29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

TEORIE: Teror je ospravedlnitelný

Ospravedlňování barbarského útoku na izraelské civilisty je výsledkem desítek let propagace rovnostářských ideologií nejen na univerzitách. Motto těchto teorií, že účel světí prostředky, je popřením principu individuální morálky. A malý výlet do historie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ptáček 27.11.2023 9:20

Zdravý rozum mně říká být na jedné straně konfliktu nebo druhé. Důvody pro to přece mám. Já si třeba nepřeji žít v islámu podle koránu, ani právo šaríja. Proto budu fandit možná nespravedlivě židům a křesťanům. Je to možná sobecké, ale jejich náboženství, navíc agresivní si tu nepřeji Proto nemůžu být objektivní a určitě nebudu, ať mně přesvědčují třeba nobelisté.

T. Pospěch 27.11.2023 11:27

Podepisuji.

M. Kocián 27.11.2023 11:45

Prostě si každý volí svůj "kmen". Dokud může.

Z. Lapil 27.11.2023 11:53

Taky mi to tak vychází, totiž že je v pořádku dělení světa na "my" a "oni".

Jakmile totiž rozdělím svět na "Oni I" a "Oni II", ocitám se na tenkém ledě doporučení "nesuďte abyste nebyli souzeni". Aneb jsem snad Bůh, abych věděl, nebo aspoň soudce schopný vyslýchat svědky.

S výsledkem na způsob židovského "vtipu". Přijdou dva za rabínem, čí je tele. První říká: otelila se moje kráva, bez ní by telete nebylo. Tele je proto moje. A rabín? Inu - máš pravdu. Druhý říká: krávu oplodnil můj býk, bez něho by tele nebylo. Tele je proto moje. A rabín? Inu, máš pravdu.

I vloží se do věci rabínův syn, přítomný, aby se něco naučil. "Promiň otče, ale přece to tele nemůže patřit oběma." "I ty máš pravdu, můj synu".

Možná: kolektivismus sjednocuje názor, čímž omezuje až likviduje diverzitu, která je podle mnohých podmínkou, jistě ne postačující, spokojeného života.

F. Navrátil 27.11.2023 8:18

Vzdělání nesouvisí se sociální inteligencí. Přesvědčila mne o tom definitivně Výzva akademiků organizovaná Drahošem, která obviňovala český národ z rasismu a xenofobie, protože odmítá přijímat islámské nelegály. Ukázalo se, že český národ je inteligentní a podepsaní akademici jsou fachidioti.

J. Bertl 27.11.2023 9:48

R^

P. Brich 27.11.2023 12:46

R^!!

O. M. 27.11.2023 22:10

Máte pravdu, vzdělání nutně nesouvisí s inteligencí, čehož jste řádným příkladem, protože podle všeho máte potíže s pochopením psaného textu. Protože, pokud jste ji vůbec četl, jste nepochopil, co se tam píše.

R. Holub 28.11.2023 3:56

To je hrozny dokument. Psali neco ve smyslu "my co se zabyvame jako vedci hledanim pravdy vlastne musime mit pravdu..."

J. Lukavsky 27.11.2023 7:33

"účel světí prostředky" Ano, ale pozor, jen na naší, pokrokové a správné straně. Určitě nesvětí když Israel pošle bombu na dům velitele Hamásu ve kterém tento drží své 3 manželky a houf dětí. To se nesmí, i když jim pošle SMS že mají půl hodiny na odchod. No ale je zajímavé co dělaly ty ušlechtilé duše když Spojenci rovnali se zemí Berlín, Drážďany, Hannover.... a zabíjeli přitom nevinné německé děti. To přeci bylo bylo něco jiného nežli když V1 a V2 zabíjely anglické děti v Londýně či bomby v Coventry. Ale jak říkal již A.Einstein "na rozdíl od vesmíru, lidská blbost je nekonečná". Probatum est. J.L. end

L. Písařík 27.11.2023 11:00

Lidé, kterým se daří přiměřeně dobře, nebudou chtít svůj způsob života změnit. Hybnou silou změny musí být perspektiva lepšího - nebo násilí. Lhostejno zda státní či skupinové. A odtud je k teroru pouze krůček. Existují skupiny a hnutí, které mají pocit stále zvyšující se bezvýznamnosti a nezájmu a proto, aby na sebe upozornili, jsou schopny rozpoutat teror přesto, že v konečném výsledku neuspějí a jejich snaha se setká s drastickým dopadem. Stát se neviditelným je pro ně to nejhorší, co je může postihnout. Staly se vředem na povrchu Země. Když vřed nelze nijak vyléčit, je nutné ho vypálit.

M. Zasazabanovaný 27.11.2023 6:53

„Kolektivistický systém má dvě centrální charakteristiky. Potřebu definovat společné cíle a dát skupině, která jich má dosáhnout, maximum moci k jejich dosažení. .... Účel světí prostředky.

--- https://akw.sk/izrael-vedel-o-utoku-hamasu-vopred/ - Ide o niečo, čo som už spomínal v článku hneď po útoku. Teraz sa to stáva pravdou. Ako inak. Takmer vždy je to tak. Jednak o tom informoval v trojdňovom predstihu a bezúspešne Egypt, jednak boli spravodajské informácie k dispozícii a v predstihu priamo v Izraeli. Izrael ich odignoroval. Informuje o tom Channel 12. https://www.n12.co.il/ Dôkazy? Nech sa páči. O chvíľu toho bude plný internet. Ozývajú sa domáce hlasy, že za toto bude Netanjahu niesť trestnoprávnu zodpovednosť. Veru, mal by.

--- Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.

‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus. “The Palestinian Authority is a liability, Hamas is an asset”. = Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom. https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/

Slová psychopatického sionistu potvbrdil aj NYT: https://www.nytimes.com/2023/10/18/opinion/netanyahu-israel-gaza.html - Mr. Smotrich argued that Palestinian terrorist attacks at the time were mostly isolated and “atmospheric” — in other words, political theater but not a strategic danger. The real threat, he said, was on the diplomatic front from Mr. Abbas. For Israel, he concluded, “the Palestinian Authority is a burden, and Hamas is an asset.” -- Radšej Hamás, s ním nemusia vyjednávať a môžu viesť vojnu, ako palestínska samospráva, s ktorou by museli jednať, zastaviť vojnové operácie a "konečné riešenie" pásma Gazy.--- Sionistickí vládci Izraela vedeli o pripravovanom útoku Hamásu, ale počkali, obetovali pár stovák izraelských životov, aby mohli zahájiť etnickú čistku v Gaze. Účel svätí prostriedky.

J. Pokoutný 27.11.2023 10:32

Co se do Gazy odstěhovat? Hamás vás uvítá, ovcí málo,

F. Svoboda 27.11.2023 10:37

R^R^R^!!!!!!

M. Zasazabanovaný 27.11.2023 11:21

Čo tak skúsiť racionálny a faktami podopretý argument? Že na to nemáte? Nevadí, v dnešnej idiokracii budete uznávaný borec. Vám podobný už vám palce dal. A bude ich viac. ;-D

Ś. Svobodová 27.11.2023 15:12

Opravdu bych se divila, kdyby někdo dal na stůl důkazy o tom, že MOSAD znal všechna data, vč. času a míst kde bude vraždění probíhat. Prohlášení typu "Předali jsme Izraeli upozornění, že se něco chystá" je na prd.

V. Církva 27.11.2023 21:26

To že máš bujnou fantazii ještě neznamená že jsou tvoje (teda někde přečtené) výplody nějak pravděpodobné nebo že dávají logický smysl.

A už vůbec to nesvědčí o tom že zrovna ty máš na realistickou nebo pravdě blízkou analýzu informací.

Napsali ti to tu dobře, takové ty fantazie jak Stalin dobře věděl o útoku na SSSR a schválně nic nedělal nebo to dokonce organizoval nebo že USA schválně nechali zlikvidovat Pearl Harbor jsou velmi úsměvné. Samozřejmě že vždy je nějaká možnost že to tak bylo.

Ovšem básnit o něčem co má tak 5% pravděpodobnost je specialita magorů co mají deformované uvažování, nebo záměrně odvádí pozornost od věcí podstatných!

J. Lukavsky 27.11.2023 15:30

"Sionistickí vládci Izraela vedeli o pripravovanom útoku Hamásu, ale počkali, obetovali pár stovák izraelských životov, aby mohli zahájiť etnickú čistku v Gaze." To se říká i o Pearl Harboru, o napadení SSSR Hitlerem, o vylodění v Normandii, o našem 21.VIII.1968.... obvykle někdo přijde s tím, že "se to vědělo, ale nic se neudělalo protože...". Obvykle ale tajné služby nemají kopii rozkazu Vůdce, ale jen obvykle dosti protichůdné zprávy. No ale je pěkné si zašpekulovat nad tím, že kdosi třetí vnuknul Palestincům že Alláh jim dá jasné vítězství... ačkoli i naprostý idiot by se do toho nepustil. Není radno výše pšoukat, než kam může zadel koukat. A přecenit své vlastní síly je nejobvyklejší důvod průseru, jak vidno ledaskde, nejen v gaze. J.L. end

J. Farda 27.11.2023 18:08

Pán Boháčik s táračkami opäť nesklamal ... ;-)

I. Lyčka 27.11.2023 18:11

Stalin byl taky varován z mnoha stran, ale nevěřil.

R. Langer 27.11.2023 5:33

Tak aby se mládežníci nedivili, když se bude napadený bránit. ;-)

V. Chrastina 27.11.2023 10:38

Ano, a je třeba zdůraznit, že na islámský pytel zločinců musí být tvrdá záplata!!

I. Schlägel 27.11.2023 5:22

Přesně tak.R^