Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 88
  • Poslední: 1.11. 2010 16:49
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
M. Anklewicz 1.11.2010 16:49

Je to úžasné dílo, co věta to perla.

"Jednou z mnoha cen, jež musí zaplatit člověk za ten nemalý požitek

zabývat se politikou a politickým myšlením, je ta smutná skutečnost, že

velice brzy narazí na nejrůznější exoty, pošuky a maniaky všeho druhu."

Z věty logicky vyplývá, že na jedné straně je " Člověk" (jemný , citlivý,  vzdělaný a inteligentní, tedy- Joch první veliký). Na straně druhé je "Spolek pošuků, exotů a maniaků"  (odpůrců mučení, vojenských pučů a vlastnění otroků, tedy- ti kdož nesdílejí  názory p. Jocha ).

M. Anklewicz 1.11.2010 16:03

Problém není náboženství, ale jeho "velekněží".

Myslím si, že ani p. Anděl, ani p. Prokop plně nepochopili problém (netvrdím že já ano). Problémem není , zda náboženství má či nemá živého boha. Problém byl, je a bude v lidském egoismu.  Egoismus byl je a bude. Nebezpečí pro společnost spočívá v nezvládnutí jeho kontroly. Konkrétně p.Joch. Za jeden z projevů egoismu v politice, považuji manipulaci s lidmi, která se projevuje dnes již přímým a veřejně ověřitelným lhaním. Dotyčnému přitom nezáleží na tom, že jeho lži jsou ověřitelné a vyvratitelné, neboť těmi dole(níže než on) naprosto pohrdá. Články a projevy p. Jocha, jeho odpovědi a reakce v MfD, LN a OI jsou dohledatelné a plné rozporů. Lidově řečeno, je slizský jako had.

M. Hanko 1.11.2010 8:31

pohané podle pana Jocha

Teprve teď jsem si všiml další zábavné věty v článku:

"Post-křesťanský a novopohanský Němec či Rakušan může být ..."

Pan Joch má zjevně rád slovo pohan: má takový pejorativní nádech, a významově přitom přesně odpovídá: Pohané jsou všichni mimo křesťanů, například ateisté.

Horší je, co z toho plyne o názoru pana Jocha na ateisty. Cítí k nám snad něco jako opovržení (to v sobě to slovo pohan dost jednoznačně skrývá!)? Lze říct, že pan Joch opovrhuje všemi, kdo nejsou křesťané nebo židé?

M. Hanko 1.11.2010 8:06

Had v Edenu = Satan?

Pan Joch píše: "A jak VĚDÍ ortodoxní židé a křesťané, tím hadem byl Satan."

Docela by mě zajímalo, jak tohle můžou VĚDĚT. I když budu uznávat Bibli jako slovo boží, tak kde v Bibli se píše že Had v Edenu byl vlastně Satan? Jak to z veršů Gen 3:1-4 plyne?

A na okraj - pokud by skutečně ten had byl vtělený satan, proč pak bůh potrestal Hada jako živočišný druh?! (Gen 3:14,15)

P. Brodský 31.10.2010 20:16

To pan Kusý

Díky za vyvolání, pane Kusý(viz níže), ale já si opravdu nemyslím, že vycházet ze zkušenosti je chybou. Rúzní lidé ovšem mohou z téže zkušenosti čerpat dost různá poučení.

Vůdce

a říšský kancléř prý kdysi za svého mládí ve Vidni  jednou na ulici potkal haličského Žida oblečeného ve svém typickém národním kroji odlišném od oděvu vídeňské majority. Při pohledu na něj si položil otázku. Je toto Němec? A také si hned odpověděl:"Toto není Němec!!!". A jak pravil později ve svém Mein Kampfu, jeho světový názor byl hotov. Źidé nejsou Němci.Adolf si vzal z této zkušenosti, o jejíž autentičnosti nemám dúvod pochybovat, poučení, že Židé nemají v Německu co pohledávat. Já si z téže empirie beru úplně jiné poučení. Že totiž majority, které trvají na tom, že se jim minority musí

ve všem přizpůsobit, mohou být  nebezpečnější než nepřizpůsobivé

minority. Jinak řečeno monokulturalismus je mnohem nebezpečnější než multukulturalismus.

P. Lukavský 31.10.2010 10:34

Jistě, s mnohým jde souhlasit..

"Pošuci a jiní slovní exilibristé" opravdu dokáži vytvořit slovní spojení, že by jeden zíral. Asi ne poslední slovní výtaz se jako lavina vřítil do obecného slovníku - ekoterorismus a ekoteroristé. Samozřejmně bez logického obsahu.

(A také by se měli ekologové přinejmenším kát za všechny rozmary počasí... :-).)

J. Kanioková 31.10.2010 14:10

Tak pro mě výraz ekoterorismus je

naprosto jasný. Například v současné době "Děti země" blokující dálnici na Drážďany - cesta z Lovosic přes Ústí a dál je katastrofa a koncentrovaná hrůza....dokonce známého cca měsic nazpět vyhnali na druhou stranu Labe.....říkal, že to byl očistec.

U nás, pod jiným jménem, blokují už 10 let obchvat, protože máme hlavní silnici na Polsko vedenou absolutním středem města. Neustále zablokované město, kolony, kolony, v kteroukoliv hodinu dne. Hnus. Kravál a vše, co s tím souvisí.

Zelení jsou ekoteroristé bez jakékoliv zodpovědnosti.

P. Lukavský 31.10.2010 15:04

Re: Tak pro mě výraz ekoterorismus je

Máte můj obdiv,já v tom zase tak jasno nemám.  Teroristický skutek“ chápu jako    množinu vyjmenovaných činů jejiž cílem je vážně destabilizovat či  zničit     základní politické,  ústavní, hospodářské nebo sociální struktury země nebo mezinárodní organizace, a to:     útokem na lidské životy nebo na  majetek.  Ekologie: Definice životního prostředí v legislativě     České republiky. §2 zákona č. 17/1992 Sb., o životním prostředí : „Životní prostředí je vše, co vytváří přirozené podmínky existence organismů včetně člověka a je   předpokladem   jejich dalšího vývoje.  Jeho složkami jsou zejména ovzduší, voda,  horniny, půda,  organismy,   ekosystémy. Pro mne jsou to dva protichůdné významy. PS.: Nemá to nic společného s tím co   si osobně myslím o různých tzv: ekologických aktivitách.

M. Prokop 31.10.2010 15:30

Re: Jistě, s mnohým jde souhlasit..

Jestli vám takový Patrik připadá jinak než jako ekoterorista, tak snad jen jako ekovyděrač.

A je jen vzorek, to by bylo krásné, kdyby jen on.

http://www.lidovky.cz/ekovyderacstvi-bezne-podnikani-dnn-/ln_noviny.asp?c=A100112_000046_ln_noviny_sko&klic=234970&mes=100112_0

J. Blažek 31.10.2010 8:39

?

Článek jak když plácá ryba ocasem

P. Adler 31.10.2010 3:37

vsechno ef-ef ...

... az na to, ze nektere genealogicke teorie tvrdi, ze jmeno dzugasvili znamena syn zida, coz by v gruzinskych dejinach bylo zcela mozne, na co diom, pravdepodobne, zatimco jine, politicko-genealogicke teorie se stejne tak domnivaji, ze stary dzugasvili byl tatou naseho mileho pepy pouze na papire, zatimco skutecnym (prirodnim) otcem byl profesor przewalski, ano, ten, co objevil ty divoke kone ... projizdel pry na jedne ze svych cest gruzii a zastesklo se mu po damskem tele ... jisto je, ze cesta prof. przewalskiho v kriticke dobe se DA dokazat ...

K. Kužel 31.10.2010 8:23

Re: vsechno ef-ef ...

V té záplavě slov uniká topodstatné - zda Džugašvili znamená "syn Žida" nebo "syn žida". Pokud si přečtete článek p. Jocha pozorněji, přijdete na to, že to velké či malé písmenko znamená ohromný rozdíl.

M. Anklewicz 30.10.2010 22:58

Že mě to nepřekvapuje.

"Oba názory jsou však fatálně mylné"

Zlá zpráva pro nás je, že názory pana Jocha jsou zřejmě "fatálně zprávné". Včetně těch, že mučení lidí, násilné svržení zvolené vlády a vlastnění otroků není nic špatného.

P. Vandas 31.10.2010 8:27

Re: Že mě to nepřekvapuje.

Pane Anklewiczi, nevím sice, zda nepřeháníte, když panu Jochovi podsouváte hlásání "fatálně správných" názorů, avšak vězte, že násilným  svržením dříve zvolené vlády, začínají každé slavné dějiny téměř všech národů, náš nevyjímaje. Co se vlastnění otroků týče, stačí pohledět jinam, než kde to zlo hledáte Vy, a bude Vám jasněji. Pro Vaši informaci, otroctví je ještě dnes vesele provozováno v mnoha státech pod vládou Koránu, nakonec v provozování tohoto institutu v celých dějinách tito slavně prosluli, ale opovržení nesli jiní.Pokud se vrátíme do dob starého Říma, potom je třeba vidět i fakt, že ač otroctví není nic příliš vábného, v provedení římském to byl institut, který měl i sociální prvky srovnatelné s dnešním důchodovým zabezpečením, navíc existoval i způsob vyvázání z otroctví, propuštěnectví. Mnozí propuštěnci dosáhli významných státních funkcí. Jediní reprezentanti naší civilizace, kteří se dokázali vyrovnat islámu byli Hitler a Lenin se Stalinem, jejich úspěchy v aplikaci otroctví, jsou nezpochybnitelné.

V. Kusý 31.10.2010 8:29

Re: Že mě to nepřekvapuje.

Že mne ani nepřekvapuje, že píšete "zprávné"!

J. Slanina 31.10.2010 14:48

Re: Že mě to nepřekvapuje.

To víte, pane Kusý, už v mateřské školce pro děti funkcionářů a zaměstnanců ÚV KSČ se tak nějak po pravopise nebazírovalo.

M. Prokop 30.10.2010 21:20

Zajímavá úvaha,

ne nereálná.

Dotáhnu to do konce, jak je to s EU? Její úřednictvo také jeví mesiášské rysy, nebo je to jen vyžírkovství prosté?

M. Anklewicz 30.10.2010 22:43

Re: Zajímavá úvaha,

Dotáhnu to také do konce. Pan Joch hlásá, že člověk žijící za peníze daňových poplatníků, by neměl mít plná občanská práva. Jestliže je nyní placen daňovými poplatníky, vzdá se svého práva volit a být volen, nebo se zachová jako prostá vyžírka.

M. Prokop 31.10.2010 15:32

Re: Zajímavá úvaha,

Asi vám přijde normální, když o vašich penězích má rozhodovat ten, kdo z jejich ukradení žije.

J. Krásenský 31.10.2010 7:14

Re: Zajímavá úvaha,

Je to tak půl na půl. Kdo by se za ty peníze necítil být mesiášem?! Ovšem i u mnoha místních úředníků je znatelný pocit nadpřirozeného původu své (jejich) moci.

M. Anklewicz 30.10.2010 19:29

Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

"Malér nastává, když žid nebo křesťan odpadne od víry."

Napadá mě, že by p. Jochovi mohlo vyhovovat naroubování islámského prvku na judaismus a křesťanství. Prostě odpadlictví od víry trestat smrtí. Odpadlictví by vymizelo a na zemi by nastal Ráj!

V. Kusý 30.10.2010 21:18

Re: Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

Člověče, vy jste genius? Dovedete číst i nenapsané! Ale hranice mezi genialitou a idiocií je velmi tenká.

M. Anklewicz 30.10.2010 22:22

Re: Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

Citát v uvozovkách je přesný a je napsaný. S tou druhou části souhlasím bez výhrad.

J. Anděl 31.10.2010 10:16

Re: Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

Citát v uvozovkách JE naprosto přesný. Je to naprosto přesný útržek textu, kde byl v nějakém kontextu. Ten kontext je nyní pryč a vy s tímto naprosto přesným citátem v uvozovkách můžete manipulovat podle vlastního uvážení a použít to třeba i proti původnímu kotextu.

Přesto se budu tvářit, že to je smysluplná debata. Tedy - problém je, když křesťan či žid přestane v srdci cítit víru v Boha, přestane v něj věřit, ztratí víru a kontakt s Bohem. To kolikrát neznamená, že přestane chodit do kostela nebo že přestane dokonce být společensky aktivním "duchovním". To, že odpadne od víry, se nemusí navenek vůbec poznat. Tudíž takového člověka nelze popravit, ani kdyby to měl pan Joch v úmyslu.

Malér to je proto, že náboženství bez živého Boha je velice nebezpečným manipulativním a totalitním systémem.

M. Prokop 31.10.2010 15:34

"náboženství bez živého Boha je velice nebezpečným manipulativním a totalitním systémem."

Popravdě řečeno, s ním také.

J. Anděl 31.10.2010 21:45

Re: "náboženství bez živého Boha je velice nebezpečným manipulativním a totalitním systémem."

Popravdě řečeno nikoliv. Já ale chápu, že pro Vás je to fikce, myšlenková konstrukce, cosi nepředstavitelného. Proto chápu, že nerozlišujete mezi náboženstvím se živým Bohem a bez něj.

M. Prokop 30.10.2010 21:22

Re: Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

Být vámi, tak se tu nechlubím neschopností pochopit jak to autor myslel.

M. Anklewicz 30.10.2010 22:20

Re: Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

Obdivuji jedince, kteří pochopí i idiota.

M. Prokop 31.10.2010 15:34

Re: Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

Jak často se vám to stává, že vás někdo pochopí?

P. Šebesta 31.10.2010 19:21

Re: Ten Joch je nejen úchyl, ale i idiot.

Nestává se moc často, že člověk pochváli v diskusi svého oponenta. Vy jste to dokázal, klobouk dolů!