Čtvrtek 23. 5. 2024Vladimír polojasno10 °C

Diskuse k článku

SVĚT: Má lidstvo šanci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 226
  • Poslední: 3.12. 2006 23:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Sysa 30.11.2006 12:06

Re: Re: Re: Lidstvo má šanci!

Obávám se, že tyto universální hodnoty je možné sdílet pouze do té doby, než půjde o podstatu tzn o "jídlo" a o přežití "kmene" - pak zvítězí silnější - ten, kdo první zapomene ne společné universální hodnoty a upřednostní "kmenové" hodnoty. A teď je to islám, kdo vyhrává. O božské podstatě se můžeme začít dohadovat až s plným břichem.

...Ateista... 30.11.2006 6:44

Re: Lidstvo má šanci!

...zabýval se někdy někdo otázkou důkazu, že Bůh skutečně existuje ??? S jakým výsledkem ???

Muki 30.11.2006 8:07

Re: Re: Lidstvo má šanci!

Atheisto, proc misto otazky, neprinest dukazy, ze Buh neexistuje?

Ateista 30.11.2006 9:51

Re: Re: Re: Lidstvo má šanci!

...důkaz...?

Jsem "surový" matematik. Tedy je pro mne směrodatný pouze "pozitivní" důkaz. Skutečnost, že něco neexistuje, není možno dokazovat. Pokud ano, rád se to dozvím !

matematik 30.11.2006 10:29

Re: Re: Re: Lidstvo má šanci!

Kolem Jupitera obiha mala docela cerna konevka na caj s vyrytym obrazkem kone. Dokazte, ze tomu tak neni.

Sysa 30.11.2006 12:15

Re: Re: Re: Re: Lidstvo má šanci!

Věřím, že "Kolem Jupitera obiha mala docela cerna konevka na caj s vyrytym obrazkem kone". To už jsme dva. Jak nazveme toto náboženství a jak budeme trestat nevěřící? ;-D;-D;-D

Mephisto 30.11.2006 8:22

Re: Re: Lidstvo má šanci!

Samozřejmě že se tím zabývala spousta lidí a pokud byli dostatečně inteligentní, pak s jednoznačným výsledkem: Jde o nerozhodnutelnou otázku. Jak Boží existence, tak i jeho neexistence jsou možné, ani jedna nejde vyvrátit, ani jedna nejde dokázat. celkově se mi tahle otázka jeví jako nepodstatná. Co vidím jako mnohem významnější je otázka, zda má Bůh ty vlastnosti, které jsou mu křesťany připisovány - a zde vidím odpověď už mnohem jednoznačnější: Ani náhodou! Bůh nemá a nikdy neměl syna, zejména tedy ne Ježíše Krista, Kristus nikdy nevstal z mrtvých, nezemřel na kříži pro naše hříchy. Bohu (pokud existuje) jsou ukradené naše modlitby, jakož i naše samotná existence. Přesněji řečeno, zálěží mu na lidech úplně stejně, jako např. na zrnku písku na Marsu. Jestli Bůh existuje, pak určitě nemá manýry despotického faraona, jako je líčeno v Bibli. Nebe, peklo a spol. taky neexistují... atd.

Otta 30.11.2006 7:12

Re: Lidstvo má šanci!

Víra tvá tě uzdravila.

bruner 30.11.2006 7:15

Re: Lidstvo má šanci!

když říkáte "Bůh miluje každého, opravdu každého člověka a nemá zájem na smrti ani jednoho! " pak je na místě opáčit, že " Bůh nemiluje nikoho, opravdu žádného člověka a má zájem na smrti každého". Dokladem budiž, že opravdu každý člověk potká smrt.

To co říkáte vy, nemůžete nijak doložit a jsou to čiré výplody, které si v ničem nezadají s výplody jinověrců. Tím neříkám, že by nemohla existovat i jiná realita mimo naše chápání, ale tento názor nikomu nevnucuji a hlavně si okolo něj nědělám čáku na veškeré vědomosti.

ValVlk 30.11.2006 7:39

Re: Re: Lidstvo má šanci!

Pozor, v Bibli je myšlena smrt duchovní - peklo! A na konci všeho poslední soud a hořící jezero, kam bude uvrže no dosavadní peklo a podsvětí! Ve Zjevení se píše, to je ta druhá smrt. Blaze tomu, kdo má podíl na prvním vzkříšení ( na vzkříšení Ježíše Krista - po lopatě, kdo věří a vyznává živého Ježíše, Živého Boha, ten se nemusí bát zatracení, toho Ježíš vykoupil svou krví! Soud a odsouzení spočívá v tom, že lidé nevěří v Ježíše Krista a pokud se neobrátí, jsou již odsouzeni!    Komunistům se povedla jedna jediná dokonalá věc - duchovně zabili náš národ, jak jinak si vysvětlit zuřivý odpor vůči křesťanství. Nikoli Alláh a Mohamed, ale pravý Bůh Hospodin a Ježíš jsou jedinou nadějí lidstva, pochop to kdo chceš!

VLK 30.11.2006 15:25

Re: Re: Re: Lidstvo má šanci!

Dokaz to!

Dokazte, ze Jezis je necim treba jen o chlup lepsim nez Mohamed, dokazte to na konkretnim potvrditelnem faktu. To, co tady doposud plodite, je smes nezarucitelnych slibu a bachorek typu jedna pani povidala. Neni v tom jediny skutecnosti podepreny argument. Kdybych tam misto Jezis napsal Mohamed a zmenil par slov, dostal bych kazani immama.

Tim nepopiram, ze krestanstvi je lepsi nez islam. Krestanstvi je lepsi v tom, ze vede ke svobode a toleranci. Soucasne krestanstvi. Ze vede i k moznosti svobadne krestanstvi poprit. A ze vede i k tomu, ze poprenim krestanstvi se nemusime vzdat vsech jeho vyhod. Tim se stavi nad uroven islamu a tim dalo vzniknout dnesni celosvetove civilizaci.

A pokud jde o duchovni smrt, radeji budu verit v prevtelovani dusi. Tento koncept je podstatne lepsi nez jednorazove strceni do ocistce, kde clovek uz jen ceka na posledni verdikt.

68 30.11.2006 17:22

Re: Re: Re: Re: Lidstvo má šanci!

Řekl bych, že Mohamed se vyučil jako pouštní lupič.

Sch. glosátor 30.11.2006 7:52

A co navštívit psychiatra ?

ValVlk 30.11.2006 8:04

Re: A co navštívit psychiatra ?

Vřele Vám návštěvu u psychiatra doporučuji! Bude to pro vás přínosem! Před pravým Bohem budete stát v den Soudu a budete mlčet, protože jste nepřijal obhájce - Ježíše Krista ukřižovaného a vzkříšeného. Zrovna v Ústí nad Labem je vynikající psychiatr a tuším že i v Chrudimi, obraťte se na redakci Života Víry, tam vám sdělí jejich jména a adresy. Nebojte se síť na hlavu vám nehodí, ale popovídají si s Vámi a řeknou Vám to samé co já. Bez Ježíše se nikam nedostanete, leda do zatracení! Na vašem místě já bych tam nechtěl! Voltair, zapřísáhlý nepřítel křesťanství a likvidátor Biblí ve Francii, když umíral, řval: Plameny, plameny, to je hrůza! Já tam nechci, zachraňte mě! Zemřel za hrůzného řevu! Peklo existuje!

lynx 30.11.2006 8:17

Re: Lidstvo má šanci!

No mě je úplně jedno, zda tady budou u vesla islamisti nebo lidé typu ValVlka. Je to stejná sebranka pomatenců.  Víra má být záležitost až intimní a ne fanaticky agresivní. Proč by spásou lidstva mělo být bezvýhradné uznání bible? To můžou být i pohádky B. Němcové, tam je taky spousta moudra a příkladů hodných k následování.

Sysa 30.11.2006 9:03

Re: Lidstvo má šanci!

Všechna náboženství posuzuji stejně - jako způsob oblbnutí co nejvíce lidí za účelem jejich ovládání. A je mi jedno jací lidé mi co vnucují. Katolíci, komunisté, svědci jehovovi, muslimové, mormoni - všichni chtějí jenom moéc a peníze. S vírou to nemá soplečného pranic. A studujte dějiny, tam se dovíte, jak dopadneme. Ne že bych se na to těšila.

30.11.2006 10:02

Re: Re: Lidstvo má šanci!

fajn. Když se budeš rozhodovat, kde budeš žít - v křesťanské Evrpoě, nebo islámském Blízkém východě - kterou oblast si vybereš?,, :-)))

svoje rozoumky můžeš tu trousit jen proto, že jsi ve svobodné zemi, kde pojetí lidských práv vychází z křesťanství. Na Blízkém východě si neškrtneš. Ale to ve svých 14 ještě moc nechápeš ;-D

Děda 30.11.2006 9:45

Re: Lidstvo má šanci!

Kecy,kecy a nic víc než kecy, Když je bůh tak dobrý jakou mu děláš reklamu, tak proč dopustí všechna ta  svinstva která se dějí. Pravděpodobná tvoje odpověď bude , ženás zkouší, jo, takže zase kecy a kecy, hawk.

ufon 30.11.2006 9:49

Re: Lidstvo má šanci!

Kde dyl  ten tvůj Ježíš, když Hitler zakládal koncentráky?  Kde byl, když nám slovanům bylo násilně

vnuceno křešťanství. Ježíš možná byl, ale byl to zfetovaný schizofrenik,který svými cancy zblbnul

půl zeměkoule. Prober se je rok 2006 a ne 1600.

L8M 30.11.2006 10:03

Re: Lidstvo má šanci!

to je vtip? Jestli ne tak to chce léčení...

sob 30.11.2006 15:28

Re: Lidstvo má šanci!

to je ale blbec,nebo si dělá srandu ?

68 30.11.2006 4:36

Jen at mi do toho nemluví Hoffman z Bratislavy. Nesnáším.

Řekl bych, že dnešní zradikalisovaní muslimové, jejich vůdcové, jsou zcela přesvědčeni, že jejich vojenské porážky v minulosti (Poitiers, Lepanto, Viena), stejně jako vyhoštění ze Španělska byl jen dočasný nepříznivý obrat, nepodstatné zdržení na cestě Islámu k vítězství v Evropě, které nevidí nijak vzdálené. A dojde k němu ne snad proto, že Evropa (a pak ten zbytek) bude dobita invazí a frontálním útokem muslimských armád pod praporem Proroka, ale proto, že Evropa,  která se téměř vylidní jen z čiré nudy, kulturně odzbrojená, bez efektivní vůle k jakékoliv akci, doslova předá svoji budoucnost muslimským imigrantům. Ti, jestli vše štastně dopadne, vytvoří něco, co už dnes má jméno “Eurabie”. Kulturně politickou enklávu Arabsko-Islamského okolního světa.  Ale stát se to tak ovšem nemusí, mnohdy dochází k různým překvapivým obratům. (A stále tu nakonec ještě jsou ty agresivní USA! Ale to až jako poslední resort.)

čtenář 30.11.2006 7:59

Re: Jen at mi do toho nemluví Hoffman z Bratislavy. Nesnáším.

Mnó, ještě jsou tu (k dnešnímu dni) Ruská federace a Čína. Stejně "agresivní". :-)

Sysa 30.11.2006 9:17

Re: Re: Aha

 no to nás čekají věci nepěkné

čtenář 30.11.2006 14:00

Re: Re: Re: Aha

Mnó, spíš pěkné věci čekají musulmany. A EU, která se s nimi paktuje !

68 30.11.2006 17:18

Re: Re: Jen at mi do toho nemluví Hoffman z Bratislavy. Nesnáším.

No, to "agresivní" jsem omylem nedal do uvozovek. Myslel jsem, že to bude pochopeno jako ironie i bez nich.

Doctor 30.11.2006 3:27

Epilepsie

Neapomenout ze Mohamed byl epileptik a trpel epileptickymi zachvaty ve kterych videl zjeveni.

Kanuk 30.11.2006 3:21

Jen dvě poznámky

1) Pan autor může jít vykládat svoje teorie machometánům. Co by s ním udělali je snadné si domyslit.

2) Bílá rasa vymírá, machometáni se množí jako krysy. Budoucnost je proto jasná.

Nestranny pozorovatel 30.11.2006 0:30

Stredovek i davnovek je tady ,a bude stale

Az na ten zaver, se to da cist. To, ze neco patri jen do stredoveku je velky omyl.

Poslechnete si Arnosta Lustiga, jak pevne osobnosti degaraduji az na kanibalismus behem tri tydnu v extremnich podminkach. Nejen stredovek, ale i davnovek je stale pritomen v cloveku.

Borek@Exil 30.11.2006 1:03

Nejen stredovek, ale i davnovek je stale pritomen v cloveku.

Ale nikoli v nasem trestnim zakoniku, zalat pambu.

Borek@Exil 30.11.2006 1:03

Re: Nejen stredovek, ale i davnovek je stale pritomen v cloveku.

Zaplat pambu, pismenko hapalo...