebranky, která v tomto případě Státní teror izraelské armády vůči hlavně ženským a dětským bojovníkům Hamásu podporuje. Jsem si vědom, že používám trochu klišé při tom, že uvádím ty Palestinky a jejich děti. Nicméně tak to je. Vy tohle označujete jako čištění. Patří vám to. K tomu dodám jen... FUJ! Vy mezinárodně uznaná definice genocidy.

V. Petr 15.4.2024 13:20

Když ony se ty ženy a děti také zúčastňují zločinů Hamásu. Používání dětských bojovníků se přitom považuje za válečný zločin.

K. Křivan 15.4.2024 13:22

Ježíšmarjá, ty jsi ale vůůůůl ! ;-D ;-D ;-D

K. Křivan 15.4.2024 13:36

Pane Pokorný, "Palestinky a jejich děti". To myslíte ty hnusné samice s jejich parchanty, která se před kamerami zdegenerovaných Evropanů svíjely jak v orgasmu a ječely slastí, když jejich samci vraždili israelské mimina a malé děti ? Ne, to nejsouu lidi, to je jen hnus.

H. Lukešová 15.4.2024 14:05

Fuj si říkejte sám sobě před zrcadlem. Izraelci zabili nejméně 14 tisíc bojovníků Hamásu a některé oběti z řad žen a dětí? I za ně odpovídá Hamás, jehož vojáci mezi nimi působí a jinak ani ty palestinské ženy a děti nejsou nevinné. Podporují Hamás a jeho zvěrstva. V Gaze nejsou nevinní civilisté, ale teroristé a civilní zastánci teroru.

V. Pokorný 15.4.2024 15:54

Zdravím. Paní, nebo slečno, Lukešová, nedělejte ze sebe větší husu než si myslím. Tak naivní určitě nejste. Na oplátku já můžu říci, že v Izraeli také nejsou nevinní civilisté. 14 tisíc bojovníků Hamásu že zabili izraelští vojáci? To jsou proti tomu Hamásu příštipkáři. Ten zabil jen nějakých 15 stovek Izraelců, tedy v případu toho teroristického útoku. O kterém ani nejslavnější a nejlepší rozvědka na světě, izraelská Mossad, prý vůbec neměla tušení. Má to ale Pánbůh čeládku!

V. Kučer 15.4.2024 12:48

Genocidu chtějí provést nepřátelé Izraele a užiteční idioti je v tom podporují.

J. Jurax 15.4.2024 13:14

No jo no, v duchu Vašeho příspěvku Vás mohu pozdravit jako antisemitu a podporovatele palestinských muslimských teroristů a vrahů žen a dětí nejen židovských.

Mimochodem, pociťujete sympatie taky k těm, co svého času vystříleli redakci Charlie Hebdo nebo divadlo Bataclan či k těm, co povraždili izraelské sportovce na OH v Mnichově?

R. Langer 15.4.2024 22:25

Třeba je to taky muslim. ;-)

H. Lukešová 15.4.2024 10:12

Ali Karimi, jeden z nejvýznamnějších íránských fotbalistů všech dob, otevřeně vystoupil proti útoku na Izrael a překvapivě získal širokou podporu.

Sport je mostem k míru. Dva dny po íránském útoku na Izrael se v Íránu množí hlasy, které otevřeně a odvážně vyjadřují podporu Izraeli a zříkají se íránského režimu.

Příběh začal poté, co íránský fotbalista Ramin Rezaeian pochválil íránský útok na Izrael, když na svůj X účet napsal: "Jsme íránský lid a nikomu neplatíme výkupné. Ať žije Írán." Íránský fotbalista ve svém tweetu zveřejnil obrázek rytířů na koních nesoucích vlajku Íránské islámské republiky.

Íránský fotbalista obdržel mnoho rozzlobených reakcí a mnoho protirežimních občanů a fotbalových fanoušků v Íránu mu napsalo, že to není vlajka Íránu, ale vlajka islámské republiky, a dodali: „Platíte výkupné vládu mulláhů po celý tvůj život." Jiný mu napsal: "Modlete se, aby Izrael jednal moudře a nereagoval hloupě jako vy - jinak budete muset vy a vaše rodina hledat útočiště."

V současné době někteří Íránci veřejně vystupují na podporu Izraele a ne méně než Ali Karimi, jeden z největších íránských fotbalistů všech dob.

Bývalý hráč, který hrál za německý Bayern Mnichov a je považován za největší talent Íránu, vystoupil otevřeně proti útoku na Izrael.

Karimi nahrál na sociální sítě obrázek, který simuluje Izrael a Írán jako jednu pěst, zobrazující izraelskou vlajku a předchozí íránskou vlajku se spojenýma rukama a napsal: „My jsme Írán, ne islámská republika,“ v tom, co vypadá jako nové heslo odpůrců režimu ajatolláha.

Karimiho příspěvek zaznamenal mnoho reakcí podporující 45letého bývalého hráče, o kterém je známo, že vystupuje proti íránskému režimu a často se proti němu vymezuje. Karimi ale není sám

H. Lukešová 15.4.2024 10:15

Karimiho bývalý spoluhráč v Íránu Milad Zanidpour také napsal: "Tato válka se mnou nemá nic společného. Nereprezentuje mě a mé názory. Nejsem Islámská republika a věřím, že režim zahájil útok pouze z ohledů." Kolik peněz jste utratili za tento útok? Ekonomika je špatná a utrácejí miliony na odpalování raket."

Vahid Sarlak, trenér íránského judo týmu, a Saeid Mollaei, který byl nucen najít politický azyl poté, co byl režimem ajatolláhů donucen bojkotovat mistrovství světa v judu v roce 2019, aby se vyhnul izraelskému soupeři Sagi Mukimu, a několik let soutěžili v Izraeli poprvé v historii napsal na svůj instagramový účet: "My Íránci bojujeme proti islámské republice, ne proti Izraeli. Nemáme žádný problém s Židy a Izraelci a považujeme je za své přátele. Íránský lid by neměl platit cena za šílenství režimu."

https://www.israelnationalnews.com/news/388506

Nejsou všichni Íránci džihádističtí teroristé a stoupenci ajatolláhů. Slušní Íránci podporují Izrael a nemají s Židy problémy, naopak je považují za své přátelé a jen neznalí lidé odsuzují izraelský útok proti představitelům íránského naci-islámského režimu.

K. Křivan 15.4.2024 10:36

Díky za dlouhý a informativní článek ! Moc potěšilo, co píšete. To vše jsem v podstatě nevěděl. Teď je jen otázka, kdy se podaří v Iránu zlikvidovat islám.

Z. Lapil 15.4.2024 14:36

O Íránu si zkuste poslechnout tohle: https://www.youtube.com/watch?v=JNv6vDTuhGs

"

Josef Kraus: V kontextu regionu Írán nabízí bezpečí a stabilitu. Mimo SWIFT je řadu let."

J. Jurax 15.4.2024 13:04

Slušní Íránci podporují Izrael, pravíte. A jsou ti slušní Íránci muslimové?

H. Lukešová 15.4.2024 13:08

Nevím, pokud ano, tak si myslím, že nejsou ortodoxní, protože pravý islám je již ze základu antisemitský. Ale to se domýšlím, z článku jsem informace o vyznání Íránců podporující Izrael nevyčetla.

J. Jurax 15.4.2024 13:42

No, já se zeptal spíš proto, že zde nejde o náboženství, aspoň ne primárně, ale o politiku, a ještě v podstatě vnitroíránskou.

J. Ptáček 15.4.2024 9:50

Nevracejme se pořád ke vzniku jakési cizí víry-islámu. Kolem roku 620 založil jakýsi bezvýznamný Mohamed cosi cizorodé v tehdejším historickém světě. Jakousi sunnitskou větev, ale hned se dohádal se svým nenáviděným bratrancem(zetěm) Alím, který založil ještě agresivnější větev šítskou. Jak křesťanství, tak židovství už mělo za sebou dlouhou historii, svoje území, své náboženské i civilní stavby, svou kulturu. A právě islám bojuje za jakási území, která patřila jiným.

Ano, Putin má tentokrát pravdu: pravoslaví má mnohem blíž k islámu, než ke katolictví. Nenávist, agresivitu, rozpínavost, pohrdání lidskými životy.