4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Obce chtějí hledat kompromis

Z Modravy mohu těžko dohlédnout, jak velkou komplikací je pro ministerstvo životního prostředí zrušení Plánu péče o Národní park Šumava, potvrzené Nejvyšším správním soudem v Brně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 26.2.2015 12:25

"Nevládní organizace"

jsou na úrovni teroristů. Jsou to bandy lidí, co přes  špinavé konexe, nátlak a vydírání prosazují svoji agendu, aniž by ji jakákoli relevantní politická formace brala ve volbách za svou.  Kdyby  greenpiss nebo děti Země se svými nápady vyrukovaly do voleb, dostaly by tak promile preferencí a stím by skončily hluboko za korunou českou či jinými recesistickými spolky.

S. Palinová 26.2.2015 12:01

Kompromis

S ekoteroristy se nedá najít kompromis. Oni se nikdy nevzdají svého socialistického myšlení.

P. Maleček 26.2.2015 5:34

Šumavský NP zrušit

Stejně NP z 95% chrání jen monokulturní fabriku na dřevo. CHKO s rezervacemi tam kde jsou zbytky původní šumavské přírody, to je jediná záchrana Šumavy v té podobě jaké ji obdivujeme, spíš obdivovali.

Paradoxem je, že ten nápad s NP vznikl právě v hlavách starostů šumavských obcí, povětšinou vlastníků penzionů. Ne však k ochraně přírody, ale k mastění si jejich kapes na značkou NP omámených turistech, slétajících se na značku NP jak mouchy na mucholapku.

Teď starostové kňučí, protože jim NP vyfoukli bursíkovští ekobyznysmeni a požírači státních vědeckých dotací z Prahy. Kdyby to zároveň neničilo Šumavu dalo by se říct - dobře jim tak.

T. Czernin 26.2.2015 2:56

Však ony si ty nevládky najdou cestu

jak vám na Šumavě zatnout tipec, jen se nebojte...